REPORT: 22.leden 2012 - Rock Café - Alesana, I Wrestledaberonce, We Came as Romans & Glamour of the Kill

23. ledna 2012 v 22:32 | *Emmgirl* |  →Reports
Tak už je to za námi. Dlouho očekávaný den, dlouho očekávaný večer, dlouho očekávaná možnost vidět a zejnéma slyšet mé oblíbené kapely na živo (ano, možnost poslouchat místo pouze Alesany také další tři kapely byla doslova neuvěřitelným a mnou nikdy neočekávaným bonusem) se přehoupla doslova z večera na probíhající noc.

Nejsem schopna vyjádřit slovy jak úžasný zážitek jsem si prožila, ale pronesu chabě jen to, že prah únosného nadšení jsem již v prvních minutách milionkrát překročila.. Jistě tedy chápete, jak jsem si to užila a jak to vše vygradovalo ke konci. Byly to ty nejlepší čtyři hodiny mého dosavadního života, co se hudebních akcí a akcí celkově týče. :)
Zkrátka večer předčil mé očekávání - a to že jsem očekávala nemožné - a všechny zmiňované kapely byly na živo ještě luxusnější než ze studio nahrávek. :-)

***
***

Kolem půl sedmé jsme z nedalekého parkoviště, sotva pětadvacet kroků vzdáleného od místa M, vešli do Rock Café, kde už několik skupinek natěšených nadšenců nedočkavě přešlapovalo. Poté jsme se přesunuli do nitra klubu, kde jsme si dali mezitím bundy do šatny a zařadili se do fronty. V sedm mělo vše vypuknout, alespoň tedy podle zakoupených lístků, hovějíc si u mě v kabelce již nějaký ten pátek. Nakonec začali pouštět něco málo po čtvrt či kolem půl osmé. To nám každému ještě nezapomněli označkovat levou ruku razítkem, které je vidět pouze pod UV světlem a mohlo se jít dolů do srdce klubu, kde se ještě před vstupem do oné místnosti/sálku s pódiem a barem (je to tu doopravdy velice komorné a takové mnohem příjemnější než v nějaké z arén) prodávaly trička, mikiny, bundy či dokonce k mému štěstí nikde nesehnatelná CDčka GOTK, WCAR či samotné Alesany, která jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít.
- Konečně nebudu muset poslouchat a sledovat nechápající a nic netušící nevzdělané prodavače v Bontonlandu, kde na mě čučeli doslova s otevřenou pusou a při zeptání se na Alesanu na mne vyrukovali s ,,Ale-, Ale- co?? Můžete mi to zopakovat a vyhláskovat'?'' , což mě vždy naprosto odrovnalo. -
A která jsem si tudíž odnesla spokojeně v kabelce domů, ještě společně s nádhernou 'Urban bundou' WCAR a tričkem Alesany, čemuž jsem z toho nepřeberného množství neodolala. :-))

Klub na mě působil mnohem lépe a příjemněji, než všemožné arény, ve kterých jsem dozatím byla a ve kterých se doteď veškeré mnou navštívené koncerty odehrávaly. Přišlo mi to takové komornější, uzavřenější, intenzivnější a i ten kontakt se skupinami byl mnohem lepší a stokrát úžasnější. Kuriozitou bylo, že členové skupin normálně procházejí a chodí volně mezi fanoušky/diváky.. Například zpěvák z anglické bandy GOTK stál tak půl metru ode mně, takže fotka by byla parádní, ale bylo mi trapné si o ni říkat, takže mi bude muset postačit jen ta jeho samotného. :P :)) A taťka si šel mezitím, co vystupovala ona slečna s kapelou (viz dole) sednout na kafe nahoru do baru a jakmile nastoupil zlatý hřeb večera - sama Alesana -, udiveně nás s mamkou překvapil tím, že prý Shawn a Dennis společně ještě s jedním z kytaristů (tudším, že Alexem, podle toho, jak mi jej vypodobnil) seděli u jednoho ze stolků kousek vedle. A to nás ještě tak přemlouval, abychom šli s ním. :D Příště jdu kamkoliv, jelikož taťka má zkrátka kliku na potkávání lidí. :D
Takže klub je rozhodně mnohem lepší ve všech směrech. Nemluvě o samotném znásobení pocitů z toho, že je slyšíte a vidíte live. A v neposlední řadě si člověk mohl také pořádně zapařit, než když například máte místka k sezení, což obvykle bývá nuda.

Teď už k samotnému průběhu koncertu.
Jako první nastoupili Glamour of the Kill, jediní zástupci UK, kteří ani na lístku původně vypsáni nebyli, tudíž se jejich vystoupení stalo příjemným překvapením a začátkem. Já se o jejich příjezdu dozvěděla ráno, takže jsem se náležitě těšila ještě víc, než na půsovní sestavu o třech kapelách. :) Ti dav dostali náležitě do nálady a pěkně rozproudili krev v žilách, takže lepší začátek být připraven nemohl.
Poté přišla na řadu partička I Wrestledaberonce v čele se slečnou, na kterou jsem původně chtěla vyklidit místa a zajít si zatím někam, ale musím říci, že na živo také nebyli špatní. Netajím se ovšem tím, že já jsem spíše na klučičí kapely, takže jsem původně doma nebyla při poslouchání jejich songů odvažená, ale tam to bylo opravdu povedené a člověk si to užil také. :) Zkrátka tam se člověku líbí snad vše, když je to alespoň trochu dobré., jelikož ta atmosféra.. To mluví za vše. :D :-))
Jako třetí v pořadí, a tudíž také předposlední kapelou večera, se přišli předvést američtí We Came as Romans, které jsem zbožňovala už přistarém albu, natož s tímto novým, velice povedeným. Zpěvák (nemyslím tím momentálně druhého zpěváka - screamaře) prošel příjemnou změnou image, když ostříhal kštici a přebarvil se na tmavší černou a či také shodil náznak bradky, což já nerada. :D prokázali, že jsou úžasně sehraní a musím říci, že se mi jejich vystoupení líbilo mnohem více, než záznamy studiovek, což je k neuvěření, protože se vždycky říká, že živé záznamy jsou horší.. U mě nastal pravý opak, který byl zřejmě zapříčiněn a radikálně stupňován tím, že jsem zkrátka nasávala tu úžasnou atmosféru.
Nezapomenutelné! :)
Tam-ta-da-daaam.. ALESANA! Po další párminutové přípravě nástrojů se vynořili členové hlavních leaderů, kteří byli oním zlatým hřebem večera, jak už jsem o pár odstavců výše zmiňovala. Jejich vystoupení bylo něco dokonalého, nezapomenutelného, úžasného, bezkonkurenčního, perfektního, nádherného a já nevíc jakými slovy chvály bych to ještě mohla připodobnit. :)) Hned po skončení bych si to zopakovala ještě jednou, jelikož to byl vážně doposud nejlepší zážitek celkově. :-) Rozhodně si nenechám ani jedny ujít ,až se tu znovu objeví, v což doufám. :)) A do Rock Café mám naplánováno opět někdy zajít, jelikož si mě tento klub dostal. :)

Mám plno videí jak ze zrcadlovky, tak z mobilu. Dokonce jsou většina kvalitní obrazově, ale i poslouchatelná zvukově. :) Ráda bych Vám to sem nahrála, abych tento vzpomínkový článek dovedla do dokonalosti a až si to budu za několik let číst, vybavily se mi ty nepopsatelné pocity naplnění neskutečného očekávání. Ještě teď to uvnitř mě nadšeně bublá, nebo já nevím, jak mám popsat onen 'jako na jehlách' nadšený pocit, prohánějíc se mi v hrudníku. :)
Na videa mé tvorby si budeme muset počkat, jelikož nemám youtube channel, na který bych to nahrála, ale plánuji to ddohnat. Kvůli Alesaně cokoliv! :D :))))
Tím pádem Vám přináším alespoň prozatím jediná videa, která jsem ze včerejška našla. Snad nebude dotyčnému vadit, že jsem si je vypůjčila. x) 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Trista | 26. ledna 2012 v 10:38 | Reagovat

Wooow...tak si čtu, jak skvělý zážitek máš za sebou. :P
No, naživo je skvělá každá kapela, i ta, o které si předtím ani nevěděla, neboli ta, která se ti předtím nezalíbila. To dělá ta atmosféra. Na jednou si všechno zpíváš a na všechno se roztancuješ.
A musím podotknout, že máš skvělé rodiče, když s tebou šli na takovýhle koncert. Ti mí by mi na tyhle kapely nedali ani peníze. Prý se to nedá poslouchat. :D
No a teším se pak na ty videa od tebe a a samozřejmě, až to nějak půjde přes ten e-mail, na fotky těch věcí co si si koupila a na nějaké hezké fotečky Alesany. :P

2 Emm | 26. ledna 2012 v 16:26 | Reagovat

[1]: :))
Přišel ti ten e-mail? :) Jdu juknout, jestli jsi mi neodepsala. Protože pokud ti to nijak nešlo, tak mi pošli ty potřebné údaje (myslím, že to je ale jen e-mail) a já to přes SMS rozšířím. Tu kapacitu tvého mailu. :)

3 Trista | 26. ledna 2012 v 17:46 | Reagovat

[2]: jdu se na to podívat, ale místa tam fakt už moc nemám...takže asi to zkusíme přes tu SMS ...ale budeš potřebovat i heslo k tomu e-mailu.

4 Christina | Web | 8. února 2012 v 18:13 | Reagovat

ach! alesana je alesana!
bylo to úžasný!

5 *Emmgirl* | Web | 13. února 2012 v 17:47 | Reagovat

[4]: To bylo.. :)) Vrátila bych se hned! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama