Světlo (Téma Týdne)

18. dubna 2012 v 21:27 | *Emmgirl* |  → My minds
Img1488212931_large
Zdroj obrázku: We<3It

Zamysleme se nad tím, co pro nás pojem světlo znamená a co vše se pod tímmto označením skrývá. Také si říkáte, že je toho neskutečně mnoho? Mě to tedy myslí problesklo hned, jakmile jsem toto téma uviděla. Nemám přesnou vizi toho, jak by měl článek vypadat a jakým směrem by se mé zamyšlení mělo ubírat, ale ono se to nějak vyvrbí. Věřím tomu. Je toho tolik, co by šlo probrat do podrobna..

***

Ať už začneme třeba denním světlem, které nás obklopuje značnou dobu z našeho každodenního dne, kdy noci trávíme opravdu spánkem, mohli bychom se o tomto přeneseném významu bavit dlouhé hodiny, než bychom přišli na nějakou smysluplnou věc, která by však stejně nebyla ani náznakem zarážející či překvapující.
Každý máme rád světlo, je jen pro každého otázkou, do jaké míry jej má rád zrovna on. Dle mého je světlo pozitivní jak pro naše myšlení, tak samozřejmě také zdraví. Nemluvě o rostoucí a vyživující funkci pro naše okolí a přírodu, ale to v potaz momentálně neberme.
Zamysleme se teď pouze nad tím, jak velký na nás mají světlo a osvětlené prostory vliv. To pozitivum, které s sebou přináší každičký paprsek. Dle mého názoru nám dodávají optimismu, tudíž se přes den zdá být vše smažší a lehčí. Také to tak máte? Cítíte se lehce, volně a z určité části zcela nespoutaně, avšak zároveň Vás něco usměrňuje. Avšak den a nadbytek světla je zároveň také nemilosrdný například vůči věcem, které nás tíží. Plně si je uvědomujeme, jelikož není tmy, která by vše zahalila svou rouškou. Některé předměty, osoby či obrazy okolních věcí nám připomínají to, co nás tíží..
Světlo nám zkrátka do života zasahuje více, než bychom si byli ochotni přiznat. Jsou situace, kdy jej potřebujeme, ale jsou také chvíle, kdy jej kolem nechceme a snažíme se přemístit do nenápadného ústranní.

Denní světlo. Svit měsíce či svit slunce. Záře, oslepující nás.. To vše souvisí se světlem, o kterém bychom se mohli bavit ještě řadu hodin poté, co se dobereme ke konci těchto odstavců. Avšak je tu ještě něco, o čem bych se chtěla mzínit..

Další alternativou je totiž něco mocnějšího, než obyčejné světlo, které nás obklopuje každým dnem. Něco, co se uvnitř nás objeví, aniž bychom o tom věděli. Něco, co se objeví stejně rychle, jako zmizí. Avšak také zároveň něco, co po sobě zanechá znatelné stopy.. Stopy, které nás mnohdy nasměrují správným směrem.
Co se Vám vybaví, když někde uslyšíte frázi: Světlo na konci tunelu? Jednou možností jest představa toho, co se s námi děje po smrti. Druhou jest představa o tom, že se jedná o světlo, ukazujíc se nám, když nevíme kudy kam. Když nevíme, kam dál a co dál jen dělat.. Světlo, které nás nasměruje v situacích, kdy nám jde o hodně. Světlo, které se bere dle našeho vidění od nikud, přesto se od někud zjeví a má své důležité opodstatnění..
Opravdu se objeví jiskřička naděje, která nám pomůže dostat se z dané situace? Opravdu takové světýlko existuje, nebo se jedná jen o výplod naší fantazie? O představu, popoháněnou naší bezmocí a mocným chtíčem nějak to vyřešit? To zjevně nezjistíme, dokud něco podobného nezažijeme.. Vlastně zřejmě ani poté. Je to něco, co nám nejde na mozek, přesto v hlouby duše doufáme v jeho existenci.
Doufáme v to, že pokud se dostaneme do situace, v níž bude potřeba nechat si ukázat cestu z toho zapeklitého kolotoče, objeví se. Objeví se a pomůže nám dostat se zase zpět do normálního života..
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama