Přátelství (Téma Týdne)

15. listopadu 2010 v 17:42 | *Emmgirl* |  → My minds
http://fc04.deviantart.net/fs5/i/2004/315/7/7/Friendship_by_Svavelstickan.jpg
Zdroj obrázku: DA


Co pro nás tento jev znamená? Silné pouto, které jen tak někdo nepřetrhne, nebo naopak pouto, které má až moc tenká vlákénka, na která se musí dávat pečlivý pozor? Jejich přetrhnutí je to nejlehčí, co se může přihodit..

Přátelé jsou ti, kteří jsou našimi věrnými společníky. Ti, kteří nám pomohou, když je nám nejhůře a stojí při nás v každé situaci. Ti, na které se můžeme spolehnout. Proto tak bolí ztráta někoho z nich. Ať už je to kvůli nějakým rozepřím či něčemu neovlivnitelnému, vždy nás to zamrzí a zabolí.
Ztratit člověka, kterému se nemusíme bát říci to, co nám leží na srdci a víme, že se to nedostane z rozmezí čtyř očí, to je vážná věc.. Možná právě proto nejvíce bolí jejich zrada.
Člověk si v jednu dobu myslí, že našel někoho, s kým je mu vážně dobře a nemusí se bát toho, že jeho tajemství vyplují na povrch a budou vyzrazeny všem ostatním, ale najednou zjišťuje, že to byla jen maska, kterou dotyčný používal. Lhal o tom, že se na něj můžete spolehnout, ale nebylo tomu tak. Zklamal Vás a Vás to neskutečně mrzí. Přišel jste o člověka, kterého jste měl za přítele, ale nebyl jím. Tak proč se přes to nepovznést a neukončit to tak, že je to mnohem lepší bez něj? Kdo by si dobrovolně hřál hada na prsou, jak se říká, když ví, co je dotyčný zač.
Říká se, že v nouzi poznáš přítele… Dovolím si tvrdit, že je to svatá pravda. Jen ti opravdoví Vám pomohou, když to vážně potřebujete, naopak ti, kteří si na největšího kamaráda jen hrají, se pozdrží všeho. Možná je to pro někoho hrubé či smutné a nepředstavitelné (jako pro valnou většinu), ale když se pořádně zamyslíme, vždy se hodí nějaká podobná situace, kdy se ukáže pravda, jelikož ztráta se vykompenzuje alespoň tím, že se dozvíme, kdo při nás doopravdy stojí. Ztratíme-li valnou většinu svých přátel, nemusí nás to mrzet, jelikož takoví jsou ubozí. Můžeme být přeci na druhou stranu i přes to všechno rádi, že jsme poznali ty, kterým můžeme doopravdy věřit. Ty, u kterých si jsme jisti toho, že nás nezklamou tak, jako to udělali ti lháři, kteří nám mazali med kolem pusy.

Pravý přítel, toto důležité označení si nezaslouží všichni. Jen někteří jsou nám tak blízcí, jen někteří pro nás znamenají tolik. Jen na některé se můžeme doopravdy spolehnout a zcela bezmezně jim věřit. Pravý přítel je něco, jako rodina, která je v životě tím nejdůležitějším. Přátelé jsou až na druhém místě po rodině, takhle by to mělo být vždy..
Přátelé jsou ti, kteří nás mají rádi a podrží nás, když padáme. Nenechají nás spadnout, jelikož se nám snaží pomáhat. Snaží se nás udržet nad samotným dnem, když jsme na pokraji.
Většinou máme jen úzký okruh přátel, ti ostatní jsou kamarádi. Jaký, že v tom je rozdíl? S kamarády máme stejné zájmy, rozumíme si.. s přáteli nás ke všemu pojí navíc zvláštní pouto přátelství, které musíme neustále hýčkat a opatrovat. Přátelé, kamarádi.. Není to vlastně jedno?
Někteří si na ně jen hrají, jiní jsou opravdoví. Když se podaří je najít a rozeznat od těch falešných, jsme ve společnosti lidí, kteří jsou našimi přáteli, kamarády.. Hlavně opravdovými. Jediné slovíčko, které nám umožňuje slovíčkaření, ale je to tak. Toto přídavné jméno je pro všechny moc důležité.


Přeji, aby každý z Vás našel ty své, opravdové přátele, kterým se nemusíme bát říkat vše, co máme na srdci. Jelikož když je najdeme, jsme svým způsobem úplní. Nezáleží na tom, kolik jich je, ale jsme silnější… Pokud jste je doteď neobjevili, nezoufejte, jelikož každého to někdy potká. Stejně tak, jako láska.. :)

Emmgirl

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MoNik | Web | 15. listopadu 2010 v 23:07 | Reagovat

Ou..tak musím říct že pro mě jsou přátelé opravdu důležití, lituji každý den který s nimi nestrávím, naštěstí jsem našla pravé přátele..kteří mě nezradí, nepomluví..vždy když jsem na tom zle tak mi pomohou a jsou tu vždy pro mě, je s nimi sranda a dokáží mě vždy skvěle rozptýlit...takové přátele bych přála každému...pak je život mnohem pestřejší a veselejší...

Ale zaujmul mě tvůj článek, moc hezky napsaný :)

2 *Emmgirl* | 15. listopadu 2010 v 23:40 | Reagovat

[1]: Přesně. :) Jinak moc děkuju, jsem ráda, že se líbil. x))

3 Minnie | Web | 16. listopadu 2010 v 15:26 | Reagovat

Zajímavej článek..Já mám přátel hodně a nevim co bych bez nich dělala,akorát teď musim jít na jinou školu a vůbec nevim co si bez nich počnu ://

4 *Emmgil* | 16. listopadu 2010 v 17:04 | Reagovat

[3]: Děkuji :)
Tohle je vážně těžké, před stejnou věc jsem postavená i já. S dlouholetými kamarády je velmi těžké, jen tak se z ničeho nic rozloučit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama