Společnost (Téma Týdne)

27. září 2011 v 22:35 | *Emmgirl* |  → My minds
Společnost..
Toto téma týdne je dle mého názoru velice diskutabilní, však si vezměte, co vše ohnedně tohoto pojmu bychom mohli napsat. Je toho vskutku mnoho na výběr. Já se pokusím zamyslet nad úrovní dnešní společnosti, v čemž mi jistě v určitých pasážích dáte za pravdu, jelikož něco z toho je vážně až do nebe volající.
****


Podívejme se na vývoj společnosti a zejména na etapu té dnešní, která je momentálně docela diskutovaným a všude propíraným tématem. Díky tomu se pozvolně dostáváme k problematice dnešní společnosti, která vyjadřuje několik základních potíží, která úroveň dnešní populace sráží, což je opravdu špatné.
Alespoň mě se tedy zdá, že každým rokem je to u každé mladší generace čím dál tím horší a horší. Kam ten svět spěje, když již prvňáčci na základních školách používají výrazy, které za naší éry nikdo neznal snad ještě ani začátkem druhého stupně a za které by se nemusel stydět ani prvotřídní ''dlaždič'', jak se lidově metaforicky říká?
Vím, že starší ročníky jsou od těch našich a celkově těch starších zkrátka v některých věcech pozadu, ale v tomto případě si myslím, že je to jedině dobře. Nezdá se mi totiž normální, aby se od útlého dětství používala vyjádření, která by v normálním slušném slovníku zkrátka ani být neměla. Neříkám, že si člověk někdy nezanadává, jelikož si každý jedinec potřebuje čas od času ulevit, to je naprosto normální, ale to se přeci jen použijí ty ze slušnějších řad nadávek, které patří k těm normálnějším. Ale zdá se Vám zcela v pořádku, aby šestileté děti používaly ty nejpeprnější a nejvíce pohoršující nadávky, namísto aby si rozšiřovaly obzory v běžně používané (v této době zřejmě nutno dodat slušné) slovní zásobě?
Pro mě je zkrátka nepochopitelné to, jak můžou takto malinká dítka znát tak sprostá a vulgární slova, která po sobě navíc ještě bez ostychu a studu volají přes celou chodbu či přes celý park, eventuelně hřiště či ulici. To se pak nestačím divit a kroutit hlavou nad tím, kam ten svět spěje. A to nejen u dnešní mládeže samozřejmě, ale tam je to snad nejvíce viditelné.Společnost je však z jiného úhlu pohledu například také velice důležitým útvarem, díky kterému jsme v kontaktu s okolním světem. Díky společenství lidí a vlastně populaci po celém světě celkově, jsme na životní úrovni, jako je právě ta dnešní. (Odmyslíme-li si výše uvedené problémy úrovně mládeže a zaměřéme se pouze čistě na společnost jako celek, který nás všechny dává dohromady.) Čili žijeme ve vyspělém světě.
Myslíte si, že bychom měli právě teď otevřené blogy, zapnutý internet a vlastnili vůbec počítač či jiné technické vymoženosti, kdyby se nespojilo několik lidí, nevytvořili vědní obory (například ony společenské vědy), nezaymyslelo se a nepodařilo se jim něco podobného vymyslet a daný nápad pak úspěšně propracovat a postupně tím pádem zrealizovat? Já vsázím rozhodně na to, že ne. Kdyby úroveň naší společnosti zamrzla, nevyvíjela se dál, nikdy bychom neměli takové možnosti, jako právě dnes.


Díky společnosti se například také můžeme podělit o svůj názor a domněnku s dalšími lidmi, kteří buďto sdílejí stejný názor či naopak mají odlišné priority a myšlenky, což může vznítit v nepříjemné nedorozumění. To jsme u dalšího z několika problémů společnosti.
Vždy nám je vtloukáno do hlavy, abychom se nebáli říkat své vlastní názory, ukázat své postoje na dané téma, ale stejně jsme pak vždy částí společnosti odsouzeni. Nikdy se nezavděčíme všem, to je zlaté pravidlo. V přenesené formně tak, aby se přesně hodilo pro naše téma by znělo nějak následovně: ''Nikdy nebudeme mít stejný názor s ostatními'' či ''Nikdy si nepadneme do noty se všemi.'' nebo prosté ''Každý má svůj názor, tudíž se nikdy neshodneme se všemi''. A právě proto se často bojíme vyjádřit se ke všemu, co se řeší ve skupinách, v kolektivu. Bojíme se toho, že nás dotyční odsoudí a jednoduše přeruší s tím, ať nemeleme hlouposti (v lepším případě). Cítáíme se zavrhnuti okolím, je nám nepříjemně a ostýcháme se navrhovat něco dlšího.. Tedy alespoň Ti nesmělejší z nás, kteří si za svým názorem neumějí tvrdě jít a stát si za ním stůj co stůj.


****
Na odstavcích zmíněných výše je přesně vidět to, jak mnohostranná dokáže být společnost. Každý může mít jiné názory, ale pokud bychom to měli nějak specificky zakončit, vždy se iprávě ony opaky skvěle doplňují. Každý může mít pravdu určitou částí a když se ty pak dají dohromady, vznikne to podstatné východisko, správné v mnoha ohledech pro více stran. Velice důležitým prvkem společnosti je tudíž tolerance.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terez* | Web | 27. září 2011 v 23:20 | Reagovat

AHoj^ spřátelíš?:)
Jinak super článek!:)

2 Lukky | Web | 28. září 2011 v 11:20 | Reagovat

Naozaj super článok :)

3 *Emmgirl* | Web | 28. září 2011 v 12:08 | Reagovat

[1]:; [2]:: Moc děkuju! :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama