Hudba je život. Hudba je vnímání. Hudba je způsob vyjadřování.

29. října 2011 v 23:31 | *Emmgirl* |  → My minds
Tumblr_ltufue8fdf1r5puh4o1_500_large
Zdroj obrázku: WeCo pro nás hudba znamená? Proč existuje tolik možností a voleb při poslechu? Proč vzniklo tolik hudebních žánrů a proč máme na výběr z tak neskutečné nekonečné škály interpretů a již vytvořených písniček?
***

Snadná odpověď. Hudba je neodmyslitelnou soušástí života. Díky níž se během chvíle můžeme alespoň na malý okamžik či nepatrnou dobu přenést úplně někam jinam. Můžeme dát volný průchod svým emocím a nechat se unášet tóny dané skladby.
Hudbou ventilujeme své pocity, své myšlenky, úvahy.. Hudbou vyjadřujeme své postoje a názory na daná témata. Hudbou absoluvejeme potřebná 'sezení' u jakéhosi imaginárního terapeuta s cílem udělat si ve svém životě pořádek a srovnat priority.. Hudba jest něco jako náš vlastní psycholog, který je k mání kdykoliv bychom si jen promluviti potřebovali. Nikdy se nedočkáme odmítnutí, vždy máme možnost si takovou chvilku sami vytvořit. Při jakékoliv situaci.

A jelikož existuje tolika možných pocitů, ze kterých se nám mnohé zřejmě nejspíše ani nikdy nepodaří pojmenovat, i hudba je v několika variantách, což nám značně ulehčuje výběr toho, co nám bude dělat potřebnou společnost v dané chvíli. Tolik možnách žánrů, tolik možných interpretů a ještě více písní k výběru.
Díky tolika možnostem můžeme prožívat své momentální pocity a nechat se vtáhnout do daného vytvořeného světa. Tato rozšířená škála výběru nám má pomáhat, což rozhodně splňuje, jenže jest mimo jiného také velice diskutabilním tématem a dovolím si tvrdit věcí, která mnoho lidí rozhádává a stáví na opačné strany. Přitom je tak snadné pochopení, že každý má jiný vkus a současnou potřebu. Však to je přeci důvod vytváření tolika možných provedení - to, že každému se líbí něco jiného. Nebyla by přeci nuda, kdyby každý upřednostňoval to samé?
Každý je originál, tak přeci nejen, že neposlouchají to stejné, že..

Současné trendy, to je však úplně jiná liga. Novodobé žánry, vznikajíc ze stálic a jsou téměř jejich věrnou kopií, pouze s mírnými odbočkami, které podžánr nepatrně rozdělují od kmenového žánru.
Avšak to, že je moderním aktuálním stylem hudby jen jeden určitý vyhraněný, měli bychom ho začít všichni poslušně poslouchat a upustit od svých oblíbenců? To je přeci nesmysl první třídy! To, že je to moderní a oblíbené u 'stáda' ještě přeci neznamená, že se to musí líbit nám, či že jej musíme jen tak z ''dobrého dojmu na ostatní'' poslouchat.
Stujme si za tím, co máme rádi my. Stujme si za svým vlastním názorem a vkusem, to nám přeci nikdo sebrat nemůže, tak proč se přizpůsobovat pouze novodobým chvilkovým trendům, které následují jen ti, kteří chtějí být za každou cenu 'in', avšak za cenu toho, že nemají vlastní názor??


Co se druhů písní a způsobu zpodobnění určité představy týče..
Jsou tak stejné, přesto rozdílné. Jsou si podobné, přesto zcela odlišné. Mají podobné prvky, přesto jsou v ních obsaženy části zcela originální ačkoliv jsou zažazeny do stejné skupiny.. Každá píseň má svůj vlatní příběh. Každá pojednává o něčem jiném.
Stejně tak každý interpret vnese do již stokrát omílaného tématu část sebe, svého zamyšlení a vytvoří něco unikátního a jedinečného..


A co způsob vnímání určité skladby či melodie?
Jednu jedinou melodii či píseň si mohou poslechnout ve stejný okamžik stovky lidí a každý přitom mít svůj vlastní názor. Na každého totiž působí, byť stejná melodie, úplně odlišně a zcela rozdílně. Každý má své vlastní názory, své pocity, své zkušenosti, které taktéž mění způsob vnímání, jelikož vzpomínky, ty nás ovlivňují denno denně při každé situaci.
Každému tedy vyhovuje jiná hudba. Někdo může přemýšlet a bdít s pocitem naprosté pohody a klidu u screama a metalových odvětví, jiný naopak u podobných žánrů propadne neklidu a panice, zkrátka mu tvrdší hudba nesedí a rozbolí ho z ní hlava.


Každý člověk je svůj, proč si to zkrátka nechtějí ti, kteří nechápají/nerespektují ostatní a jejich vkus, zapamatovat?!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama