REPORT: 5. prosinec 2013 - Rock Cafe - The Paranoid & Cookies

16. prosince 2013 v 21:27 | Emm |  →Reports
Fotka uživatele The Paranoid


Ve čtvrtek minulého týdne k nám do Prahy zavítali po delší době zase The Paranoid, kteří jsou snad jedinou skupinou na naší česko-slovenské hudební scéně, kterou mám opravdu ráda a s chutí si je poslechnu a dokonce speciálně kvůli nim vyrazím na koncert. :) Nejspíš to bude tím skvělým screamem, které každou písničku ožíví a dodá jí potřebné grády nebo taky texty, které o něčem opravdu jsou, což je v dnešní době už vskutku ojedinělé! :))
Ostatní české kapely poslouchám spíše jen tehdy, jsou-li například předkapelami a připomínají mi atmosféru skvělého koncertu, který si chci čas od času něčím připomenout.

******

Abych to nějak shrnula, tak už den předem jsem byla domluvená s kamarádkami, že se tam uvidíme, takže jsme si daly spicha v klubu, zaplatily vstup, počkaly na šatnu a pomalu se odebraly směr přízemí, kde se music klub nachází.
Jelikož ten večer koncert soupeřil s mnoha jinými akcemi většího rázu, bylo doslova vylidněno, takže se chvíli čekalo, než se alespoň trochu klub zaplní.
S kamarádkami jsme si zatím vybraly místo v první řadě, které nebylo tak moc těžké si ubránit, vzhledem k té prozatimní malé účasti a mezitím pořešily všechno možné od novinek až po dávno zapomenutá témata.

Pak už se na pódiu objevila předkapela Cookies, která mě osobně mile překvapila, přestože už jsem o ní něco málo věděla a obzvlášť jednu písničku si od nich oblíbila, takže jsem se těšila i na ně.
Hoši byli milí, jejich texty o něčem vypovídaly a hudba byla příjemná a měla punkový říz, což skvěle započalo večer před nástupem hlavních hvězd. :)
Dokonce připravili i překvapení v podobě Mikuláše, který přišel na pódium podarovat tři vybrané fanynky a poté si dokonce střihnout jedno číslo. To zjevně když už se jednalo o ten Mikulášský masakr, muselo se něco v tomto duchu dít. :)))
Ani nevíte jaké mě čekalo překvapení, když si milý zpěvák a kytarista v jednom vybral jako první fanynku mě, přičemž mi pomohl na stage a poté už nás přenechal Mikulášovi, který mě při předávání dárečku pořádně olíbal a pro jistotu to vzal ještě jednou od znovu. Prý když už, tak už.. :D :)
Poté jsme si všichni zařádili na druhou polovinu jejich času a vyžádali si dokonce ještě přídavek, čehož se kluci mile rádi ujali a naposledy to řádně roztočili.

Po krátké pauze, kterou jsme většina využili k doplnění tekutin u baru, se mohlo pokračovat, a to samotným příchodem hlavní kapely večera, kterou nebyla žádná jiná, než Slovenští The Paranoid. U těch zřejmě ani nemá cenu psát, že to skvěle roztočili již od začátku a fanoušci si užívali každou jednotlivou písničku.
O tom, že jejich texty opravdu o něčem vypovídají, jsem se už také milionkrát zmiňovala, takže to beru jako samozřejmost, kterou už jsem do Vás dávno vtloukla. :D :)
Celé Rock Cafe zpívalo s kluky z TP, mezi které přibyl nový bubeník, kterému to šlo také skvěle, takže všichni byli spokojení. I když minule byla tedy větší účast, což ale nebylo alespoň pro nás návštěvníky vůbec na škodu. Alespoň se tam nikdo nepřizabil a všechno probíhalo hladce.

Po koncertě došlo k nákupu nějakých věcí s motivem loga kapely a kdo chtěl, mohl si počkat na fotky, čehož jistě hodně fanoušků využilo.

*******

Až hoši vydají nové album, na kterém tento rok dělali, čeká je opět zastávka u nás v Praze, kde rozhodně nebudu chybět ani příště, to už vím teď. Zkrátka podle mě jsou jednou z mála kapel, která je na naší hudební scéně opravdu dobrá, alespoň co se mého oblíbeného žánru týče.
Screamo se u nás zkrátka moc neuchytilo, soudě podle toho mála českých kapel, které se dostávají opravdu obtížně do podvědomí posluchačů.
V neposlední řadě musím dodat, že jak se ukázalo, jen tak nic nemá na skvělou atmosféru komorního Rock Cafe, kam moc ráda chodím. :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Boy or Girl?

Girl.. x) 83.6% (92)
Boy.! XD 16.4% (18)

Komentáře

1 Ms.Mee | 17. prosince 2013 v 8:40 | Reagovat

Čím viac o tých kapelách píšeš, tým väčšiu mám chuť zažiť ich aspoň raz naživo.
K tomu Mikulášovi blahoželám. Byť prvou vybranou fanynkou muselo byť super. ;) Sama viem, čo to znamená byť poctený tým, že si ťa všimne člen kapely. :P No, ale o tom viac už v mojom liste. :D Lebo to je na dlho a skracovať svoje zážitky nemienim, inak by to nebolo ono. :)

A tiež si si niečo kúpila, prípadne sa s nimi vyfotila? Som to ja ale zvedavá, čo? :D

2 Emm | 17. prosince 2013 v 13:38 | Reagovat

[1]: Jéé, tak to se moc moc těším na dopis, když mě už teď takhle lákáš! :D :)) Jsem zvědavá, jaký člen kapely tě zase olíbával, jako tomu bylo minule u toho mladého, hehe. :D Maťulo by měl být na pozoru! :D

Však já jsem taky zvědavá, to je normální! ;D Odnesla jsem si s sebou tričko TP a samozřejmě fotky s pár členy obou kapel. :)

3 Ms.Mee | 17. prosince 2013 v 13:49 | Reagovat

[2]: Ach, tentokrát ma nikto "neoblíbával" :(. :D Žartujem...o to až tak pri koncertoch nejde. Ale možnosť sa tých ľudí dotknúť a odniesť si zopár fotiek a suvenírov. To je to naj.

No, tiež som pozerala na tielko The Paranoid. Celkom sa mi páči. Nakazila si ma mladá dáma. Už od rána tu počúvam TP a premýšľam, kde budú mať najbližší koncert, na ktorý by sa mi mohlo podariť ísť. :D Hrozné. Ku všetkému, nemám s kým. :D Možno by som nalákala nejaké kamošky, lebo samej sa mi veľmi nechce. :D

4 Emm | 17. prosince 2013 v 15:11 | Reagovat

[3]: Teda, já jsem dobrá! :D Určitě se někdo najde, jejich koncert za to stojí, řekla bych, je tam příjemná, taková přátelská a komorní atmosféra. Alespoň tedy když se to koná v nějakém komornějším klubu. :)
Já bych na ně zašla hned, to je jasný! :D :))

5 Ms.Mee | 17. prosince 2013 v 16:21 | Reagovat

[4]: Máme u nás taký komornejší klub, kde zvyknú byť práve takéto koncerty slovenských a českých kapiel. Len teraz odsledovať, kedy u nás bude najbližší. :D
Inak si momentálne dávam detox v podobe AA-čiek a ich Stepped Up and Scratched albumu. Ja tie remixy žeriem rovnako, ako normálne pesničky od AA-čiek. :)

6 Emm | 17. prosince 2013 v 16:35 | Reagovat

[5]: O těch mi ani nemluv, AAčka mají dobré všechno, ať už jejich skvělé písničky, nebo remixy.. :D Jak ti to jenom dělají, že cokoliv, co udělají, je skvělé a poslouchám to pořád. :))

7 Ms.Mee | 17. prosince 2013 v 16:40 | Reagovat

[6]: Asi tak, že keď na niečom pracujú, stále sa z toho snažia urobiť najlepší album svojej kariery, no a vždy sa zlepšujú. Aspoň ja si tak myslím. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama