Příběh: Dancing Dead

4. dubna 2012 v 0:00 | *Emmgirl* |  →My short story

Tumblr_ly4rowdr7j1qcie43o1_250_large
Pict by: WeItSeděla na pohovce ve velice prostorném sálu a zmatena z okolních zjevů pozorovala souhru těl několika tančících dvojic. Nejen společenský sál byl v této ohromné vile obrovský. Možná právě to byl důvod rozruchu, který kolem ní panoval. Každý chtěl tančit se zámožnými mladíky z nejmocnějších rodin. Každý se předháněl a přehnaně snažil, aby ukořistil tanec s tím nejmocnějším. Každý, až na ni.

Seděla zahleděna do praskajících plamenů zažehnutého ohně v jednom z několika propracovaných krbů, účelně a jistě také cíleně rozmístěných po celé místnosti, když se otevřely dveře do sálu. Všichni přítomní okamžitě ustáli ve svých činnostech, tudíž přestali nejen tančit, nýbrž i pozvedávat číše v náznaku přípitku a zcela zmlkli, snad dokonce bezvýznamně lapali po dechu. Ani to ji však nedonutilo vzhlédnout. Stále pozorovala zajímavou souhru oranžovo-červené až rudé a cihlově červených jiskřiček, odlétajíc od spalujícího se dřeva.

Nevnímala příchozího, ani blížící se kroky, dokud periferním viděním nezahlédla nataženou paži, čekající na její dlaň. Někdo jí podle všeho nabízel tanec. Spočinul na ní zrak všech přítomných, pocítila tu tíhu. Aniž by vzhlédla, nejistě vsunula svou ručku do té nabízející ji tanec a za pomoci dotyčného vstala. Přichytila si vlečku objemné suknice svých luxusních šatů z nejlepšího hedvábí či jiných skvostných látek a vykročila směrem, jenž udávaly kroky jejího doprovodu. Nejistě, přesto poháněna zvědavostí, vzhlédla, aby si jej měla možnost nenápadně prohlédnout. Byl vysoce urostlý, štíhlý a bledý. Nevěděla, co ji na něm tak okouzlilo, přitahovalo a odzbrojilo a zároveň ani to, co ji před ním výstražným světélkem, rozblikají se v její mysli, varovalo.

Gestem naznačil, aby začali hrát. Stalo se. Něžně, avšak zároveň drsně si ji k sobě přivinul, aby mohl začít tanec, proměňujíc se v souhru jejich těl. Každá linie jejího těla, jako by pasovala do toho jeho.

Všichni přítomní je se zájem ohromeně sledovali. Právě ukořistila jistě toho nejmocnějšího, nejbohatšího a nejzámožnějšího mladíka z nejvíce postaveného rodu. V sále se mu nemohl nikdo rovnat, tím si byli přihlížející závistivci jistí.

Probíhající tanec jejich dvojice sledoval kde kdo. Nikdo se k nim však nepřipojil, dokud nesmlouvavým a jistě přísným pohledem nenaznačil dvěma mladíkům, vypadající na jeho obsluhu či přátele, aby také popadli nějakou společnici a nerozehráli společně další tanec vášně. Alespoň to by každého přihlížejícího napadlo.

Tančili do rytmu nesouhlasné a velice nakažlivé zlákávající hudby, když sebrala veškerou odvahu na to, aby se svému tanečníkovi podívala do očí. Lekla se, avšak netušila, jestli příjemně či zastrašeně. Tak moc byla zmatená. Jeho uhlově černé oči, jako by někdy červeně žhnuly. Havraní, krátce střižené vlasy, jako by snad byly tvořené právě havraním peřím. Bělostná ústa, jako by snad byla vytesána z nejúžasnějšího kusu kamene. Černé, nažehlené kvádro jeho postavě sedělo na milimetr přesně, co pak rudá košile se stejně černou kravatou jako byl zbarven zbytek.

,,Přej si poslední přání, Má Milá,'' zašeptal, když na něj během několikáté otočky stále jen ohromeně koukala. Točil se s ní do rytmu valčíku celým sálem tak silně, až ji rozbolela hlava. Držel ji pevně, přesto se cítila lehce. Snad jako by se měla začít vznášet nad vyleštěnou podlahou.

,,Prosím?'' opáčila nepřítomně. Stále více se cítila oslabená. Nevěděla proč, ale jistě to mělo něco společného s ním. Připadalo ji, jako by se snad ztráceli z prostředí probíhajícího bálu. Připadalo ji, jako by s nimi nějak do neznáma šli i ti dva pomocníci se svými oběťmi. Závistiví návštěvníci celého zámeckého sálu, jako by je ztráceli z očí, což sami nechápali. Pár postarších dam začalo ječet. Věděli snad, s čím mají dočinění?

,,Je čas, přej si něco posledního,'' pošeptal k jejímu uchu znovu. Nehnul ani brvou, což ji znervózňovalo. Myslela si, že ho přitahuje, ne, že s ní skončí. Nechápala.

,,Nechápu,'' zašeptala z posledních sil. Cítila se bezmocná, když se jí začala nesnesitelně točit hlava. Víčka se jí začala sama od sebe klížit, aniž by na sobě pocítila byť jen známky únavy.

,,Pochopíš.'' řekl tišeji avšak zároveň také ostře, přesto zněl nějakým nedopatřením jeho rázný a rozhodný hlas sametově.

Z nějakého důvodu ji však kromě neutišitelného strachu a úzkosti uklidňoval. Předtím se na nepatrný okamžik bála, co se stane, ale pochopila, že je již odevzdána do jeho rukou. To, co s ní udělá, nezmění již nikdo. Má ji v rukou on. Okouzlující, zámožný, mocný, přesto velice tajemný neznámý. Její osud je v jeho rukou, díky čemuž si připadala jako hadrová panenka na hraní. Rozcupuje ji z lehkostí a bez obtíží, pokud bude byť jen kouskem mysli chtít.

Nebylo cesty zpět, věděla to, už když mu podávala svou dlaň k vyžádanému tanci. Nastane konec? Probudí se z nic neříkajícího snu či se probudí neznámo kde? Probudí se vůbec někde někdy? To ví zjevně jen on..
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Trista | 6. dubna 2012 v 0:30 | Reagovat

Páni, zlato. Za tohle si vyslužím obrovskou chválu. Je to dokonalé. Moc se mi to líbí. No a ten závěr. Totálně moc bych si přála znát to, co ten tajemný neznámý. :P Jak to vlastně dopadne.

Jinak ti oznamuji, že jsem ti dneskaz gmailu napsala mail. Zrovna před několika minutami byl odeslán, tak doufám v to, že ti přijel a že se také dočkám odpovědi.

2 Trista | 6. dubna 2012 v 0:31 | Reagovat

*Chtěla jsem napsat "VYSLOUŽÍŠ" ...omlouvám se za ten překlep. :P Ale tenhle tvůj příběh mě dokonale očaril.

3 *Emmgirl* | 6. dubna 2012 v 16:09 | Reagovat

[1]:, [2]:: Jéé, moc jsi mě potěšila, zlato! :)) Jsem moc ráda, že se Ti příběh líbil. Z ničeho nci mě napadl, tak jsem ho nemohla nenapsat. x)

Jsem ještě radši, že Tě až takhle očaroval. :P :)) :*

4 Trista | 6. dubna 2012 v 16:55 | Reagovat

[3]: No, je to prostě fascinující. Hlavně ten závěr. Mě by vážně zajímalo kam ji to ten ďábel vzal. :P Tak jsem si ho pro sebe pojmenovala, i když dle popisu mi dokonale seděl na Damona. :D

5 Emm | 7. dubna 2012 v 12:46 | Reagovat

[4]: Vážně? Já si ho představovala trochu jinak, ale jelikož jsem předem věděla, že bych úvodní obrázek dle přesného popisu nenašla (jako tomu je vždy, když člověk potřebuje :/), vzala jsem tenhle s Elenou a Damonem. :D :P

Jsem ráda, že se Ti to dobře četlo. :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama