Life is Dream [91.díl]

5. března 2010 v 21:50 | *EMOgirlEMO* |  » Life is Dream


Jakmile jsme zahnuli doleva,nevěřím svým očím. Asi si říkáte unuděně fráze typu 'Už zase?',jenže by jste museli vědět,jak se cítí člověk v mé kůži,aby jste pochopili. Srdce mi tluče a i když jsem o něm již nikdy nechtěla slyšet,pousměji se. Tak přeci byli ti čtyři domluvení s ním. Nevím,jestli mě to momentálně těší,či naopak děsí. Vlastně by mě to mělo naštvat,protože já se s ním již nikdy nechtěla vidět.. Proto Kuba pořád koukal na mobil. Proto všichni byli tak nápadně divní. x)
Zastavím se ve chvíli,kdy uvidím za ním,tedy teď když se posunul již vedle něj jinou postavu. Dívčí postavu.. Terezku. Srdce se mi rozbuší a já nevím,či je to znamení nenávisti či dalšího,teď již mnohonásobného zklamání. Je mi to jasné. On mi chtěl již po několikáté dokázat,že pro něj jsem jen malá holka. Vysmívá se mi,či co to má znamenati? Vždyť já ho nechtěla vidět. To on se s nimi musel domluvit. Tak proč mě v tom všem sakra musí ještě několikrát utvrzovat? Myslí si snad,že jsem vážně až tak hloupá,že jsem nezjistila,že to všechno bylo jen divadlo? Sáhnu si na úroveň medailonku a jakmile již cítím kovové srdíčko uvnitř s našimi fotkami,bez nějakého delšího rozhodování ho strhnu. Bez problémů se zezadu na krku rozevře zapínání ,řetízek padá a když již jen přívěšek srdce držím v ruce,na kterém je řetízek,již čouhající dolů,upustím ho k zemi. Pokud na něj mám zapomenout,tak nechci ani žádné z těch fotek,které jsme společně pořídili. Už je to minulost.
Nečekám na nic dalšího a jelikož jdou ostatní stále dál,otočím se a využiji situace,kdy si nevšimnou mého zbabělého úprku. Nejsem až tak odolná,abych koukala znovu na cvrlikající hrdličky v podobě Filipa a Terezky. On potřebuje nějakou 19ctku,chápu ho. Ale mohl mi alespoň říci,že to všechno byl jen pokus na zapomenutí na ni či spíše úlet do té doby,než se dají ti dva zase dohromady. Já blbá si myslela celou dobu,že je to všechno pravda. Jeho slova.. Jeho polibky,jeho doteky. Jeho oči,dívající se do těch mých. Však ono už je to vlastně jedno.
Nasadím si šedé sáčko přes černý delší svetřík,který mám přes džínsy,vyjdu před OC Smíchov a jdu pryč. Pryč od něj.. Nepomáhá mi to a i kdybych měla říci,jestli mi stále více metrů oddělujících nás od sebe pomáhá,netuším. Mám zmatek,který je snad ještě horší,než před tím,než jsem sem šla. Začíná mi vyzvánět mobil. Už to zjistili..

---Mezitím u ostatních---
Nevšimnou si toho,že Mellanie odešla. Jsou totiž až moc nepříjemně překvapeni,když postřehnou někoho vedle Filipa. Anie se zastaví a chvíli jen nepřítomně kouká před sebe. To samé Martina. Obě je samozřejmě po chvíli napadne otočit se,aby uklidnily Mellanie,ale ta tam není. Jako by se po ni slehla zem. Samozřejmě je nenapadne ta první a nejlogičtější možnost,která se stala a to taková,že Mellanie šla pryč. Začnou se strachovat a vyvádět,kde je. Anie ihned bere mobil a jelikož ji to nebere,po chvíli hovor ukončí zmáčknutím červeného tlačítka. Ale to až poté,co ji začne hlásit hlas 'robotického' operátora,že volající nebere telefon. Holky si všimnou kluků,který se vybavují s Filipem. Obě se nahrnou k nim a ze slušnosti je nechají domluvit. I když by nejraději spustily samy hned a to bez čekání.
,,Co to znamená,Fífo? Vždyť jsme se domluvili,že sem dotáhneme Mell.. Nic o tom,že se tu budeš tahat s touhle.''řekne Kuba
rozčileně a pohodí jen rukou směrem k Tereze. Již od doby,co s ní Filip začal před nějakým rokem a půl chodit ji neměl rád. Co neměl rád,on ji přímo nesnášel. Dělala z něj jen totálního prominutím debila. Podváděla ho a on to s ní teď vážně zase táhne? Kluci momentálně nevědí,co si mají myslet. Do téhle doby/teď mu věřili,ale po tomhle už vážně neví. Vždyť je Filip prosil,aby ji nějak nenápadně vytáhli tam,kde bude on. Potřeboval s ní mluvit. Potřeboval,chtěl ji to vysvětlit. Ale bude po tomhle všem ještě stát o nějaké mluvení?
,,Kluci.. Já ji tu vážně jen potkal.'' řekne,jako by tu Tereza nebyla. Martina se postaví před kluky,prstem začne dloubat do Filipovo hrudníku a začne skoro řvát.
,,Brácha,ty jsi totální idiot. Né,že ne! Měl by jsi si konečně uvědomit,s kým chceš být. Jestli s milující holkou,kterou by chtěl doslova každý kluk na planetě a vážil by si jí nebo někoho takového. Myslím,že není nutno rozebírat,jaká tahleta je.''také se nenamáhá říkat jméno. Tereza se na ni pohrdavě podívá a opět začne,že ona je něco víc. Tu holku Martina tak nenávidí,že by ji na místě udeřila. A to,že se nepere. No možná trochu,ale v tomhle případě by ji tu její hnusnou tvářičku zmalovala do fialova či modra. Ta by se na ni vyjádřila. A myslím,že by nebyla sama. Přidala by se určitě i Anie. No a jelikož kluci nebijí holky, vyřídily by si to s ní Marťa s Ann i za ně. A za Mell ještě víc!
,,Hele,Filip je můj kluk. A nějaká tvoje malá kmoška mi je u prdele. A jestli máš proti mně něco,tak si to s Tebou taky pěkně vyřídím. Nevyskakuj si,když jsi o 2 roky mladší,fracku.''řekne s výsměšným tónem a Martina už se vážně neudrží. Jedna facka Tereze přiletí a kdyby se ne kontrolovala,bouchla by si dál. Uklidňující forma,jak dosáhnout vnitřního klidu. Už ví,za kým bude chodit. :D Jakmile se bude potřebovat uklidnit,přijde za Terezou a tu pěkně profackuje. Ať si nemyslí,že si ji nemůže podat.
,,Nebudeš si dovolovat urážet mě a moje kámoše. Jediný,kdo je tu děvka jsi ty. A abych pravdu řekla,divým se Filipovi,že s Tebou ještě někdy promluvil!''řeknu s úsměvem a zalapám po dechu. Filip se postaví vedle Martiny a jelikož ani jemu není jedno,co říká nějaká blbá husa o jeho rodině či holce.. Tedy Mellanie. Povzdechne si,ona už ho chtít nebude. Po tomhle určitě ne. Chvíli,ve které se ponořil do myšlenek rychle nahradí.
,,Terezo,ještě jednou si dovolíš něco na mou ségru,nebo někoho jiného.. Včetně mé holky.. Vážně mi bude uplně jedno,že jsi holka. A možná bych ti mohl konečně do očí říct,co si o Tobě myslím..''zastaví a po chvíli odmlky pokračuje. ,,Ty nejsi ani z poloviny taková,jako Mell. Není to tím,že je nezkažená. Ona je prostě taková. A i kdyby ji bylo 19,byla by rozhodně slušnější a 100krát lepší,než ty. Kvůli Tobě jsem to všechno pokazil a říkám Ti,že ještě jednou budeš ty ten důvod,už Tě neznám'' řekne. Opět neřekl,že ji už nikdy nechce vidět. Možná bychom si měli myslet,že ji má možná stále rád. Vždyť ji neřekl do slova,že je konec. Má v sobě až takový zmatek,že neví,jaká dívka je na prvním místě? Nebo k Tereze cítí to,co před rokem a půl,kdy se poznali a ačli spolu chodit? Nejspíš sám neví,tak jak by jsme se to dozvěděli my ostatní.
Tereza nafučeně odejde a jelikož se Anie konečně dostane ke slovu,nevěří tomu,co zase udělal.
,,Filipe..''řekne jen a nastaví pravou ruku. V dlani má položený medailonek,který ležel na zemi kousek za nimi. Podává mu ho a on ho s otazníky v očích převezme. Otevře ho a doopravdy to je on. Jejich fotky tam jsou,neposkvrněné. Nechápavě se na ni podívá a ona mi tak odpoví na nepoloženou otázku,kde se tu vzal. Respektive kde ho Anie vzala. ,,Byl na zemi. Tady..''dodává a hlavou ukáže někam za sebe. Kluci stále nechápavě přemýšlí,jestli mu mají věřit v tom,že to bylo jen náhodně potkání. Co by s takovou fuchtlí,jako je Tereza dělal? Asi to bude vážně jen náhoda. I když.. Nikdo neví.. To je to,co je tak deprimuje.
Filip si to uvědomí. On udělal další chybu. On sám si víc ublížil. Sám dokázal to,že to teď vypadá,jako by s ní vážně něco měl. Musí něco zjistit. Kam Mellanie šla?? Zase udělal chybu. Zas a znova. Proč je tak blbý? Tohle se nemělo stát. Tak jako to,v tom klubu minulý týden. Už to jsou dva týdny a on si přijde,jako tělo bez duše. Snažil se ji získat zpět,ale jak by to šlo,když se mu to doteď nepovedlo? Neví,nezná odpověď na otázku jak dál.. a to ho přivádí k šílenství. On ji nemůže a hlavně ani nechce ztratit! Nemůže,potřebuje jí. Miluj jí.. Jen jí,tím si je jist. Teď už ano.
---

Bez přemýšlení si vypnu mobil. Kam bych ještě mohla zajít? Netuším,ale domů se mi nechce. Je krásný večer,skoro devět. Abych nepřeháněla,třičtvrtě na devět. Napadlo mě jediné místo. A co bych nešla? Mám nárok si trochu užít života,když už nemám ani pořádného kluka. Kamarádi by byli,ale jejich společnost teď patří Filipovi. Tím si jsem jistá. No dobře,tím moc ne.. Ale vím,že to mysleli dobře. Chtěli nás nějak dotáhnout k sobě,abychom si to mohli vyříkat. Jsem ráda,mám v nich oporu. Ale tohle nemuseli. Ne kvůli tomu,že to udělali bez mého vědomí,ale kvůli tomu,co jsem viděla. Já blbá jsem přemýšlela,že mu odpustím. Jak jsem mohla být tak naivní? Ráno jsme o něm nechtěla ani slyšet. Ve městě také ne.. Ale po obědě jsem si už začínala říkat,že bez něj se sama řítím do prázdnoty. Do černé díry v mém srdci.
Jsem na místě.. Nadechnu se a vcházím do prosklených dveří. Chodbička je stále stejná. Vybaví se mi vzpomínky a jen tak tak udržím slzy. Vejdu a jakmile uvidím někde vzadu sedět u stolu Matese a Dejva,hned se musím usmát. Tak přeci jen tu nebudu sama. Musím zapomenout na to,co jsme viděla. Kéž by to bylo tak lehké.
Ale myslím,že něco a možná i někdo mi tu pomůže. Mobil stále nezapínám,jen ať mi všichni dají pokoj. Nemám náladu se s někým vybavovat. A kdo byc htěl naoplátku kecat s někým,kdo je totálně nechápavě duchem jinde.. Nevím,jak se cítím. Možná smutně a zklamaně,ale určitě divně,tím si jsem jistá.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se ti story Life is Dream?

Jasně.. *the best* :) 62.9% (200)
Ujde.. 7.9% (25)
Mám radši jednodílný.. x) 6.6% (21)
Mám radši LoV.. x)) 5.3% (17)
Nelíbí se mi... 17.3% (55)

Komentáře

1 *EMOgirlEMO* | 5. března 2010 v 21:58 | Reagovat

Divný díl.. :D Jako promiňte,už to je jak nějaká trapnácká telenovela,aletak.. Já to nezvládám nějak normálně. x(

Ale tak nejde mi nějak net. Takže jsem mezitím psala ve wordu a teď to sem s obtížemi hodila. :D Ale zvládla jsem to.. yeaah :D:D

Promiňte,je to hnus. Vím to,ale nějak to neumím napsat jinak. Snad Vám alespoň vynahradím ten týden. Již tři díly z původně naplánovaných 6ti. No,asi to vyjde na čtyři. x)

2 MiMi Madison H. <3 Affíčko <3 | Web | 6. března 2010 v 11:10 | Reagovat

chudáček Mellí...i když Fílu mi je taky trochu líto, když jí miluje, nejdříve se cítí stejně na nic jako Mell samotná....já jenom jsem zvědavá, co Mell provede...jestli neudělá na oplátku ona nějakou chybu...nebo co....a Fíla měl konečně říct Terez ať jde do prdele a že je to coura courovitá......nesnáším jí :D

3 *EgE* z mobilu | 6. března 2010 v 11:51 | Reagovat

[2]: Zlato,tak strašně jsi mě potěšila! x) Ani nevíš,jak jsem ráda,že se ti to líbí. =o*
A kdy se můžu těšit na tvou novou povídku?

4 MiMi Madison H. <3 Affíčko <3 | Web | 6. března 2010 v 16:58 | Reagovat

[3]: dneska, nebo zítra bude premierový úvodní dílek :), protože dneska budu psát další dílek :) hihi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama