REPORT: 30.leden 2013 - Roxy - Asking Alexandria, Betraying The Martyrs, Motionless in White & While She Sleeps

2. února 2013 v 19:52 | Emm |  →Reports
joc03g8oai73.jpg (916×416)

Dlouho očekávaný den, kdy jsem se měla vrátit do víru koncertů z minulého úžasnými kapelami nadupaného roku, konečně nadešel, a to tuto středu.
Jelikož už jsem měla možnost AAčka tehdy téměř přesně před rokem v LCM vidět, věděla jsem moc dobře, do čeho jdu a na co se mohu těšit. Očekávala jsem proto opět úžasnou show, kterou minulý rok v Praze předvedli.

Když jsem navíc v neděli před koncertem zjistila, že se ve stejný den chystá dokonce autogramiáda v OC Palladium, nemohla jsem si jako většina ohromného davu nadšených fanoušků, zabírající většinu části patra u obchodu, nechat ujít šanci vidět je naživo opravdu milimetry od sebe. :) Zvlášť, když se mi naskytla možnost získat podepsaný plakát a vlastní bloček pro jistotu. Abych však neskončila rychlým souhrnem, zavzpomínejme si, jak to probíhalo.
(viz Celý článek)
***Kolem čtvrt na jednu jsme dorazili do obchodního centra, kde jsme obchod bez problémů našli. I přestože už tam značný počet fanoušků postával, opravdové davové šílenství propuklo až kolem třičtvrtě na jednu, kdy se všichni začali trlačit na nás taktně stojící a uspořádané v řadě, abychom nezacláněli.
Musím říci, že v dnešní době není zrovna lehké udržet si své místo mezi prvními příchozími a seřazenými, když Vás chce polovina usmrkanců předběhnout. Ale to k tomu bezpodmínečně patří, bez toho by to zřejmě nebyla ta pravá atmosféra. :)) Tak jako tak jsem si udržela místo mezi prvními a společně s dalšími šťastlivci asi hned ve druhé či třetí skupince, po kterých fanoušky pouštěli dovnitř obchodu, jsem si své zasloužené místo vydobyla. :))
Přišli jsme k pultu, kde hoši seděli a podepisovali plakáty zakoupené u pokladny. Musím říci, že byli ohromně ochotní, obzvlášť, když jsem se zeptala Dannyho na fotku a on ochotně s úsměvem přikývnul. Jenže to bychom nebyli my Češi, kdyby manažeři obchodu a sekuriťáci nezakázali fotky, takže z toho byla jen nezachycená rozmazaná šmouha mě někde uprostřed za kluky.
Dobrá, mezitím se podepsaný bloček s plakátem dostali k Jamesovi a Camovi, kteří uzavírali řadu. V rychlosti jsem prohodila, že mám jejich kapelu moc ráda a Cam s úsměve poděkoval a James se strašně mile smál do té doby, než jsem šla stranou. Musím říci, že hoši zřejmě trochu čekali, že jim někdo něco řekne, což se snad ani nestalo, jelikož když se zpětně koukám na video z kamery, jen ta tak seděli a ochotně podepisovali vše, co jim kdo strčil pod ruku, aniž by třeba někdo z fanoušků pochválil kapelu. U nás to pro ně asi bylo trochu zvláštní, jelikož v cizině se s nimi každý na 'Meet and Greet' fotí, objímá a baví... Zkrátka alespoň něco prohodí jejich směrem. Kdežto u nás dokonce ze začátku trochu vyjukaně koukali na sekuriťáka, který tam každého vyháněl a zakazoval fotky.
Mně se podařilo neuvěřitelné a fotku s nimi mám, takže jsem si prohlížela nafocené fotky z foťáku a dokonce už mi jedna ze tří zachycených fotek dělá parádu na tapetě noťasu. :))
Takže abych shrnula autogramiádu a mohla se pustit k eportu z koncertu, nezbývá mi nic jiného, než napsat, že to byl úžasný zážitek a mám skvělý matroš na památku. :) A v neposlední řadě jsem si odnesla pocit a vědomí, že i když se za tak krátkou dobu dostali tam, kde jsou teď, nestoupla jim sláva do hlavy a rozhodně nejsou nafoukaní či neochotní, jako některé jiné kapely. Fanošků si váží a chovají se k nim naprosto ukázkově.
Takže za mě rozhodně skvělá zkušenost, která dokazuje, že jsou kluci strašně milí, ochotní a příjemní! Nemohu se dočkat, až tu znovu budou a třeba - doufám - znovu uspořádají autogramiádu zrovna tady u nás. :)

*


Samotný koncert se konal v pražském Roxy klubu, který pojmul přeci jen více lidí, než Lucerna Music Bar, ve kterém vystupovali Asking Alexandria v minulém roce.
Fronta byla nekonečná, dokonce se táhla až za roh ulice, ve které se hudební klub nachází. Musím říct, že jsem neskutečně ráda za to, že jsem měla místo vpředu a byla kolem šesté puštěná snad v druhé čtveřici, takže jsem měla možnost vybrat si místo na balkónku po levé straně pódia, odkud byl přímo skvělý výhled na celou stage!


Jako první předkapela vystoupila kapela Betraying The Martyrs z Paříže, kteří mě osobně moc neoslovili, i když jako první předkapela celkem ušli a mnoha lidem se jistě zalíbili, to nebudu popírat. Mě tedy trochu vadilo to, jak se zpěvák choval k fanouškům. Jako kdyby snad byli na obtíž a kapela byla nejslavnější pod sluncem. Dokonce je i nohou jakoby skopnul, když se snažili v jeho blízkosti vylézt na pódium, což mi přišlo nemístné!
Obzvlášť, když jiné kapely, mnohem většího formátu, si s fanoušky na stage plácnou či dokonce fanouška zpěvák obejme kolem ramen. Například následující předkapely se chovali přesně tak vstřícně, jak jsem popsala v předešlé větě. Dokonce i hvězdy večera - AAčka - se chovali lépe, skromněji, mileji a přátelštěji, než nějací ne zrovna moc známí a slavní Francouzi.
To mě od nich tedy troch uzarazilo a odradilo takže velké oblibě se u mě rozhodně nedočkají. Ale abych nebyla zase moc kritická, show to nejhorší nebyla. Takže jako první předkapela ok.

Následovala banda Motionless in White, kteří mě osobně mile překvapili. Zpěvák byl příjemný a narozdíl o toho předcházejícího týpka blízkého fanouška objal, než zpátky skočil do davu. Celkově mi byli o mnoho sympatičtější, i když jejic image by měla mít spíše opačný účinek. :)
Ozvučení nebylo zřejmě úplně na jedničku, jelikož frontmanovi dokonce v jednom momentě vypadl mikrofon, takže musel rychle přiskočit ke stojanu s mikrofonem u kytaristy a mával do zákulisí na znamení, že nejde. To se naštěstí během chvilky spravilo a mohlo se pokračovat bez zaváhání a přerušení dál.
Show byla dle mého názoru kvalitní a jejich přístup k fanouškům správný. Toho já si k smůle první kapely hodně všímám a dávám tomu celkem důležitou a vysokou vážnost, protože nenávidím to, když si kapela svých fanošků, díky kterým vůbec je slavná, neváží a chová se k nim spíše jako ke škůdcům, kteří je otravují.
MiW nejspíš nosánek nahoru také nemají, ale až takhle to soudit nemohu, jelikož jsem je viděla jen při show, narozdíl od samotných AAček, kteří byli již během autogramiády úžasní, a potvrdili tak skutečnost, že jsou opravdu hvězdy velkého formátu važící si fanoušků, alespoň v mých očích. :)
Rozhodně úžasná předkapela, díky které začala atmosféra gradovat a připravovat se na konečné hvězdy večera.

Poté přišli na stage jako třetí a zároveň poslední předkapela While She Sleeps, kteří mě neurazili, ale ani vysloveně nenadchli. Jejic výkon byl super, podobně jako u předešlých MiW, takže tam jsem si je rozhodně užila, ale abych řekla pravdu, jelikož WSS obvykle moc neposlouchám, nějak jsem ani nic neočekávala. O to víc mě překvapili a jak jsem řekla, tam jsem byla nadšená stejně jako u WiM. :) Teď po pár dnech na to přeci jen člověk kouká trochu jinak, spíše z pohledu, zda by stáli za to, vidět je znovu, a to se u mě říci nedá, ale na místě jsem byla nadšená a užívala jsem si i tuto předkapelu.
K mému neutrálnímu hodnocení asi přispěl i fakt, že narozdíl od minulého roku, kdy v LCM vystupovali Chelsea Grin a Blessthefall, na které jsem se moc těšila, jsem tady od předkapel nevěděla, co čekat. Všichni tři předskokani totiž byli v premiéře, co se mého listu navštívených koncertů týče.
Ale co se týče hudební stránky, užila jsem si to a doba čekání na AAčka postupně gradovala. Tam jsem byla nadšená. Pomáhala tomu jistě i atmosféra, kterou dvě poslední předkapely vytvořily.
Dav šílel a užíval si koncert, který započal a vábně se dostával k vrcholu večera.

To už nás po malé pauze, kdy se připravovalo pódium pro hvězdy večera, čekal příchod samotných Asking Alexandria. Když se opět juknu na kameru, kde mám úplně celou show zaznamenanou do posledního tónu, ozvučení místy nebylo ani u nich nic moc, ale tam to člověku zkrátka vůbec nepřijde a zcela mu to ujde. Atmosféra byla úžasná, kluci dle mého názoru váleli a ukázali, že to umí parádně rozparádit a fanoušky potěšit.
Ještě před začátkem se mi podařilo mým Nikonem přiblížit setlist, sice ne tak dobře, jako Canon zrcadlovkou minulý rok v LCM, ale přečíst to i na tu dálku normálně s dobrou vůlí šlo, takže jsem věděla, jaké songy zahrají. Byla to pecka! :) Má oblíbená Someone, Somewhere zazněla a celý klub si text prozpěvoval společně s Dannym.
Všichni se bavili a koncert se opět nepopsatelně vydařil, což nejde popsat slovy, takže netuším, zda to z tohoto článku vyčtete tak, jak to ještě teď cítím.
Ti odvážnější z návštěvníků se dokonce zapojili do fanouškovského řádění dole před pódiem, kde to opravdu žilo a řádně to tam rozparádili.
Kluci dali ještě přídavek, takže jsme si všichni přišli a své a ještě si je na stage trochu pozdrželi. :)) Podle mého nic rozhodně nemělo chybu a celý úžasný večer byl pěkně zakončen.


***
Poté, co zazněl poslední tón, se všichni nahrnuli k místám, kde prodávali kapely své věci a část zamířila rovnou k beznadějně přeplněné šatně.
Já si odvezla CDčko MiW a od AAček pouze šortky, tričko a gumový náramek, jelikož vše ostatní už mám z minulého roku ve sbírce. :)
V šatně to byla ještě horší tlačenice, než v řadě na samotný koncert před klubem či na stání u pódia. Rozhodně to bylo šílený, obzvlášť když někteří trošku ehm, ehm jedinci tlačili lidi dopředu a pak zase dozadu a nikdo nedokázal logicky uspořádat řadu či alespoň udělat prostor pro ty šťastlivce, kteří už své věci vyzvedli a chtěli se z toho blázince dostat ven. Bylo to beznadějné, obzvlášť, jak se každý mačkal na každého a prodíral se kupředu. A já, abych pravdu řekla, docházím k tomu názoru, že pořádné mase lidí chybí v dnešní době mozek nebo alespoň rozumné myšlení, když jsem viděla to, jak ani neuměli pustit ty, co už vše měli a chtěli odejít.
Zkrátka super atmosféra, která ale asi také k přeplněnému a úplně vyprodanému koncertu, kterým právě tento byl, patří. :D Pak se tomu už člověk jen smál, když konečně vypadl z té mačkanice. :-)

Ještě teď jsem naprosto nadšená a už teď se nemůžu dočkat okamžiku, kdy se se zase AAčka vrátí! A doufám, že na sebe nenechají dlouho čekat a za rok zde budou zase jako na koni. :) Však se jim tu muselo pořádně zalíbit, když se po roce vrátili. Tak snad..

_________
Co vy, byli jste na koncertě/autogramiádě? - Líbilo se Vám? - Máte kromě úžasných vzpomínek také památeční předměty, jako podpisy/fotky/videa/koupené věci a tak? - Kdo Vás nejvíc učaroval a koho byste chtěli vidět znovu v nejbližší době? - Chystáte se na nějaký koncert?
_________
Videa z koncertu (natočené jsou celé sety) naleznete na mém Youtube channelu. Za každý komentář jak na YT tak tady budu moc ráda. :))
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ms.Mee | 22. března 2013 v 9:28 | Reagovat

Som unesená!! Keď som čítala to o tej autogramiáde, normálne mi žiarili oči. Muselo to byť naozaj úžasné. Och a prehovorila si na Cama! To by som tiež chcela skúsiť. :D Wooow, ináč dúfam, že sa nám podarí niekedy raz obnoviť konverzáciu cez maily, alebo tak nejako. Rozhodnu tú fotku s AAčkami by som chcela vidieť. :P Muselo to byť úžasné. :)
A Chris Moitionless vyzerá na fajn týpka. Rozhodne mám MiW tiež veľmi rada. :) Takže na tých by som sa bavilo rovnako skvele ako na AAčkach. Ale tak AAčka sú AAčka. :P
No a ďalšie dve predskokanské kapely ja osobne veľmi nemusím. Nevyhľadávam ich tvorbu, takže neviem posúdiť, či by som sa na live koncerte pri nich bavila. Ale asi hej, pretože tam je iná atmosféra. :)
No a čo sa ešte týka tvojej otázky, ohľadne koncertov. Tak na AAčka som sa, ako zvyčajne nedostala. To proste nijako nevychytám. Ale snáď o rok. :)
Ale posledný koncert na ktorom som bola, bol ešte v septembri minulého roka. Boli sme na Sabaton a predskokani boli Wisdom a Eluveitie. :) Ináč, tiež to bol neskutočný zážitok a celý som ho prežila priamo pod pódiom a nafotila niekoľko naozaj vydarených fotiek s tou mojou starou šunkou, ktorej mám tu odvahu vravieť digitálny fotoaparát. :D Ale stálo to za to. A čo sa týka snahy zohnať svoje veci zo šatne. My sme to vymysleli rafinovane, ja som šla kúpiť pitie a môj priateľ šiel vyzdvihnúť veci zo šatne. A ako som si tak stála v rade colu, otočila som sa a pozerám, že v stánku, kde sa predávajú veci, je spevák z Wisdom. Tak som si to tam hneď namierila a vytiahla svoj blok, aby sa mi podpísal a taktiež oba lístky z koncertu. No a kúpila som si nášivku Eluveitie. :D O ktorej si každý myslí, že mám teraz na rifľovej veste našitý znak pre euro. :D Aspoň to môžem so smiechom vždy vysvetľovať, že čo to vlastne je. :)
Ale vždy musím premýšľať nad tým, prečo som vtedy toho speváka nepoprosila aj o fotku, keď som tam bola len ja, on a ešte jedno dievča, čo tam tiež predávalo. V kľude nás mohla vyfotiť, ale asi som bola príliš nerovózna. Našťastie som mu stačila povedať, že má naozaj skvelý hlas. :D Čo ho potešilo a poďakoval mi. A tiež sme vonku pred budovou videli bubeníka z Wisdom. Stál tam s nejakými staršími ženami. Myslím, že to bola ich rodina, pretože Wisdom su z Maďarska a to je do Rakúska len na skok. :P Ale môj priateľ ma tam nechcel pustiť s foťákom, pretože on tvrdil, že to bude trapas, ak to nie je on. Ale ja som si bola istá, lenže sama som sa neodvážila urobiť ani krok. :D
Ale zážitok to bol skvelý. A práve som totálne nešťastná, pretože zajtra 23.3. je u nás na SR koncert Sabaton, ako tradične, s nimi prídu aj Wisdom a Eluveitie. A je to naozaj škoda, že nevychádza čas, aby som cestovala na opačný koniec našej republiky. :( Kvôli škole a diplomovke. Musím teraz trčať doma. Ale tak možno ešte niekedy prídu znovu aj na SR. :) Alebo možno k nám raz zavítajú aj AAčka. Tak to by bola paráda najväčšia. :P
Uff, dlhý komentár, ale úplne ma tento článok na takýto komentár naladil. :) Veľmi sa teším z toho, že si sa tam super zabavila, že si mala možnosť sa s nimi odfotiť, a že si sa im dokonca mohla prihovoriť. Čo je neskutočná pecka. :)
A keď budem mať trošku viac času po večeroch, určite si pozriem videá na YT. To si rozhodne nenechám újsť. :P

2 Ms.Mee | 22. března 2013 v 12:16 | Reagovat

Nemohla som odolať a pustila si koncert na tvojom YT. Och, páči sa mi, ako si Danny ladne vykračoval pri Closure. A rozhodne by som chcela byť dole na ľavej strane pod pódiom. Tam, kde väčšinu času býva Cam a Sam, ale občas sa tam dovalí aj Ben a na Dannyho a Jamesa odtiaľ muselo byť tiež pekne vidieť. Och. Dokonalosť. :) U vás sú vždy decká rovno pod pódiom. Ja som doteraz zažila taký koncert, kde neboli zábrany len jeden. :) Takže na koncerte AA u vás by som rozhodne chcela byť. :P

3 *Emmgirl* | 3. dubna 2013 v 18:00 | Reagovat

Jéé, zlato, tak to muselo být super! :) Hlavně, že máš podpisy, fotka se sežene třeba zrovna někdy příště. :))
A co se týče toho, že jsi byla nervózní.. Tak to naprosto chápu! Já myslela, že mě odvezou před tou autogramiádou. Obzvlášť, když tam pak nakráčeli hoši a začali pouštět dovnitř.. Uff! :D A nemůžu uvěřit tomu, že jsem prohodila něco ke Camovi :D A ani to, že jsem stála vedle Bena a Dannyho a pak vedle Bena a Sama u té fotky.. Uff, jsem myslela, že jsem se zbláznila či co, protože to není možný. :D A bylo. :)

No, já mám právě ráda komornější prostory, než haly, protože tam nejsou zábrany před pódiem, jsi s kapelou víc v kontaktu a někteří třeba zrovna i přijdou dolů do davu pozorovat kapely, které jsou po nich.. :) Ale to se stává většinou v Rock Cafe u ne tak moc známých. :D :))

A mimochodem i já bych ráda viděla tvé fotky z koncertu! Škoda těch mailů, no. :(
Třeba na něco přijdeme, ráda bych znovu obnovila konverzaci, no..

Jinak ať ti diplomka dopadne dobře! :)) Ale to je jasné, že dopadne, to ani nemusím zmiňovat, ;) :) :*

4 Ms.Mee | 20. května 2013 v 23:38 | Reagovat

Sa ti ani nečudujem. Mňa by po fotkách s AAčkami asi rovno odviezli. :D Asi by som fakt omdlela. :)

Ale tak koncerty sú jednoducho úžasné. Niekedy len treba dlho čakať, až sa nejaký člen kapely objaví po koncerte, aby sa s ním dalo vyfotiť, prípadne si požiadať o ten podpis. :)

No, DP mi dopadla dobre. Aj za podmienok v akých som ju musela písať. :( Snáď si nejako aspoň vymeníme adresy, tak sa ti o tom potom rozpíšem, lebo tie maily asi nepôjdu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama