''Modernizace'' vyjadřování dnešních teenagerů..

28. května 2010 v 15:16 | *EMOgirlEMO* |  → My minds

Vážně bychom se měli pozastavit nad chováním dnešní mládeže. Neříkám, že mezi ně nepatřím, jelikož přeci jen nejsem zrovna o moc starší, ale už delší dobu se pozastavuji nad tím, jak se ostatní vyjadřují a oslovují chlapci dívky či dokonce naopak. Podle mě by přeci jen dívka měla být slušná a zanadávat si maximálně tak sama pro sebe. Dobře, každému někdy ujede sprosté slůvko, ale aby to byly nadávky typu 'kosočtverce' a dalších podobných, to vážně nemá snad nikdo zapotřebí. Přesto je používají..

Nevím, jestli si dnešní inteligentní děcka myslí, že je takové sprosté a vulgární vyjadřování nějak ''in'' či že je tato mluva ještě nějak navíc zpopulární a budou za machry a borce, ale mě rozhodně takoví týpci přijdou spíše ubozí, než jako frajeři. Přeci jen když uslyšíte slet vulgárních oslovení, které většina lidí používá jako dosti sprosté nadávky, aby jej ten dotyčný směřoval například na svou přítelkyni.. Ach, kam ten svět spěje. Například mě udivuje i fakt, že za deset sekund stihnou říci dvojnásob nadávek. Vážně okoření své věty o tucet takových a to i když se nebaví jen mezi sebou.
To samé u děvčat. Přijde mi celkem trapné, když si hrají na něco, co nejsou. Pokud je něco štve, chápu takové ty normálního typu, ale aby to byly ty ráznějšího kalibru? Ubohost.

Samozřejmě, že se doba rok od roku mění, ale aby to přesahovalo meze slušnosti? Promiňte, ale to mi zrovna hezké či prťácké/frajerské nepřijde.
Nechci nikoho odsuzovat.. Ať se všichni chovají tak, jak uznají za vhodné, ale já bych od kluka, který svou holku oslovuje takhle, nebo si rovnou řekne, že by měl zájem (slušně řečeno) dala ruce pryč a dobrovolně bych ho mile ráda nakopala. Vážně, žádný vtip to není. :D
Možná Vám teď přijdu jako vzor slušnosti a nevinnosti, ale věřte, že zanadávat si také umím. Asi tak, jako každý (podotýkám, že tou slušnější formou!). Ale pokud si navíc někdo začne, umím si to vyřídit. To je samozřejmost, ne? I dívky musí umět vypucovat ostatním, že. :-)

To jsem odbočila. Původní myšlenkou tohoto článku byla ta, že dnešní teenageři (více méně se jedná o ně) nejsou schopni vážit si toho, co mají a svých dívek si absolutně neváží. Klidně je oslovují totálními.. Mýšlené nadávky, které často používají vážně vyjmenovávat nechci, jelikož.. Je to absolutně na nic, ale mě to vážně přijde ubohé. A nejen oslovování svých protějšků, kamarádů a ostatních známých či neznámých, ale také celkově vulgární mluva mi není přijemná.
Debaty a konverzace dnešní doby se snad bez těchto slov asi už ani neobejdou, ale mohli by si ostatní konečně uvědomit, že takové vyjadřování z nich neudělá kingy, jakými se s oblibou označují. Někdo by se holt potřeboval sám nad sebou zamyslet..
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tabitha ren Moore | Web | 28. května 2010 v 15:23 | Reagovat

jj není tomu dlouho co jsem psala něco podbného.Dnešní teens jsou normální sprostí parchanti co si ničeho neváží.Pardon ale když mě někdo nazve kundou nebo kostí to mám být natěšená? Neřekla bych nejsem ani pohlavní orgán ale žrádlo pro psy.Celkově vulgarita s tyl "jsem borec-borka" je v mysli mladých natolik zakořeněný že ji to přijde uplně normální.Jako já taky nejsem výkvět slušnosti ,to ani náhodou a i v 18 pořád patřím mezi teens,ale chovat se takhle někdy by mě v životě nenapadlo.

2 *EMOgirlEMO* | Web | 28. května 2010 v 15:54 | Reagovat

[1]: Přesně :) Například oslovení typu těch, co jsi uvedla jsem měla na mysli. ;)
Oni si snad myslí, že jsou nevím jací užasní a přitom je to unohost největšího stupně. Alepsoň podle mě..

3 Nariel Crash | Web | 28. května 2010 v 18:01 | Reagovat

Dobrý a pravdivý názor..Tyto nadávky bych řekla už ani nefungují jako nadávky..opakují to tak často jako třeba slovo chleba..Prostě to zasazují do věty a ani se neuvědomují jak to někdo jiný může brát..Taky mi to přijde nechutné.
Dnešní mládež nemá respekt a je jim všechno jedno, nemají žádnou důstojnost ani pud sebezáchovy..Jen následují dav:-(Ubohé..
Myslím že většina mladých si myslí že tak je dospělejší, ale jsou na omylu..Jen ukazují svou nezralost..
Za každým slovem slovo v..e a kosočtverec není žádná slovní zásoba:-(

4 fucking-pr1ncess | Web | 28. května 2010 v 20:00 | Reagovat

Je to krásne napísané :-) ale pri čítaní toho článku som sa trochu zahanbila, lebo aj ja občas nadávam. Keď mám nervy... ale už sa s tý snažím prestať. Lebo máš pravdu... je trápne ak niekto nonstop nadáva :-)

5 *EMOgirlEMO* z mobilu | 28. května 2010 v 21:58 | Reagovat

[4]: Když máš nervy, je to něco jiného říkám. :) Hlavně se spíše pozastavuji nad tím oslovováním..

6 NoX | Web | 29. května 2010 v 22:51 | Reagovat

Musím se přiznat, že i já si občas zanadávám.. ale když někdo oslovuje ostatní jak jsi psala "kosočtverci", přijde mi to ubohé. A neméně, když ho chce potěšit nějakým takovým označením, jako tu napsala Tabitha. Mně osobně vadí i oslovení "kočka"..
Taky mi přijde na hlavu, když holka najednou začne "vrčet a mňoukat" na nějakýho chudáka procházejícího kolem. Poté si olízne rty a pokračuje ve vydávání zvířecích zvuků. Tedy přišel mi jako chudák, ale on se zastavil a nazval ji sexy kočkou nebo nějak podobně, na to jsem radši zapomněla.
A ona na něj mňoukala.
Připadalo mi, že jsem v zoo. Stála jsem tam s vykulenýma očima. Dokonce jsem přemýšlela, jestli jsem se nezbláznila já.
Nechápu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama