Silvestr 2010

4. ledna 2011 v 18:58 | *Emmgirl* |  → My minds
Zdroj obrázku: DA


Tak Nový rok 2011 nám dnešní půlnocí (ze 31.12.2010 na 1.1.2011) začal. Snad nám ty dvě konečné jedničky přinesou štěstí, zdraví a mnoho úspěchů. :)

Když jsem se pár sekund po půlnoci, tudíž po slavnostním přípitku a popřání s rodinou, přemístila ke kuchyňskému oknu a sledovala vybuchující ohňostroje, zkrásňující právě probíhající novoroční atmosféru, objevujíc se na černé obloze všude kolem mě, myslí mi putovaly myšlenky různých typů.
Naráz jsem si uvědomila, že právě v ten okamžik začal další rok plný zvratů, skrývajíc mnoho důležitých rozhodnutí, chvil a osudných momentů, testů či zkoušek ovlivňujíc dotyčnému těžkou životní cestu.. V momentu na mne vše na okamžik dolehlo. Pocítila jsem tíhu toho, co vše na mě tento kalendářní i školní rok čeká. Rozhodnutí, které je jedno z nejdůležitějších v mém dosavadním životě a které ovlivní směr, kterým se bude má životní cesta ubírat dále. Vím, že se budu muset rozhodnout a bude to zřejmě těžké a na poslední chvíli si nebudu jistá ničím, ale doufám, že se mi vše vydaří a rozhodnu se správně. A samozřejmě také doufám v to, že nejen začátek a konec, nýbrž i průběh všeho bude jen a jen nejlepší. Doufám v to, že budu úspěšná jak v posledním ročníku, tak i v průběhu dalšího studia. A v neposlední řadě jest pro mne nejdůležitější zdraví a štěstí mé rodiny.

Jakmile jsem se přemístila s taťkou a sestřenky snoubencem před dům, abychom se připojili k nadšencům a nechaly vybouchnout a následně ozdobit oblohu ohňostrojem také pár výbuchy z rachejtlí, cítila jsem se opět tak nějak podivuhodně. Zkrátka tak, jak se může člověk cítit jen jednou za rok.
Tmavě modrá, až načernalá obloha byla zdobena různými ohňostroji všemožných barev, dokazujíc, že Nový rok právě vypukl. Zima byla nehorázná, sníh rozprostírající se všude kolem a zdobící okolní přírodu a fotoaparát, který se uhnízdil v mých dlaních a jenž zachycoval všemožné pohledy..
Atmosféru, kterou pociťovali miliony lidí, nemohu popsat. Nevím čím to je, že jsem najednou tento okamžik, trvajíc jen chvíli, tak prožívala, ale asi už je přeci jen vidět ten věkový rozdíl. Když jsem byla malé dítě, vnímala jsem jen to, že bude krásná podívaná, tentokrát to mělo nějaký hlubší význam. Všímala jsem si detailů a na okamžik si přehrála pár důležitých momentů, které jsem si ani tak moc neuvědomovala. Pár minut po půlnoci bylo kouzelných, alespoň pro mě. :-) I když na mne na okamžik dolehl strach z budoucnosti a hlavně stres ze školy a jimi spojených problémů a rozhodnutí, opadl ze mne a já si mohla dosyta užít tiché desítky minut venku, jen za symfonie ohňostroje.

Další rok začal, další rok uplynul.. Čas letí, život letí, budoucnost letí. Vše nabírá obrátek jako splašené. Proto si musíme každé volné chvíle užívat do sytosti. Využít každé chvilky se svou rodinou, láskou, volností.. Život je přeci jeden velký kolotoč starostí, neustálého učení, které už je kazící rutinou, takže proč bychom si naplno neužili volno a nevyužili tím pár těch volných dní bez studia a práce?

Do roku 2011 si přeji štěstí, zdraví a celkové úspěchy pro svou rodinu, pro sebe k tomu ještě úspěchy, týkající se školy a mé budoucnosti. Ať neudělám špatné rozhodnutí, přijmou mne a bez problémů budu proplouvat ročníky s nejlepšími možnými výsledky. U maturity nemluvě, na vysoké škole jakbysmet a v zaměstnání? Samozřejmě také. Život plyne, já ze všeho nejvíce prosím o výše uvedené prosby, splní se? *prosím, prosím, prosím..*

S láskou a přáním všeho nejlepšího
Vaše Emm
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lunalove. | Web | 5. ledna 2011 v 14:47 | Reagovat

opravdu hezký článek:)!

mám se dobře, děkuji za optání ^^. A co ty?:) taky se teď jen šrotíš a doufáš, že tě vezmou na školu kam chceš:D?

2 *Emmgirl* | Web | 5. ledna 2011 v 14:58 | Reagovat

[1]: Děkuji. :)
No, nevím, jestli se jen šrotím.. I když bych měla, nějak se k tomu nemůžu dokopat. :( To je ještě horší, musím začít. Na přijímačky neumím ani ň, nevíš o nějakém dobrém tipu, jak se na ně připravit? :D
Jinak na jakou, že to školu vlastně chceš jít? :) Já ještě nejsem vůbec rozhodnutá, což mě strašně deprimuje. Navíc se děsně bojím toho, jak dopadne pololetí.. Jak bych zvládala učení, pokud by mě přijali. Ach jo, hrozný to časy. :(

3 lunalove. | Web | 5. ledna 2011 v 15:10 | Reagovat

[2]: jak tak koukám, jsme na tom úplně stejně:D. Na případný přijímačky se nepřipravuju a místo učení si po večerech píšu svý sentimentální výlevy:D. Chtěla bych na gympl s jazykovym zaměřenim, ale skoro každej mi říká, že se zbláznim, jestli tam pudu, že je to strašlivě těžký atd., ale kdybych měla v uvažování ještě jinou školu, která by se mi líbila tak jako tahleta, tak se ještě budu rozhodovat, ale žádnou podobnou jsem nenašla..:(. Zatím mám teda tři 2 a zbytek samý, ale budu se nějak snažit to za těch 14 dnů vyladit:D.

A co ty?:) Kam chceš a co známky?:)

4 *Emmgirl* | 5. ledna 2011 v 15:40 | Reagovat

[3]: O_o Co chceš prosim tě vyladit? Vždyť to je dokonalé! :) To já asi mít takové štěstí nebudu. Nějak se nemůžu soustředit a dokopat k tomu, abych se všechno našrotila. Proto se bojím, že na gymplu bych to nezvládala. :(

No, chtěla bych také na gympl, u nás bohužel není jazykově zaměřený, ale nejsem si jistá, jestli to zvládnu a vůbec nevím, jestli mě v tom dubnu, nebo kdy, přijmou. Přijímačky jsou absolutně hrozný (těžký) a pak to učení, jak bych to zvládala, když už teď jsem na prášky..
No, co se týče známek ještě ani zdaleka nevím, rodičák zatím nebyl, takže se mám na co ''tešit''. Druhé pololetí osmičky jsem měla dvě dvojky, tak snad to nezkazím.
Ty by jsi asi chtěla samé, co? Páni, neříkej, že jsi měla samé 1 celou osmičku.. Jinak gratuluju, úžasný známky. :)

A jinak budeš se nějak připravovat na ty přijímačky? Nebo jako.. Nevíš, co by tam alespoň mělo být?

5 lunalove. | Web | 5. ledna 2011 v 15:57 | Reagovat

[4]: prosímtě, nešil:). všechno bude v pohodě:P, i když mám teď docela obdobný starposti. Na přijímačky se budu připarvovat tak, že jsem si sehnala ukázku přijímaček z minulýho roku z danýho gymplu a budu brát tak nějak kolem a kolme ty témata co tam jsou:). Ale stejně tak nějak krajně doufám, že mě vezmou i bez nich, což se ale ais nestane. Dvojky mám aktuálně z M, F a Ch, takže přesně ty předměty, co na jazykovym moc nebudou(jeden z důvodů proč tam chci:D). No samé jedničky jsem neměla od 4.třídy:D. Až do minulýho roku jsem to tak nějak flákala a až v 8.třídě jsem začala používat mozek:D. Jinak minulej rok na konci bohužel dvě dvojky a to Ch a Přírodopis(někde maj biologii, my holt tohleto:D), na kterej náma le poslední měsíc a půl suplovali, protože učitelka si v klidu jela do lázní, takže žádný šance na opravení. Jinak samé bych opravdu chtěla, ale pochybuju o nich, protože aktuální látka atiky mi dává zabrat a to bych se ještě dneska měla zase učit, protože zítra píšeme:D.
Ten gympl jsem si taky vybrala i proto, že se tam neděl přijímačky Scio testama, který bych vážně nedala. Horší ale je, že běžně se dělaj přijímačky jen z M a Čj, mě bohužel čeká i Aj (popř. někoho Nj), protože je to jazykovej obor:(.

A ty budeš dělat Scia?:(

6 *Emmgirl* | 5. ledna 2011 v 16:40 | Reagovat

Páni, co já bych dala za možnost, že by měmohli přijmout bez přijímaček. U nás jsou bohužel scia. Všeobecný, takže 60 otázek na 60 minut, budu nejhorší, jelikož tohle jde mimo mě. :/ :(
Kdyby u nás byla možnost jazykového gymplu, jsem tam jak na koni, miluju jazyky. U nsá jazykovna bohužel není, takže není možnost, že bych dělala přijímačky z angličtiny. Tu naprosto zbožňuju. :D :))

A můžu se zeptat, kde jsi sehnala tu ukázku z minulýho roku? A popřípadě co tam asi tak je? Byla bych Ti vážně vděčná, kdyby jsi mi to prozradila, protože i když mi to bude na nic (u nás jsou jen ty děsný scia :(), alespoň bych věděla, co je u normálních přijímaček. Jinak můžu se zeptat, o jaký gympl jde? (popřípadě v jakém městě)? Já totiž o jazykovém slyším poprvé, jelikož v okolí by snad nikde neměl být. :/ A také nechápu, že se ještě někde dělají normální přijímačky. Co já bych dala alespoň za ty (i když jsou stejně těžké), ale ty scia nedám ani kdybych se postavila na hlavu.

Takže na školách, kam chceš neděláš scia? Promiń mou hloupou otázku, ale jsem z toho vykolejená :D Tak snadto obě zvládneme, co...

7 lunalove. | Web | 5. ledna 2011 v 17:32 | Reagovat

[6]: Je to Masarykovo Gymnázium v Plzni (http://www.mgplzen.cz/, a pokud budu mít možnost, skočím si zítra oscanovat ty přijímačky a pošlu ti je:). Sehnala mi je třídní učitelka mojí sestry, co tam má známou.. právě že takhle no, tak mám malou výhodu:D. Ukázky Scio ale byli i někde na internetu, nebyli?:( Teda alespoň mám pocit že nám to ve škole říkali..

8 *Emmgirl* | 5. ledna 2011 v 18:29 | Reagovat

[7]: Na internetu se objevily ukázky ze cvičných státních maturit a mám dojem, že je ukázka scio testů, ale bohužel jen pro osmileté studium, takže se to nás deváťáků netýká.
Jinak moc moc děkuju, budu Ti vděčná, když je oskenuješ. :) Sice u nás jsou scia, ale chci se seznámit s tím, co se dělá v jiných částech republiky. Plzeň je bohužel daleko. :( A u nás žádná jazykovka není, no. :/

Ještě jednou předem děkuju za ty oskenované ukázky k přijímačkám! Děkuju :)

9 lunalove. | Web | 5. ledna 2011 v 18:56 | Reagovat

píšu jak mě napadne, teda alespoň tohleto, to je neucelené.. jiný povídky mám ucelený, jako třeba "Pruhované pyžamo", ale to si zatím píšu jenom do šuplíku..:). a nemáš zač! ^^

10 AngeliQue | Web | 5. ledna 2011 v 19:07 | Reagovat

Ahoj zlato, vůbec se  neomlouvej, protože já taky k SB moc nechodím. Jsem ráda když napíšu povídku a článek, protože mám před maturitou a pomalu začínám panikařit .. :D No.. tak se asi mám, co ty? :) Děkuju za tvoje komentáře :)

11 AngeliQue | Web | 5. ledna 2011 v 20:02 | Reagovat

Jinak krásný článek, přeji ti šťastný výběr školy :) já jsem si nevybrala zrovna šťastně, ale nakonec to nebylo tak hrozné... A také ti přeji skvělý kolektiv na nové škole, protože to je to nejhlavnější :))

12 *Emmgirl* | Web | 5. ledna 2011 v 20:09 | Reagovat

[10]:,[11]:: Moc děkuju, jsem ráda, že jsi se ozvala. Potěšilo mě to. :) Ty nemáš za co. Bylo na čase, abych taky napsala zase nějaký ten komentář. :)
Ve šťastný a rozumný výběr školy doufám také. Stejně tak, jako v dobrý prospěch, pokud mne vezmou. x)

V neposlední řadě přeji, aby jsi maturitu zvládla, v což njen já věřím. :) ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama