14.září 2010

14. září 2010 v 21:45 | *Emmgirl* |  →My diary
Přeci jen se dnes po trošku delší době ozývám, aby jste věděli, že mne ještě úplně neodrovnaly ty testy ve škole. :) Ne, že by k tomu nebylo blízko, ale přeci jen jsem to ustála. Samozřejmě nebudu předbíhat, čtvrtek mě teprve čeká. :-/

Nepřicházím sice s moc dobrými zprávami ohledně blogu, jelikož jsem dnes přišla až kolem páté hodiny (odpoledka), takže jsem se prakticky hned vrhla na učení, jsem úplně vyfluslá, ale jelikož chci mít dobrou budoucnost, za to zamakání v toto pololetí, to zkrátka stojí. Snad se to povede a já budu jako minule na výborné. Musím se s tím zkrátka poprat. x(
Pokud jsem si ztěžovala na minulý týden, co mám říkat na tento, kdy píšeme každý den nejméně pět písemných prací. Zítřek jest toho zrovna velmi dobrým důkazem. Vážně se netěším na takový říjen, kdy už bude škola v normmálním chodu a budeme se věnovat nové látce. Když jsme teď teprve u toho opakování z minulého ročníku a jsme tak časově vytíženi, co nás čeká teprve během již rozběhnutého pololetí. Nabíhá mi husí kůže již při zmínce či pouhém pomyšlení na tento fakt.
Například dnes jsem se učila chemii, geografii, matematiku, jazyky a během toho nevěděla, kde mi vlastně hlava stojí. Nemluvě o čtvrtečním dni, kdy píšeme ze šesti předmětů, z možných sedmi vyučovacích hodin. Jsem z toho na prášky. Nedostanu se na vysněnou střední (neudělám testy 60ot./60min.), jelikož když mám problémy teď (hlavně co se stresu a nervozity týče), co mne čeká teprve na střední. x(( Až nezdravě se bojím toho, že nezvládnu obhájit titul nejlepšího studenta a hlavně toho, že budu mít nedejbože horší průměr, než minulý ročník. Sakra, už teď jsem zavřená doma, co teprve, až se to celé rozběhne? :(( Co mě čeká, když vlastně ani nevím, co chci dělat za profesi? Ono by se něco našlo, jenže nikde v okolí není jazykovka, která by v nejhorším případě neúspěchu na gymplu (kdyby mě nepřijali) šla brát v úvahu, jelikož mě vždy všechny jazyky bavily.

Ach, nevšímejte si prosím tohoto divného a ještě divněji napsaného článku, a nevěnujte mu svou pozornost. Shrňme a zestručněme to.. Zkrátka jsem se dostala opět do stádia divné nálady, kdy totálně depkařím kvůli mým výsledkům. Pochybuji o tom, že budu patřit mezi nejlepší, o svých výsledcích, o svých možnostech.. O tom, zda jsem studijní typ, či nikoli... Začínám pochybovat o tom, jestli tam patřím, jestli bych se mohla vyrovnat ostatním studentům. Co když na to nemám? :(
Dobře, nechávám toho. Jen jsem Vám chtěla říci, že nejbližší smysluplný článek čekejte nejspíš až o víkendu. Musím se snažit, například jsem dostala již čtvrtou výbornou :-)) Snad to tak bude pokračovat, o čemž smutně a zdrceně pochybuji. :( 

Mějte se,
Emm
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Temprence | E-mail | Web | 15. září 2010 v 8:22 | Reagovat

Kvůli škole se nestrestuj, ta nestojí za to. Uč se jenom pokud chceš a pokud na to máš. Po prvním ročníku na gymplu jsem zjistila, že i když sedíš do dvou do rána nad chemii tak stejně ráno nic neumíš. Pokud už se nemůžeš učit dej si odpočinek. Stačí chvilka. Uvař si čaj, popovídej s rodiči.Ono to zase přijde. Člověk se stejně není shopný soustředit déle než 45 minut. A poté potřebuje minimálně deset minut pauzu ;)

A z příjmačkama se netresuj. Je málo děti, dostaneš se kamkoliv. Letos se k nám hlásilo 300 děcek ( a to jsme prosím druhá nejlepší škola v ČR) ( ano, egoismum mi není cizí :D ) a dostal se v podstatě kdokoliv, kdo vydržel čekat. Ono se to strašně posune, jak lidi začnou odcházet a dávat přednost jiným školám. Spousta lidí si dá gympl jenom jako zálohu a když se dostanou na obchodku, jsou z toho nadšení.

A pak, jak už jsem řekla, kvůli nedostatku dětí téměř každá škola vyhlašuje druhé kolo ;)

A pokud tě trápí nervozita, rozhodně využij srovnávácí scio testy. Jsou myslím třikrát/čtyřikrát ročně. Více na stránkách Scia :)

2 *Emmgirl* | 15. září 2010 v 15:47 | Reagovat

[1]: Moc děkuji za tak obsáhlý komentář. :-) Po dnešním přeplněném dni jsem zjistila, že se mi přeci jen většina učiva v hlavě udržela. :) To byla jen taková slabá chvilka, při psaní tohoto článku, kdy člověk myslí na to nejhorší a zbytečně se stresuje ještě více. :) To jsem celá já, bohužel..

Mám již spuštěný scio kurz pro test ze všeobecných znalosti, který na našem gymplu chtějí. Jsem také objednaná na přijímačky nanečisto, což by mi mělo trochu pomoci s nervozitou. :-) Ale moc děkuji za rady, určitě se budou hodit. :))

Abych pravdu řekla, právě já si chci dát jako zálohu nějakou jinou střední, kde berou narozdíl od gymnázia bez přijímacích zkoušek (bohužel nevím, jakou), jelikož gympl připraví kohokoliv na vysokou, což se těm, kteří nevědí, co za obor, hodí. :-) Tak snad uspěji, mám z toho strach už teď. :(

Ještě jednou děkuji za rozepsání. ;) Moc si toho vážím.

3 yuuki. | Web | 15. září 2010 v 16:11 | Reagovat

Kam se snažíš dostat?
Koukám že jsem na tom podobně jako ty, jen se tolik neučím, u nás je to asi trochu.. volnější.. ale každopádně bych ráda na něco s jazyky, ale spíš gympl..:D taky se chci dostat na děsivě těžkej - Masarykáč v Plzni, ale už v to moc nevěřím, že bych se tam dostala..
A ještě.. nevíš alespoň něco "přibližně" co by tě v budoucnu živilo a bavilo?:)

4 Temprence | E-mail | Web | 15. září 2010 v 16:32 | Reagovat

[2]: Není za co děkovat. Vždyť já si tim prošla před dvěma lety ( fuj to jsem stará :D) Měla jsem strašnej strach a mohla si dát přijmačky jen na dvě školy protože jsem chtěla memomocí na dvě gymnázia ve městě a ještě na pedagogický lyceum což je kousek od nás. Takových dvacet minut vlakem :D Ale na všechny tři školy se dělali přijmáčky tak jsem šla na gympl ( kde jsem teď ) a do Přerova na pedák. No na gymplu jsem pohořela byla jsem stá pod čarou. A na pedáku druhá :D Ale tam se dělali jenom příjmačky z češtiny, takže pohoda :)

No, jak jsem řekla, byl celkem velkej převis tak se rozhodli otevřít ještě třetí třídu a odstoupilo tolik děcek, že jsem se dostala i já a nakonec vypsali i druhé kolo. Takže když se nedostaneš, nemusíš se stresovat. Já jsem příklad jako hrom :D Přece jen... stá pod čarou :D
I když mi dá hodně práce a učení abych na gymplu vydržela... hm, nevím jestli to stojí za to :D ALe nebyla žádná jiná škola v okruhu sto kilometrů, která by mě připravila líp na výšku na kterou chci jít. Takže smůla pro mě :D

5 *Emmgirl* | 15. září 2010 v 18:21 | Reagovat

[4]: A na jakou výšku chceš jít, pokud se můžu zeptat? :)

6 B.* | Web | 15. září 2010 v 19:01 | Reagovat

Tolik se nestresuj prosimtě :) Ty to všechno zvládneš i zkoušky na gympl :) Jinak tě ale chápu taky mám učení spoustu .. ani nevím co se učit dřív :/ Držím palce ! :))

7 Sami | Web | 15. září 2010 v 19:53 | Reagovat

Přesně tolik se nestresuj. Ne, že bych tě chtěla zrazovat od gymplu ale pokud už teď máš podobné stresy, a zustanou ti i později, tak na gymplu exploduješ. Člověk se musí prostě naučit, že nejde být ve všem nejlepší. Chce to zaměřit se hlavně na předměty co tě baví, co by ti mohly k něčemu být, v tvém případě asi tedy třeba ty jazyky a z nichž tě hezký známky budou těšit. A na zbytek de facto kašlat. Stejně pokud danej předmět člověka nebaví, do hlavy mu to nepoleze a je pak jedno jestli nad tím sedí čtyři hodiny anebo si to jednou přečte. Stejně nikoho potom nebude až tak zajímat co si měla za známky a vejšek co berou na průměr, taky až moc tolik není. Ale jak říkala Temprence, tím že je málo děcek a tři přihlášky, určitě se dostaneš :-) To já na tom byla hůř, já tu přihlášku mohla mít jen jednu a přesto jsem se na gympl dostala :-)

8 Temprence | E-mail | Web | 15. září 2010 v 20:47 | Reagovat

[5]: Můžeš se zeptat :) Chtěla bych studovat češtinu. Literární kritiku, žurnalistiku a podvné vědy :) A potom časem možná i angličtinu a aanglickou kulturu, ale do toho se nechci moc hnát, protože moje angličtina je zatím bídná :)

A jak říkala Sami, nemusíš na se na gymplu stersovat se vším. Já se třeba neučím do fyziky/chemie/matiky/němčiny ( no dobře, učím... udržuji si to na trojce :D). Zkrátka vím, že už to nikdy k ničemu potřebovat nebudu :D

9 *Emmgirl* | 15. září 2010 v 21:46 | Reagovat

[3]: Tak to jsme na tom stejně. :) Také chci uspět na gympl. :))

[6]: Moc děkuju. :) Také držím palce, ať to jde ;)

[7]:,[8]: : Děkuju za rady, vím, že s nervozitou a stresem zrovna daleko nedojdu, takže se s tím budu muset poprat a omezit to..
Ostatně, abych to uvedla na pravou míru, aby jste si o mě nemyslely náhodou nevím co :), problémy ve škole nemám. Většinou se můj průměr nejhůře pohyboval kolem 1,17 (což je podle mě celkem dobré, i když na základce.. nevím,nevím.:)). Problémy s učením také nemám.
Například na angličtinu mi stačí se jen podívat, jazyky mi zkrátka jdou. :) A u předmětů na naučení (Fy,Ze,Dě,Ch..), se to člověk zkrátka musí naučit. :) U matematiky atd. jde o pochopení, takže u té se držím na jedničce. :-) Musím to nějak zvládnout i tento rok. x)

Děkuju za uklidnění, budu se snažit ten stres zmenšit na minimum a dostat se na gymnázium :))

10 Sami | Web | 15. září 2010 v 22:33 | Reagovat

1,17 to jsou tak dvě nebo tři dvojky ne? To je podle mě hodně slušný. Já mívala na druhým stupni tak jednu, dvě dvojky. Teď na konci třetáku na gymplu sem dvojek měla pět. A pokud nemáš problém s učením, tak buď ráda. Já de facto šla na gympl s tím, že se učit neumím, jelikož na záklace sem to moc nepotřebovala, stačilo mi dávat pozor v hodinách.
Podle mě, pokud si potom, hlavně na tom gymplu, v hlavě srovnáš to, že na všechno se prostě nenaučíš, tak i ten stres zmizí:-) Já se třeba od druhýho pololetí v prváku neučila na bižulu, nemělo to cenu. Testy naši profky byly takový, že pokud se na ně člověk učil, měl trojku, pokud se neučil, měl tu trojku taky, tak proč nad tím zbytečně sedět? Navíc popravdě, před podobnejma písemka, kdy sem si tu látku tak jednou přečetla, sem byla nejvíc v pohodě, bo sem věděla, že vlastně nemám co zapomenout:-D

11 *Emmgirl* | 16. září 2010 v 15:39 | Reagovat

[10]: ano, to byly tři dvojky. :) V druhém pololetí osmičky jsem měla už jen jednu (1,06), ale převzala jsem si vysvědčení s tím, že jsem měla mít jedničku i z toho posledního předmětu. Zkrátka nepříjemná učitelka, která se neumí vyrovnat s tím, že má jeden jediný žák z celého ročníku i na jedničku. Nepříjemná profesorka. :/

12 Sami | Web | 16. září 2010 v 17:36 | Reagovat

Tak to je krásný, že si měla jen jednu dvojku na konci osmičky. To ti třeba přinese hezký bodíky u přijimaček, i když záleží kam se přesně budeš hlásit. U nás se dalo, v době kdy sem se já hlásila, získat za výzo až 40 bodů, já měla za něj nějak kolem 38 či 39 mám pocit, už si přesně nepamatuju jak se to strhávalo.

13 Sami | Web | 16. září 2010 v 17:37 | Reagovat

Omlouvám se za dva komenty po sobě ale ještě mě napadlo upřesnit, že to bylo až 40 bodů ze 190. 150 bodů se dalo získat v testech a 40 tady na tom.

14 *Emmgirl* | 16. září 2010 v 18:54 | Reagovat

[13]: Neomlouvej se, jelikož já jsem velmi ráda za informace. :-) Přeci jen mě ještě nikdo neobeznámil se všemi požadavky. x)

Moc děkuju. :))

15 Sami | Web | 16. září 2010 v 20:02 | Reagovat

Ale tak ono to záleží na každý škole, vím, že třeba některé školy na vysvědčení víceméně nehledí anebo v menším měřítku. Nejlepší je kouknout na stránky dané školy, měla by to tam mít napsaný. I kdyby to nebylo ještě zauktalizovaný pro tvůj ročník, tak to tam může bejt pro ten, co ted nastoupil do prváku ale myslím, že to se zas tak nemění. Kromě toho, taky některé školy zohledňují olympiády, za které taky třeba mužeš získat nějaký bod. Ovšem někdy jen za nějaká dobrá umístění, nebo třeba za učast v krajském kole a tak.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama