Upíři (Téma týdne)

14. srpna 2010 v 23:16 | *Emmgirl* |  → My minds
Nebudeme si nic nalhávat, k tomuto tématu týdne nikdo nemá zrovna dvakrát co říci, jelikož je to smyšlené téma, tedy alespoň takhle to vidím já.
Nejedná se o nic významného či existujícího. Tedy o jejich existenci je to zjevně věc názoru, co takhle pročítám blogy. :-))
***
V dnešním světě se téma, týkající upírů stalo fenoménem. Porozhlédněte se kolem sebe a narovinu si řekněme, co vidíte?

Knihy
se stejnou tématikou, které jsou o armádě upírů, upířím internátu a já nevím, co se ještě dá se stejným, mnohdy hodně přibarveným dějem vymyslet.
Stmívání asi celou tuhle novodobou "upíří éru" započalo, jak je mi známo. Pokud bych se měla rozepsat k Twilight sáze, zjevně bych řekla, že mne zprvu také pohltila a já na toto dílo Stephenie Meyer nedala dopustit. Ani teď se můj názor na celou tuto Twilight mánii nezměnil, jelikož jako jediné dílo s podobným záměrem a příběhem mi přišlo propracované, chytlavé, přesto však nepřehnané. Nevím, jestli jsem se již někdy zmiňovala, ale nejsem zrovna nadšenec do všemožných fantasy, které jsou už doopravdy přehnané. Teď ještě co je u mě přehnané, že.. :) Samozřejmě se ráda vydám do jiného světa dobrodružství, či nadpřirozených osob, ale nic se nesmí přehánět.
Například první kniha od spisovatelek Castových se mi zamlouvala, -když jsem přimhouřila oči a přehlédla přehnané tetování přes celý obličej- postupné vyvražďování přátel hlavní hrdinky se mi však už vážně nezamlouvá. Dokonce se mi nelíbí o nic víc, než pojetí chování náctileté puberťačky, která má sice stálého přítele, ale najednou se objeví jakýsi učitel a tak neváhá a začne si s ním. Další knihy této série pak dokazují, jaká je to běhna -slušně řečeno-. Při čtyřech klucích už jsem přestala počítat vztahy, kterými si prošla a nestojím o dokupování dalších titulů. Možná je časem přečtu, ale nic pro mě to zatím není, jelikož podobné jednání nemám v oblibě.
Kdybych se měla věnovat knihám o upírech, zjevně by mi neušla ani všemi uznávaná Vampýrská Akademie, či jak se tato řada přesně jmenuje. Věřím, že knihy této série své kouzlo mají, jako asi každé dílo, ale z anotace mě zrovna dvakrát nenadchlo zjištění, že existuje jakýsi další klan upírů, namíchaných snad ještě s něčím, či co to mělo znamenat. Toť však věc názoru, že. :-)

Filmy. Ano, dalším momentálním lákadlem jsou novodobé, zfilmované příběhy o upírech. Opět jest největším fenoménem poslední dobou zfilmované Zatmění, film, který následoval Nový Měsíc a jeho předchůdce Stmívání. Po celém světě se najdou odpůrci, kteří tyto filmy, či samotné knižní předlohy jen kritizují. V dnešní době to vlastně ani nijak jinak nejde. Při těchto různorodých názorech se můžeme přesvědčit, jak odlišní jsme. I přesto, že se jednomu nelíbí herci, či jejich herecké výkony, neznamená však, že to tak vážně je. U některých vlastně dost dobře nechápu, proč se snaží brát názor ostatním.
Jedno se uznat musí.. Stephenie Meyer přišla s ucházejícím se nápadem, což můžete poznat na mnoho autorech, kteří se její Twilight ságu snaží kopírovat a vlastně napsat něco zhola stejného, jen svými slovy. Například další knihy od Meyerové (nemám ráda počeštění, ale ať se tu moc neopakuji) mne zrovna dvakrát neoslovily. Hostitel je na mne už moc fantasy či sci-fi blábol o něčem úplně divném -neberte to doslova-. :-) Jiným se například líbí, což dokazuje, že každý má svůj názor na určitou věc.
***
Abychom to nějak ukončili a shrnuli. Mystická stvoření, která byla vymyšlena, sají lidem krev, jsou nesmrtelní a další fakta jsou už jen na úhlu pohledu. Nejde shrnout nic víc, jelikož každý autor přidá něco jiného, originálního.
Například podle Stephenie Meyer se na slunci třpytí, nikoliv, že je sluneční svit zabíjí. Jediný způsob, jak je zabít je utrhnout jim hlavu a spálit ostatky, jak je v Twilight sáze zmíněno. Podle jiných mají na obličeji či všude po těle tetování všemožných krajkových vzorů či malého půl měsíce..
Naopak podle některých starších autorů, v prvních zmínkách, žijí v rakvích či podle světoznámých seriálů, můžou býti upíři zabiti jen probodnutím dřevěným kůlem do srdce. Každý si to musí nějak přibarvit, jelikož pak by mohla většina kritizovat, že si převzal podstatnou část z jiného díla, no nemám pravdu? :-)
_______

Jaký je Váš názor na toto téma?
Souhlasíte či nesouhlasíte s  tím mým?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kilekine | Web | 14. srpna 2010 v 23:42 | Reagovat

Jé,Děkuju..:-) Obyčejným Digitálem...a to je ještě k tomu nic moc..:-)

2 Kilekine | Web | 15. srpna 2010 v 2:42 | Reagovat

Já zezačátku fotila přímo otřesně,ale teď jsem si tam nastavila různé režimy a podobně a hned to jde líp..:-)

3 yuuki. | Web | 15. srpna 2010 v 9:09 | Reagovat

Slečno, co tak pročítám články na téma týdne, zatím mě ten tvůj oslovil zřejmě nejvíce, souhlasím s tebou zvláště v ohledu názoru na Twilight ságu. Moc jiných knížek jsem na toto téma nečetla, řekněme že se sice nebráním ničemu, ale v mých osobních preferencích se objevuje něco jiného.
Zpět k tématu - konečně jsem zřejmě našla vysoce inteligentní článek, který stojí za to dočíst do konce a není vyčerpávající, unavující a neopakuje se.
Spřátelené blogy, Affs, či co to je nevedu, ale pokud by mi bylo dovoleno, ráda si tě přidám mezi oblíbené autory.

4 Fefe,Fruktis | Web | 15. srpna 2010 v 11:07 | Reagovat

Máš celkom dobrý názor ^_^ ... Len ja osobne nejako sanemám k twiligthu o.O ,a celé mi to prídje ako bublina..beriem,každý má svôj názor..ale doteraz ked sa v dávnych dobách niekto zmienil o upíroch,všetci boli mimo a dávali si "cesnakové náhrdelníky" a trz to je:" ooo,Edward"... ooo,ten borec =D ... Už to stratilo také čaro...ja osobne mám morbidárny celkom rada,ale toto mi zmenilo na veľa vecí názor

5 *Emmgirl* | 15. srpna 2010 v 12:28 | Reagovat

[3]: Jsem poctěna :) Jsi prvním čtenářem, který na můj článek v Tématu týdne narazil. :-)

A budu ještě více poctěna tím, že budu jako první ve Tvých oblíbených stránkách. :) Přidávám si Tě také, jelikož ten tvůj se mi také zamlouvá. ;)
Děkuju.

6 *Emmgirl* | 15. srpna 2010 v 12:30 | Reagovat

[4]: Jasné, postupem času Twilight mánie ztratí kouzlo, jelikož je plno lidí, kteří o tom stále mluví atd.
Když se něco přežene, každého to spíše odradí. Takže koukat na filmy XX krát, to vážně ne.. :)

Ale o knihách se nejde nezmínit, jelikož za přečtení určitě stojí. :-) A filmy -podle mého názoru- nejsem také k zahození.

7 Nariel Crash | Web | 15. srpna 2010 v 14:36 | Reagovat

No musím říct..že mě toho uchvátilo víc když je to brutální nebo to má jiný náhled..vždy se mi něco líbí..
Musím souhlasit že Stephměla jiný zajímavý náhled, ale úplně tím otočila svět úpírů..Neudělala z nich netvory ale oblíbence..Rozhodně knihy byly skvělé..
Ale filmy měly své chyby..
Ale je i spousta jiných upíří spracování co se mi dostaly pod kůži ikdyž byly brůtální..měly v sobě něco evokujícího:-)
Interviu s upírem..
Dracula (Vinona a Kenau)
VanHelsing, Underworld..

S knížek..nepamatuju si přesně názvy ani spisovatele..nemám na to budku..chuť krve, noční setkání,(Potom dva díly byl to historické, dvě sestry dva bratri..jeden znich byl upír..skvělé..netuším název:-(

8 *Emmgirl* | Web | 15. srpna 2010 v 15:03 | Reagovat

[7]: Ano, Stephenie měla nápad, který úplně změnil pohled na upíry, ale alespoň to nějak obměnila a dala tomu svůj vlastní nápad. :)

Ano, tyhle filmy, co jmenuješ jsou známé. :-)

9 Cassííík | E-mail | Web | 16. srpna 2010 v 16:10 | Reagovat

moc se mi líbí jak jsi to napsala...četla jsem pár článku na toto téma,ale (přesně jak říká Yuuky (3 koment)) tenhle stojí za to dočíst do konce a není vyčerpávající, unavující a neopakuje se.
mno a v pár věcech s tebou nesouhlasím,ale to je fuk :D

10 *Emmgirl* | 16. srpna 2010 v 19:36 | Reagovat

[9]: Páni, tak to jsem moc ráda :) Vážím si všech názorů, ale ty kladné mě samozřejmě zahřejí u srdíčka. :-) Jsem ráda, že se mé zymšlení líbí a není nudné. ;)

11 nightmare. | Web | 23. srpna 2010 v 18:04 | Reagovat

veľmi pekne napísaný článok :)aj vďaka nemu vidno,že nie každý,kto si prečíta twilight je pojašená puberťáčka,ktorá šialene miluje Robertka Patizóna :D ja osobne som prišla do styku s twilightom... stiahla som si tú knihu dúfajúc,že bude mať všetko,čo správna kniha o upíroch má mať... že bude strašidelná,brutálna ale aj romantická a bude v sebe mať dosť z pôvodných upírov. Ale čo tam bolo? niekoľko mierumilovných upírčekov,ktorí sa môžu bez ujmy opaľovať,a sem-tam si upijú z krvi nejakého úchylného lesného medveďa,aby nedajbože nemuseli cucať ľudskú krv :D Film... z toho ošiaľu ma bolelo brucho ešte skôr,ako som ho stihla uvidieť, a tak z toho nakoniec nič nebolo :) ďalšia kniha,ktorá sa mi dostala do rúk, bola prvá časť školy noci... podivné čítanie. hlavná hrdinka je viac než blbá,a bolo tam zopár funny momentov,nad ktorými sa mi normálne mozog pozastavuje,a musím si pri nich poklopkať po čele :D hneď na začiatku zapotila niečo také,že čo asi bude robiť v škole plnej smutných emákov a gothikov,a ďalšie hlášky radšej z bezpečnostných dôvodov nepíšem x) dej je strašne osekaný,rýchly a bez detailov. prečítané za hodinu a pol, žiadny dojem to nezanechalo.... takže týmto úžasným upírskym bestsellerom sa z diaľky vyhýbam,a namiesto presladených twilightov pozerám paródie :D

12 *Emmgirl* | 29. srpna 2010 v 14:11 | Reagovat

[11]: Věc názoru :-) Já osobně nepatřím k těm stráášně velkým fanynkám, které zbožňují nějaké hercez této zfilmované ságy. :D
Takže snad patřím k těm normálním. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama