REPORT: 6.duben 2012 - Palác Akropolis - Silverstein & We Are The Ocean

7. dubna 2012 v 17:17 | *Emmgirl* |  →Reports
Nezdá se Vám, že za tento rok jsem v přidávání reportů z koncertů nějak častá? :) No, snad se máte na co těšit, jelikož jsem se opravdu snažila a téměř celý koncert opět nejen pro sebe a pěkné vzpomínky na tento zážitek natočila. Tedy pokud přehlédneme fakt, že jsem opomněla nějakou tu začáteční písničku u WATO.. :))

Příjemné čtení a pokud se tu objeví někdo, kdo na koncertě byl, nezapomeňte přihodit své zážitky a pocit, ráda si počtu a jistě také velice ráda celý koncert s někým proberu. ;) :)

Mimochodem, videa se již nahrávají na můj YouTube účet, tudíž pokud chcete vidět průběh koncertu alespoň na videích v případě, že jsme třeba nemohli dorazit, neváhejte se podívat. :) Oběma hvězdám večera to šlo naprosto parádně. Atmosféra byla úžasná, jejich výkon ještě lepší!
Za komentáře budu samozřejmě ráda, kdo by nebyl, že.. :))
Vaše Emm

***

http://www.gigs.cz/media/250/0/n/akce/image-4f63135d67971.jpg


Konečně nadešel čas, kdy jsem i přes nějaké neduhy, které mi v navštívení tohoto koncertu málem zabránily, vyrazila směr Praha. Jak jsem říkala, málem se jet nemělo, ale co by mi v tom zabránilo. I kdybych měla například kvůli nemoci lézt po čtyřech, nenechala bych si je znovu ujít! To prostě ne! Ani nápad! :D Zvlášť, když už jsem měla koupené lístky a strašně se na ně těšila. :) No jo, vymetávání koncertů mých oblíbených kapel, to je moje! :))
Bylo něco kolem třičtvrtě na sedm, když jsme se ještě v rychlosti zastavili ve Starbucksu, abychom si dali horkou čokoládu, někteří popřípadě kafe a načerpali síly na to, co se mělo začít odehrávat již za pár desítek minut. Při té příležitosti jsme odcházeli s plnou taškou dobrot a novým termo hrníčkem do mé sbírky.

Téměř přesně na čas jsme se dostali před budovu Paláce Akropolis, kde již vše mělo co nevidět propuknout. Dokazovaly to zástupy hromadícího se roztroušeně přicházejícího lidu, postupujících dovnitř. Nejprve jsme se trochu lekly (obrazně řečeno), jelikož mi na první pohled přišel klub nějaký zapadlý a okolní pomalované a posprejované budovy se mi moc nezamlouvaly, tudíž mi hlavou problesklo 'Zlaté Rock Café či Lucerna Music Bar', ale nakonec jsem hned změnila názor. To však, jakmile jsme vešli, jelikož to hned získalo ten správný nádech. :)
Musím říci, že jsme ale měli namále, jelikož zaparkovat na vhodném místě, kde jsou místa ke stání na parkovací hodiny, nikoliv na Pražskou parkovací kartu, respektive tedy všude obšancované modré zóny, to byl doslova nadlidský úkol! Proto jsme také šly my dvě s mamkou dříve a taťka mezitím ještě čekal na nějaké ucházející místo.

Jako první nastoupilan a pódium anglická sestava ''We Are The Ocean'', která posluchače skvěle rozproudila a celkově publikum perfektně připravila na hlavní hvězdy večera. Já osobně jsem se na ně strašně těšila, jelikož se mi jejich repertoár strašně líbil ještě ze samotného dávného poslouchání z youtube, tudíž nebylo co řešit. Navíc jsem byla zvědavá, jak budou znít naživo, jelikož screamař má své party a zpěvák a kytarista v jednom naopak zase své, což se mně osobně strašně líbí. :)
Musím říci, že hoši nezklamali, právě naopak, jelikož naživo znějí snad ještě lépe, než z nahrávky (resp. studiovky)! Vážně jsem byla ohromena. A nejen jejich výkonem, ale samotným projevem a zejména pak propojením s fanoušky. Jednali otevřeně a příjemně, dokonce nezapomněli ani pořádně rozproudit přihlížející, tudíž pobízení k utvoření 'Kruhu' a podobně živých akcí samozřejmě nechyběly.
Nejvíc mě však dostal screamař Dan (to abych to oddělila i pro neposluchače, kterým jména nic neříkají), který si během jedné písničky nechal natáhnout šňůru od mikrofonu a přešel až na druhý konec sálu naproti pódiu, kde jsem mimochodem stála, tudíž jsem od něj byla společně s dalšími lidmi pekelně blízko a poté se dokonce zapojil nejen do pobíhajícího kolečka a zapařil si společně s fanoušky. Bezprostřední, milé a naprosto úžasné.. Díky tomu si vysloužil imaginární titul 'Nejvíce roztomilého člena ze všech možných kapel', jelikož tohle bylo vážně moc příjemné. Je vidět, že kluci žijí nejen hudbou, ale také ventilováním své produkce mezi fanoušky. Není pro ně zkrátka problém zapojit se také k publiku, což je v dnešní době úžasné! :)

Během pauzy, která nastala, jsme se přemístili k baru, abychom si objednali pití a hned poté se mohli porozhlédnout po nabízejících suvenýrech, či jak bych to trefně nazvala. :) Odnesla jsem si s sebou tedy tričko a DVD Silverstein, společně ještě se dvěmi CDčky WATO, které mi chyběly do sbírky. Jsem moc ráda, že je prodávali, jelikož bez těch jsem domů jet prostě nechtěla a ani nemohla. :D

Po pauze, kdy se připravovalo pódium a nástroje, se konečně začaly objevovat známky toho, že je čas na hlavní kapelu, právě v podobě Silverstein.
Musím říci, že ten, kdo říká, že naživo zpívají děsně, nemá ani zdaleka pravdu. Bylo to povedené a celkově úžasné, takže to splnilo mé očekávání a víru v to, že je to jen kec a bude se jednat o další úžasný zážitek do sbírky. :) Věříla jsem jim a hoši rozhodně nezklamali! :)) Mám takovou teorii.. Když nějakou kapelu neposlouchám, tak raději ani nekomentuji jejich výstupy, jelikož proč by je měl hanit člověk, který zkrátka podobný žánr neposlouchá, tudíž tomu nerozumí a navíc mu ani daná kapela nic neříká? Když se mi to nelíbí, nekomentuji to, jelikož říkat, že neumí zpívat, to je podle mě nesmysl a naprosto nepatřičné.
Atmosféra byla úžasná. Písničky se střídaly, takže vesměs vyhovovaly úplně všem (tedy alespoň jsem neobjevila známky opaku), což jsem usoudila podle toho, jak se všichni skvěle bavili.
Ke konci nás neminula ani akustická verze skladby Replace You, která, snad ani nemusím říkat, potvrdila mé předešlé tvrzení o tom, že Shane zpívá i naživo úžasně. O doprovodu na akustickou kytaru raději ani nemluvě. :)

Abych to nějak zrekapitulovala a ke konci trochu shrnula, byl to opravdu velice povedený a nezapomenutelný večer. Nemusím Vám jistě říkat, že bych si to mileráda co nevidět zopakovala. :))
Atmosféra byla úžasná, koncert byl úžasný, nemluvě o výkonu obou kapel.. Zážitek, který se jistě vyplatilo zrealizovat, jelikož co může být lepší, než slyšet hrát Vaši oblíbenou kapelu live, že... Pokud jste tentokrát váhali, příště si je nenechte ujít, jelikož to bylo vážně parádní. ;)
Pro mě tedy možná z posledních koncertů trochu jslabší, ale to jen kvůli tomu, že to tak rychle uteklo - na můj vkus až moc nepříjemně rychle -, nikoliv kvůli výkonu obou kapel, který byl úžasný! :) Zkrátka mi jen chyběla ještě nějaká ta kapela, ale to se jistě odvíjelo zejména také z toho, že v Akropolis se má tuším končit právě kolem té desáté hodiny, takže třetí kapela - druhá předkapela - by se do tohoto časového omezení již nevtěsnala.


Jak se líbilo Vás, pokud jste tam byli? Či pokud ne, proč jste si je nechali ujít? Pro takové mám však alespoň videa, která Vás doufám potěší, tudíž nezoufejte, vyjde to příště! ;)
Jaké kapely by jste chtěli vidět naživo? Či jaké kapely se Vám podařilo již vidět? Chystáte se na nějaký koncert v blízké i vzdálené době? Kam se vydáte?? :)
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Luczynka | Web | 8. dubna 2012 v 22:17 | Reagovat

Moc dobrej článek:-)
Koukám zrovna na to video, který jsi natočila a překvapuje mě, že tam máš docela dobrej zvuk. Já stála hned u pódia a přišlo mi, že Silverstein měli koncert úplně nanic nazvučenej a slyšela jsem akorát basu a kytaru. Nebo alespoň oproti WATO, který jsem slyšela parádně. Ale nestěžuju si, užila jsem si to i přes, podle mě, špatnější nazvučení.
Minulej rok jsem byla na Silverstein poprvý,  ale popravdě, i přesto, že to v pátek bylo naprosto skvělý, před tím rokem jsem si to užila víc:-)
A koukám, že nejsem jediná, který to tak strašně uteklo. Bylo to strašně krátký. A mrzí mě, že ani pořádně nedali žádný přídavky:/ Silverstein tak napůl, WATO vůbec:(
Ale bylo to krásný, ten večer jsem si neskutečně užila, mám s nima fotky, mám podpisy, pokecala jsem si, ježiši bylo to fakt fajn!:-)
A jsem ráda, že je někdo nalazenej na stejnou vlnu jako já:P

2 *Emmgirl* | 8. dubna 2012 v 22:44 | Reagovat

[1]: Woow, podpisy? Fotky jsem viděla, jsou úžasné, gratuluju! :) ;) Můžu se jen zeptat, zda jsi to fotila (popřípadě získala podpisy) během pauzy, po koncertu nebo ještě před začátkem? To by mě zajímalo, protože já jsem také chtěla alepsoň fotku, o podpisu nai nemluvě, to by bylo úplně úžasné, ale bohužel to nevyšlo, no. :/

Jinak mě ozvučení přišlo v pohodě, možná to bylo lépe slyšet trochu víc vzadu, netuším, ale já slyšela i Silverstein úplně bez problému. :)

A chápu to, že se Ti líbil více první koncert, zda jsi na nich byla tehdy poprvé.. Vždycky je první live vystoupení dané kapely nejlepší zážitek. :) U mě to bylo poprvé, minule jsem si je vždy nechala utéct :/, takže páteční večer byl super. :))

A ani nevíš, jak to těší mě, protože z mého okolí nikdo neposlouchá podobný žánr, což mě štve, protože pak musím chodit na koncerty sama, což je na pytel. :/ :D

3 Luczynka | Web | 8. dubna 2012 v 23:17 | Reagovat

Podpisy a fotky jsem získala po koncertě, většinou všechny kapely(když to nejsou ňácí nafoukaní kreténi, kteří mají strašnou hrdost:D) komunikujou s fanouškama po koncertě u prodeje triček, CDček a tak:-) Tam se sešly obě kapely, všichni se tam s nima fotili:-)
Bylo to strašně fajn, poznat ty členy, že to jsou taky obyčejní lidé jako my a že si dokážou pokecat s fanouškama, tohohle si na kapelách fakt cením:-)
Tak snad příště ti to vyjde:-))

4 Trista | 10. dubna 2012 v 10:11 | Reagovat

Parádní článek. Když jsi popisovala toho Dana z WATO, jak se zapojil mezi fanoušky, jako bych to viděla. Normálně se těším, až si večer zkouknu videa na YT, protože teď na to není čas a popravdě o těch klucích z WATO toho moc nevím. Za to Silverstein mi vůbec nejsou cizí, právě naopak. A je mi děsně líto, že jsem je letos nestihla, ale už máme naplánovaný koncert na květen, takže teď o svátcích a zhonu kolem školy není moc času pařit. Alespoň pro mě. A když už Maťulo vybírá koncerty, tak je taky vždycky na co se těšit.
Jo a co se týče písničky Replace You v její akustické verzi, asi bych tam brečela. Tuhle verzi naprosto miluji a ráda si ji zpívám. Je moc hezká a Shane opravdu zpívat umí, ať si říká kdo chce, co chce.

No a když už ses ptala na to, jestli na nějaký koncert jdeme, tak se tu na chviličku o tom rozepíšu. Jak jsem ti už psala dřív, tak se chystáme na Delain, do Vídně a bude se to konat v Arene. Ještě jsem tam nebyla, ale Maťulo říkal, že je to tam lepší než v Gassometru, kde jsme byli na WT, protože v Areně byl na Trivium.
No a na koncert Delain se těším a taky se docela těším na předskokany, kteřými budou Trillium, kde je zpěvačkou americká zpěvačka Amanda Sommerville, která je známá třeba tím, že chodí zpívat s Avantasiou, neboli z projektu Kiske/Sommerville, kde spolupracovala s Michaelem Kiskem. Již jsem si pořídila album Alloy od Trillium a musím říct, že to není to samé, jako od europské zpěvačky v nějaké metalové kapele, ale i přesto že je v ní cítit ty ameřické kořeny, zpívá moc hezky, takže rozhodně jsem zvědavá, jak jí to půjde živě. Z videí s Avantasiou na mě působila dobře. I když tam jí nebylo tak moc slyšet, protože měla jenom několik vokálů.
No a další kapelou budou Halcyon Way. Tyhle kluky neznám, spíše muže, dle vzhledu na mě působí dost staře, ale nic to nemění na tom, že je to v celku dobrá kapela. Za tím jsem si pustila jenom tři písničky na yt, ale udělali na mě dojem. No, hrají moc dobře, řekla bych, ale zpěvák mě malinko sklamal, čekala jsem, že od metalového zpěváka se dočkám trochu hrubšího hlasu, ale za to jejích kytarista, který zpívá backing vocals, ten má dobrý hlas. Možná bych uvítala, kdyby to zpíval celé. Tak uvidíme. :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama