Life is Dream [126.díl]

10. května 2010 v 22:52 | *EMOgirlEMO* |  » Life is Dream

Když sedíme cestou do klubu v autě, Martina vpředu trochu ztlumí rádio a se smutným pohledem se podívá ke mně dozadu. Nechápu zcela jasně, jestli je tento výraz určen pro mě, ale pokud ano, netuším co se mohlo stát.
,,Jinak Mellanie, víš jak se Fífa přihlásil na ČVUT?..'' přikývnu. Znovu ten omluvný výraz. ,,Brácha se omlouvá, ale musel odjet něco zařídit, kvůli tomu přijetí na vysokou.'' řekne zcela strušně, ale přesto smutně. Její omlouvající podtón mě v této novince vážně utvrdí. Svou zklamanost se snažím nějak zamaskovat, ale jsem si jistá, že holky to moc dobře poznaly.
,,T-takže dneska nepřijde, že..'' šeptnu a snažím se vykouzlit trochu lepší úsměv, než ten, který by se mi objevil na líčku nebráněním emocí a kdybych se nesnažila vylepšit jej. Zklamaně, soucitně a s mírným pokrčením rameny zakroutí hlavou na náznak nesouhlasu, v tomto případě utvrzení v záporné možnosti.
V tu chvíli mě nenapadlo, že je moc pozdě na to, aby jel někam kvůli přijetí na vysokou školu. Raději jsem si nepřipouštěla, že je to nemožné. Nalhávala jsem si tu možnost, že se s ním uvidím zítra. Kdybych jen tušila, jak to doopravdy je.. Kdybych věděla, co se stane, asi bych.. Nevím, co bych dělala v tuhle chvíli. Možná proto je lepší, že jsem to zkrátka nevěděla.
,,Tak si to tam užijeme alespoň my, no ne?'' snaží se trochu vylepšit mou náladu usmívající se Anie. Přikývnu. Na chvíli jsem byla mimo opět jen v prostoru se svou myslí a poletujícími myšlenkami kolem.
,,Ještě, aby ne. Mimo to, Dejv pro Vás má novinku, dámy.'' zakření se Marek a pohlédne do zpátečního zrcátka. S holkama se na sebe jen s pozvednutým obočím podíváme. No co, určitě to bude zase nějaká horká novina. To víte, kdyby jste Dejva znali, tušili by jste, co z něj zase vypadne. Ale nemůžu si ztěžovat. Pomohl mi, když jsem se potřebovala opít, na to se nezapomíná.
,,A bude tam i Mates.'' zasměje se Martina, jako by něco tušila. Samozřejmě mi přišlo, že by to překvapení mělo mít něco společného s Dejvem a Matesem, když s uchechtnutím doplnila Martina i jeho. ,,Ale dneska by jsi neměla moc pít, Mell..'' řekne s pomrknutím Marťa a já se udivím. Odkdy mi říkají, kolik toho mám vypít. Dneska se chovají vážně nějak divně. Ale co, asi má na mysli to, že bych se neměla opít, aby jsem zítra nevstávala moc pozdě. Dnešní setkání s Fílou se tedy ruší a přesouvá -doufám- na zítřek.
,,Proč?'' vysoukám ze sebe nechápajíc její slova. ,,Teda né, že bych toho jinak vypila tolik, abych se opila, ale.. Počkat, já se nikdy neožírám.'' plesknu smějícího se Marka do ramene. Martina s Anie se na sebe podívají, jako by nevěděly co říct..
,,Ehh.. No aby jsi byla zítra fit.'' pousměje se s kýváním Martina. Vážně se chovají podivně. Tohle mi moc dobře připomíná jednu událost. Nebudu se raději zmiňovat jakou, jelikož bych se zase až moc rozpovídala. A to by nebylo zrovna to nejlepší, když jsme již před klubem.
Dále si jejich podivného chování tedy nevšímám a rozesmátí vcházíme do L.I.X.u, kde na nás již čekají místa u stolu, jako vždy. Dejv s Jenny sedí vedle sebe, něco si vzájemně šuškají a.. Počkat, oni vážně vypadají, jako pár. Poslední dobou se chovali již poněkud zamilovaně, ale usoudila jsem, že se jen poznávají. S Jenny jsme si toho tolik řekly, že jsme zase dobré kamarádky. S Ann a Martinou  si rozumím ještě lépe, než kdy předtím. Jsou to zkrátka moje nejlepší kamarádky. Nikdy bych neřekla, že sestra mého kluka bude až takhle fajn. Mám štěstí, že není menší a nedělá mi naschvály. No znáte to. Takové ty deseti leté dívenky chtějí mít své velké brášky jen a jen pro sebe. Lepší švagrovou jsem si nemohla přát. Dobře, to předbíhám, ale je divné stále mluvit o Martině, jako o sestře Filipa. To bych totiž nepoužívala jiné slovo, že. :-) A opakování není moc vhodné, když máme obsáhlejší slovní zásobu.

,,Ahojte.'' vyskočí  nadšeně Jenny. Samozřejmě se s naší společnou kamarádkou pozdravíme a obejmeme všichni tři. Dejv není pozadu a Mates ho se smíchem předežene. Nemusím se zmiňovat, že po tom týdnu, co jsme se společně neviděli vyjde přivítání na dobrých deset minut, né-li déle.
,,Tak ráda Vás všechny vidím.'' usmívám se přesto, že mi v mysli hraje stejná fráze, jen trochu poupravená, jelikož jeden človíček tu chybí.
Jistě, že mám na mysli Filipa. Vím, že škola je přednější, ale nějak mi nejde dohromady fakt, že už ho na konci června přijali. Ano, úspěšně se zapsal na Pražský ČVUT..
Vysokoškolák z něj bude přesně, když všem zase začne škola. Tedy nemusím se zjevně zmiňovat, že na vysoké mají prázdniny ještě skoro celé září, takže se bude poflakovat ještě skoro celý další měsíc navíc. Ach, taky bych to -nejen já- brala všemi deseti. Mile ráda bych si to s ním vyměnila. Ba ne, to by totiž znamenalo, že by byl mladší. A myslím, že by mi pěkně ''poděkoval'', když si tím vším již prošel.
,,To my Tebe..'' přehodí kamarádky svou paži kolem mých ramen Mates, který zaujmul místo vedle mě. ,,Teda jako myslím samozřejmě Vás obě.'' prohodí s pomrknutím Anie, která je značně zaneprázdněná Kubou. Asi jsem zapomněla zmínit, že se s námi přivítal i Kuba, který se ihned začal věnovat Ann. Jsou spolu tak hezcí. Pohlédnu na Marka s Martinou a musím se pousmát. Kdybych tady jen měla toho svého..
,,Tak, co si dáte?'' vyruší mě z přemýšlení číšník, který mezitím co jsme přemýšlela přišel od baru. Samozřejmě nemám v plánu pozřít nějaký alkohol. Z toho jsem se vyléčila jeden večer. Nemusím to rozpitvávat, ne. Všichni víme, o jakém mluvím. Od té doby jsem si nevzala ani obyčejné malé pivo. Vím, trochu divné, ale nejen, že nenávidím cigarety, ale už i alkohol. Mám velké štěstí, že je Filip nekuřák. Tedy ze začátku si také nějakou sem tam zapálil, ale od doby co ví, že se mi hnusí kuřáci -myslím, že nejen mě není příjemné líbat kluka načuchlého kouřem- , omezil to a v mé přítomnosti je z něj zásadní nekuřák. A také ke mně nikdy nepřijde načuchlý tabákem. Což je jedině dobře.
,,San Francisko - nealko, prosím'' pousměji se s díkem, když si všichni objednají. Všichni moc dobře vědí, že u mě nemohou čekat nic jiného.
,,Teda Mell.. jsem šťastnej a velmi poctěn tím, že zrovna já můžu říct, že jsem Tě viděl pořádně nasávat.'' zasměje se Dejv a já se uchechtnu. ,,Poprvé a asi také naposled.'' dodá Mates a všichni přikývnou. Dnes se mnou asi nebude moc velká zábava. Celý den jsem se zkrášlovala, připravovala a to jen proto, abych se dozvěděla, že se Fíla nedostaví. Mohl mi alespoň zavolat. Zvlášť, když se volal kvůli prkotině typu, jestli mne může vyzvednout.

''This life's not like you wanted it. His eyes I can see again, I need you here. In your mind nobody's listening. It's your right not to feel again just breath again.''

Začne má oblíbená, pomalejší písnička od P.O.D. a okoření tak mé krásné myšlenky na Filipa. Přesně tahle písnička hrála, když jsem u něj naposledy přespávala. Máme vážně stejný vkus a to nejen co se týče hudby.
Kéž by tu byl se mnou. Za celý večer jsem se ani jednou nenechala vytáhnout na parket, možná právě proto, že nějak nemám náladu. Samozřejmě se vcelku ucházejícně bavíme, jelikož jsem společně s Ann neviděla kamarády -celou partu čili: Marka, Martinu,Dejva, Matese, Jenny, Kubu- celou věčnost. Tedy ten týden, no. Ale jelikož bydlíme kousek od sebe, vídáme se prakticky každý večer. Tedy když zrovna nechceme být společně s Fífou sami.

''Feels like your world is caving in. And I cry, failing to understand, I wish I can. It's alright if you're missing him. In his eyes you can live again, free within..''

Zaznívají další akordy a Kuba s pousmáním poukáže někam za mě. Anie s Martinou se na sebe hned s úsměvem na líčku usmívají. Divné.
,,Jen se podívej..'' zachichotá se Anie a Martina též. Parket je plně obsazen desítky tančících, zamilovaných dvojic. Jelikož nechápu, porozhlédnu se.
,,Pořádně.'' doplní holky Kuba. Nechápu. Teď už vážně ne. Velmi detailně a pomalu sleduji každého v první lajně, blíže k našemu stolu. Nevidím nic, co by mě mělo zajímat, takže se otáčím zpátky ke stolu. Avšak v přeplněném parketu lidmi přeci jen zahlédnu něco, co by mne mělo zajímat.
Nemohu uvěřit svým očím. Až teď vidím něco, co mi nažene slzy do očí. Tohle jsem nečekala. Panebože..
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se ti story Life is Dream?

Jasně.. *the best* :) 62.9% (200)
Ujde.. 7.9% (25)
Mám radši jednodílný.. x) 6.6% (21)
Mám radši LoV.. x)) 5.3% (17)
Nelíbí se mi... 17.3% (55)

Komentáře

1 *EMOgirlEMO* | Web | 10. května 2010 v 22:53 | Reagovat

Takže s tímto dílem nejsem ani nepsokojená, jenže ani spokojená. Takový neutrální. Vím, že to oztahávám, ale.. Prostě si nemůžu pomoc. x)

Snad Vám to nebude vadit. x) :)

2 MiMi Madison H. | Web | 10. května 2010 v 23:40 | Reagovat

..co nečekala?? O.o..ty snad chceš, aby to tady se mnou seklo a to hned...teď budu muset čekat, že kdo tam byl..a co bude dál...ale moc hezký dílek...jenom mi bylo tak smutně, když jí řekli, že Fífa nepříjde...to i mě už chyběl..hih ;) krásneee <3

3 *EMOgirlEMO* | 10. května 2010 v 23:41 | Reagovat

[2]: Jsem moc moc ráda! :) Doufám, že se ti bude líbit další díl. Zatím jsem teda ještě nezačala, ale doufám, že se bude líbit :))

Jsem moc ráda, že to čteš, zlato <33

4 Nariel Crash | Web | 11. května 2010 v 13:20 | Reagovat

ooo tak je tam určitě Fífa:-)
Teda holka nevím proč máš pořád tak nízký seběvědomí..vždyť je to napsané velmi dobře../plně jsem si představila atmosféru v autě jako bych tam  s kamarády seděla já.. a pak vklubu to samé!!
nepodceňuj se pořád je to napsané velice dobře..
Jsem fakt zvědavá co nebo kdo tam bude:-)jestli néé Fífa.

5 MiMi Madison H. | Web | 11. května 2010 v 14:43 | Reagovat

[3]: no, tak to se těším už teď..páni...aaah...už chci další dílek, nebo se zblázním :D

6 Emotive girl x)) | Web | 11. května 2010 v 18:53 | Reagovat

Och..*Slint* Nedokážu se nabažit :D Fakt skvěli! Ale jelikož mi teďka blbe icko dám ti ho později ;)) Já tuším...že tam bude FILIP xD :D

7 *EMOgirlEMO* | Web | 11. května 2010 v 20:58 | Reagovat

[6]: Tak doufám, že Tě potěším dalším dílem, který začnu psát ;) :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama