Něco je tu špatně.. (Téma Týdne)

26. října 2012 v 18:29 | *Emmgirl* |  → My minds
2_large
Zdroj obrázku: W<3It


Díváte se za sebe, ohlížíte se do minulosti.. Poté se obrátíte zase zpět k přítomnosti a říkáte si, proč jen je to všechno tak šedivé a jednobarevné?
Černá i šedá má zdá se miliony různých odstínů, avšak nikde není ani záblesk něčeho barevnějšího.. V reálném světě přichází podzim, listí se zbarvuje do nejrůznějších barev, avšak do Vašeho života se nikdy nic barevnějšího nepromítne. Nikdy. Všude kolem je obrazně řečeno pouze šeď, prázdno, černo, temno, nicota,..

Sledujete všechny ty šťastné duše kolem Vás. Buďto se procházejí sami čo ruku v ruce v párech. Nepojmenovatelné teplo, láska, zalíbení a zamilovanost smíšená se štěstím a spokojeností jimi sálá na všechny strany.
Jen vy se ohlížíte za svým životem a říkáte si, že snad nemáte šanci potkat někoho, s kým by se ta otravná šeď rozplynula a nahradily ji barvy, značící lásku, štěstí, teplo u srdce z toho, že prožíváte něco, co Vás zahřeje kdykoliv si jen vzpomenete či jste spolu, nehledě na klesající rtuť v teploměru.
Ohlížíte se za svou minulostí a přemýšlíte, zda jste potkali někdy někoho, s kým Vám bylo tak fajn, nehledě na to, jak dlouho Vám to vydrželo..
Když vzápětí zjišťujete, že se tak nikdy nestalo, mihne Vám myslí, že je tu něco špatně. Musí být, jinak byste přeci někoho za svůj život potkali a byli alespoň na okamžik šťastní. Alespoň na omezenou dobu žili okamžikem a nechali se unášet přítomností. Nemysleli na budoucnost, neřešili zda to vyjde, ale zkrátka si jen užívali chvíle, kdy tohle všechno máte a nepociťujete osten žárlivosti kdykoliv jen vidíte pár, který si zamilovaně špitá do ouška či si vymění zamilovaný polibek nebo pár úsměvů.

Jakmile Vám dojde, že se tohle nikdy ve Vašem životě nestalo, opravdu Vám začne připadat, že je tu něco opravdu opravdu špatně. Copak nemáte i vy nárok na štěstí? I kdyby bylo s omezenou trvanlivostí.. Přeci by tu bylo, přeci byste byli šťastní alespoň na chviličku. I kdyby došlo k ukončení toho obrovského štěstí, alespoň byste mohli říci, že to zkrátka nevyšlo. Bylo to ve svou dobu úžasné a připadalo téměř nelogické, že by to někdym ohlo skončit, ale život jde dál. Vše se mění, a i když je to rána pod pás, alespoň můžete říct, že to bylo úžasné a jednou na toto období budete vzpomínat rádi. I obrovské a nepěkné změny patří k životu, hlavní je, že jste prožili něco, co Vás po dobu fungování hřálo u srdce a naplňovalo Vás to.
Tak proč to zkrátka nejde zažít vždy? Proč někdo potká toho pravého hned, ale někdo po celou dobu nepotká nikoho, kdo by byl alespoň podobný ideálu? Proč má někdo takové štěstí a prožije si chvilky, kdy je šťastný díky druhé osobě a proč má někdo naopak takovou smůlu, že nepotkal ještě nikdy nikoho? To už opravdu stojí za zvážení, vzhledem k tomu, jak paradoxní to je..

Někdy se Vám už téměř zdá, že jste potkali toho pravého, ale pak zjistíte, že i přestože si tak skvěle rozumíte, v jeho společnosti se skvěle bavíte a díky němu se rozzáří Váš den na několik hodin dopředu, ten druhý už svůj barevný svět díky někomu jinému má..
Má svůj barevný svět, své štěstí v pestrobarevných barvičkách kolem sebe v podobě lásky, spřízněné duše, zahřátí u srdce kdydoliv se na něj druhá polovička usměje, láskyplných polibků, zábavných momentů, nezaměnitelných chvilek,... Zkrátka má obohacených pár měsíců, pokud to náhodou nevydrží déle, jakožto že při takovém štěstí a spokojenosti, která z nich sálá, je dost možné, že trvání té idylky bude mnohem delší..

Sledujete je a říkáte si, proč nemáte takové štěstí vy.. Proč nepotkáte svého prince na bílém koni, jak se v pohádkách píše.. Možná proto, že život není pohádka. Jenže proč tedy někteří z nás takové štěstí mají? Proč ten jediný, který Vám v momentální situaci přijde jako jeden z mála vhodných adeptů, není možností? Proč to nevyjde? Proč sakra konečně někoho taky nepotkáte, když se kolem Vás tolika neznámých lidí motá a vodí za ručičky? Proč, to je otázka, kterou si čas od času kladete.
Když vidíte toho, kdo by mohl být Vaším princem, ale už prosvětlený svět má díky někomu jinému, říkáte si, co když on by byl ten pravý.. Co když s ním by to vyšlo, ale není šance, protože jste se potkali v nepravou chvíli a nevíte, zda z toho prosvětleného světa vlivem dané osoby vyjde dříve nebo později a nebo také nikdy. Nemůžete čekat, protože on už svou podstatu bytí našel. Našel svou polovičku, která mu dny prosvětluje... A není šance, že by to své vzájemné prosvětlování a barvení šedých světů jen tak ukončili.
Něco tu musí být špatně. Musí, jinak přeci není možné, že byste ještě nepotkali nikoho, kdo by Váš život na okamžik zbarvil barvami a na nějakou dobu ho prosvítil svým úsměvem, vtipem a bytím celkově.

Někdo z nás nemá takové štěstí, jako jiní..
Někdo zkrátka svou spřízněnou duši nepotká jen tak snadno a lehce, jako jiní..
Někdo nepotká ani nikoho, kdo by na okamžik vypadal, jako spřízněná duše, ale po čase by se zjistilo, že jí není a celé to radostné období skončilo..
Někdo nepotká nikoho..

Možná je to všechno jen o správném načasování, ale kdo má chuť čekat na dobu neurčitou? A kdy vůbec přijde ten správný čas a kdy se objeví ta správná osoba, byť jen pouze na čas?
Vidíte to, jste jen o dalších a dalších otázek, na které jen tak nedostanete odpověď. Ta přijde, až sama uzná za vhodné.. Nejde to načasovat, nejde to u většiny z nás ani ovlivnit..

Někde po světě však běhají ti, kteří se alespoň na okanžik stanou Vašimi východisky z šedo-černého světa a ukážou Vám krásy toho barevného, štěstím, jistotou, láskou, teplem a spokojeností nasáklého světa.
Ale jednou velkou nezodpovězenou otázkou je, zda to bude někdy v blízké budoucnosti.

A jsme u toho.
Otázka.. Opět další otázka, kterou si nezvládáte zodpovědět sami..
Něco tu opravdu musí být špatně, uklidněme se tím, jinak bychom nad tím mohli přemýšlet do nekonečně. Snad alespoň v příštím roce najdete někoho, kdo by Vás na nějakou dobu svým úsměvem hřál.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Vé. | Web | 26. října 2012 v 18:40 | Reagovat

Zajimávý článek na přemýšlení;)

2 Emm | Web | 26. října 2012 v 18:43 | Reagovat

[1]: Děkuji! :)
Snažila jsem se, aby to dávalo smysl, ale přesto se bylo nad čím zamyslet. :)

3 Gummy | E-mail | Web | 26. října 2012 v 18:47 | Reagovat

woow dlouhý článek, ale stojí za přečtení, úžasně píšeš hltám každé tvoje slovo. Je mi teprve 15 ,ale taky čekám, na to kdy to příjde, kdy příjde Ten Někdo.. =) ale asi si ještě značnou chvíli počkám

4 Agricula Aluciga | Web | 26. října 2012 v 18:47 | Reagovat

Proč každému připadá, že je to právě on, kdo nemá štěstí? Jak je možné, že jsou všichni okolo tak šťastní, když tolik lidí není. Vážně dobrý článek, jsem zvědavá kdy já uvidím "duhu" :)

5 Emm | Web | 26. října 2012 v 19:02 | Reagovat

[3]: Děkuju, je to pro mě poklona a moc si vděčím každého názoru. :) O to víc mě potěší, když je kladný.
Děkuji a přeji, aby jsi nečekala tak dlouho.. A já taky ne. :D :)

6 Emm | Web | 26. října 2012 v 19:04 | Reagovat

[4]: Jsem vážně moc potěšena, že se líbí. :)
Po dlouhé době jsem si zase sedla k otevřené mu blogu a potřebovala své myšlenky nějak filtrovat ven, takže jsem opravdu moc ráda, že se článek těší takové oblibě a úspěšnosti a odvážím se tedy něco podobného provozovat častěji, když už vím, že to stále zvládám téměř ''bez námahy''. :)

A přeji, ať se ta duha ukáže co možná nejrychleji.

7 stesti | 26. října 2012 v 19:15 | Reagovat

vzbud se, zivot nebo stesti vubec neni vo vztahu nebo lasce. venuj se zmysluplnejsim cinnostem nez neustalemu reseni vztahu medzi klukem a holkou, najdi si nejake hobby co bude mat zmysel a bude pro tebe prospesni. vztah nema so stestim nic spolocnyho a je len doplnek k zivotu, vubec nema cenu mu venovat tolik casu kolik tomu venujes

8 Emm | 26. října 2012 v 19:21 | Reagovat

[7]: Koukám, že si to tady nějaký chytrák vyložil úplně jinak..

Vím, že to myslíš dobře, ale copak nechápeš, že já svůj normální reálný život a zájmy v něm mám, proto jsem se blogu téměř dva roky nevěnovala naplno (kvůli nedostatku času), což chci napravit..
A tohle nemá nic co dočinění s tím, že bych řešila vztahy mezi kluky a dívkami, ale jen je to zamýšlející článek. Možná to zní nějak osobně, ale je to jen zamyšlení. ;)

Ráda píšu, což by sis možná všiml/a, kdybys blog trochu prolítl/a nebo si přečetl/a alespoň název rubriky. :)

Ale přesto tedy děkuji za radu, kterou já zrovna nepotřebuji. ;)

9 stesti | 26. října 2012 v 19:29 | Reagovat

jsi jeste mlada abys vedela co potrebujes.

10 Emm | 26. října 2012 v 19:34 | Reagovat

[9]: To bohužel neví mnoho lidí, nehledě na věk..
A někteří jsou k tomu ještě nechápaví.

11 Iwi | Web | 18. listopadu 2012 v 23:17 | Reagovat

Ahoooj! :) Tyjo neuvěříš, co jsem po těch pár letech našla :D Dřív jak jsem žrala LiD a neměla moc čas vysedávat u PC tak jsem si to tiskla abych to mohla mít pořád u sebe a cist si to :D Och to byly časy :D Tak jsem si na tebe hned vzpomněla protoze jsem to nasla :D :) Asi zase omrknu nejake tve povidky po case :P Predpokladam ze budou tak uzasne jako LiD :P

12 Emm | 14. února 2013 v 13:49 | Reagovat

[11]: Jéé, tak to jsem moc moc ráda, že jsi stále tak nadšená a že sis vzpomněla. :)) Moc to pro mě znamená! :))
Co se týče povídek, na blogu se toho moc nezměnilo, není to jako to bývávalo, jelikož už není tolik času. Bohužel. :(
Ale abych Ti snad udělala radost, pracuji na jedné trilogii, jejíž první knihu mám již téměř dopsanou a budu se ji snažit vydat. :-) Pokd by tedy měl někdo zájem o bližší info a přečtení. :))

A jak to je s tebou? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama