REPORT: 16. únor 2014 - Roxy - Coldrain & Callejon & Bullet For My Valentine

17. února 2014 v 22:34 | Emm |  →Reports

Když jsem se v září minulého roku dozvěděla o tom, že u nás v rámci svého evropského turné mají vystoupit britští Bullet For My Valentine, bylo mi jasné, že si je nemůžu nechat ujít, takže jsem hned v polovině září objednala lístky a těšila se na únor, který se zdál být v nedohlednu.
To se však během tohoto víkendu změnilo a včerejší koncert je teď již bohužel za námi. Jsem si jistá, že by si jej jistě většina z nás ještě jednou ráda zopakovala, protože to byla neskutečná atmosféra.

(viz Celý článek)
***

Všechno začalo nehorázně dlouhou frontou před ROXY, která dokazovala, že je opravdu beznadějně vyprodáno už od ledna, což samozřejmě posléze ještě potvrdil naprosto přeplněný klub, který byl opravdu jedno velké tlačeniště nejen v dolních prostorách u pódia, ale také na balkóně, odkud už se po deseti minutách téměř ani nešlo vymotat pro pití, nemluvě během pauz, které zkracovaly zbývající dobu před hlavními BFMV.

Celý večer započala japonská sestava Coldrain, jejíž členové opravdu váleli a nejen mě tím pořádně překvapili, protože jsem od nich zrovna moc nečekala, abych se přiznala, jelikož jsem je předtím neznala a po jedné dobře znějící písničce, kterou jsem si pustila, obvykle nelze posoudit. V tomto případě však předčili očekávání většiny a řekla bych, že za včerejšek (16. 2. 2014) mají velké množství nových příznivců.
Zpěvák obstarával komunikaci s publikem a již po prvních pár minutách si kapela přímo ukázkově zcela získala pražské publikum. Dokonce se snažila fanoušky zapojit u jedné z písniček během chytlavého refrénu a podle mého se jim to vedlo dobře.
Celá parta působila mile a dokonce se po koncertě u merche v plné sestavě fotila s fanoušky, čehož několik návštěvníků s chutí a nadšením využilo.


**

Ale to už moc odbočuji, pojďme se tedy podívat na další kapelu v pořadí, kterou byli němečtí Callejon. Abych byla upřímná, na tuhle kapelu jsem se od začátku vůbec netěšila a upřímně bych ji ráda vyměnila za někoho jiného, takže možná budu trochu skeptická a s velkou pravděpodobností možná neprávem, ale němčina mi nic neříká, přestože se ji nuceně učím, tudíž to značně ovlivňuje můj úsudek.
Jakmile tihle Němci naběhli na pódium, pokračovala jsem nejprve ve svém nenadšení, ale nakonec jsem si v rámci možností celkem ''užívala'' alespoň screamo party, ve kterých nebylo tak úplně poznat (díky špatnému ozvučení), jestli jde o němčinu či nějaký jiný jazyk, takže alespoň na tom jsem tam tu půl hodinku vydržela.
Hudba byla dobrá, ale mě zkrátka něco nesedlo. Možná to bylo vystupování frontmana, které bylo takové moc nalajnované a nebo hudba, která byla ještě víc nalajnovaná a podtrhovala frontmanova rázná gesta.
Ale je to samozřejmě jen můj osobní názor a každému se to může jevit jinak, i když podle prozatimních ohlasů nejsem jediná, která z téhle partičky není zrovna nadšená a dobrovolně by si ji asi poslechnout znovu nešla, kdyby šlo jen o jejich koncert. Zkrátka já a němčina... Neposlouchám dokonce ani Rammstein, takže u mě zjevně nemá žádná taková kapela šanci.


**

No a jako poslední, ale rozhodně nejvíce očekávaní nastoupili na pódium Bullet For My Valentine, kteří od začátku vystupovali úžasně mile a příjemně.
Sice nás tedy trochu napínali a než se opravdu ukázali na pódium, chvíli to trvalo, jelikož jakmile se prve setmělo, očekávání se za doprovodu skandování fanoušků dalo přímo krájet, avšak třikrát to byl pouze planý poplach, takže se začalo natáčet znovu, soudě podle počtu rozsvícených displejů telefonů v davu a počtu rukou nahoře.
Není tedy divu, že už s prvními tóny se fanoušci pořádně rozjeli a nenechali se dvakrát pobízet. Náramně si to užívali a zpívali z plných plic dávno předtím, než k tomu byli samotným zpěvákem vyzváni.
Písničky byly vybrány opravdu skvěle a vzhledem k tomu, že se tu na samostatném koncertu ještě nikdy neukázali (u nás byli k vidění pouze na RfP před pár lety), tak nechyběly ani ty nejznámější a velmi oblíbené songy ze starších desek. Frontman Matt si dokonce zhruba v polovině střihl kousek akustické verze písničky 'The Last Fight', kterou z velké části odzpívalo sborově právě pražské publikum, a po níž následovala i normální verze, kterou si opět publikum nesmírně užívalo a také řádně tleskalo.
Musím říct, že vyprodané ROXY mělo naproso úžasnou atmosféru, kterou nemohu ani popsat slovy. Celý klub si to očividně náramně užíval a všichni do jednoho to dávali plnými doušky najevo a pořádně řádili, tleskali a zpívali jako o život. Bylo to nezapomenutelné a dovolím si tvrdit, že si díky tomu ve vzpomínkách neseme silný zážitek, který nám už nikdo nevymaže. :)
Také doufám, že si to stejně užili i hoši z BFMV a viděli, jak moc o ně Praha stojí a přijedou co nevidět zase, protože jsme patřili mezi 4 města tohoto turné, která byla z turné naprosto vyprodána.


****

Mohla bych tu dál pokračovat ve stejně nadšeném duchu a s nadšením psát, jak jsme byli pěkně hlasité a naprosto nadšené publikum a Bulleti byli zase naprosto skvělou, příjemnou a dokonalou kapelou, která se postarala o to, abychom si nedělní večer užili a jen tak na něj nezapomněli, ale podle mě to už ani není nutné, protože stejně nemůžu nikdy dodat všechno to nadšení a nepopsatelnou atmosféru do pouhých slov, která tvoří tento report. :)
Doufám jen, že se mi je poštěstí vidět znovu co nejdříve, protože to byl opravdu silný zážitek, který jen tak něco netrumfne.
Abych Vám to alespoň trochu přiblížila, všechna videa, kterými je tento report proložen, jsou z mého YouTube kanálu, na který se můžete podívat a najdete tam záznam z většiny předešlých koncertů. :)

---

Btw: Předem se omlouvám za špatnou kvalitu obrazu u videí, ale natáčela jsem starším mobilem, protože má - světe div se - lepší zvuk, než můj aktuální iPhone, což by mě někdy odvezlo! :D Ale zvuk se dá, takže alespoň něco pro ty, kteří se na koncert nedostali. :)

Btw 2: Ozvučení bylo naprosto strašné, takže je ze začátku nebylo zrovna moc dobře slyšet, ale jakmile si trošku zvyknete, dá se to..
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ennie | Web | 17. února 2014 v 22:43 | Reagovat

Mohla bych tu dál pokračovat...ne nemusíš :D, umím(e) si představit dokonale, jak jsi nadšená...jsem ráda, že sis to užila :) určitě kouknu, alespoň na nějaká videa. Mně se pár německých písní líbí, ikdyž trochu z jiného soudku :D. Třeba z filmu Rock It! Byla jsem dost překvapená. http://vmujblogv.blog.cz/1302/studentka-ro-c-ku-rock-it-2010
A pak by se ještě našlo pár songů. Ale třeba koledy v němčině? Bože, co to je :D :D.

2 Emm | 19. února 2014 v 11:05 | Reagovat

[1]: Jo, to já nemám ráda němčinu (i když se ji k mé smůle učím jako druhý jazyk :/ :D), takže u mě nemá šanci ani sebelepší kapela, pokud zpívá v němčině. :D O:)
Ale ten film jsem jednou viděla, když jsem přepínala a zrovna ho dávali v TV, takže vím, oč jde. :)

A děkuju, bylo to opravdu skvělý a pro koncertového nadšence, jako jsem já, by se to mohlo ještě jednou zopakovat. :D

3 Ms.Mee | 23. února 2014 v 22:18 | Reagovat

Viem si dokonale predstaviť, že to muselo byť úžasné. Mám rada tvoje reporty. Na dých Coldrain sa asi pozriem, ale keďže ani u mňa nejako nemčina neboduje, aj keď niektorými pesničkami od Rammstein a Saltazio Mortiz nepohrdnem, tak Callejon rovnako tak vynechám. :D Čo už.
Bulleti museli byť naozaj skvelý zážitok. Raz by som ich chcela vidieť aj ja. Už len kvôli tým ich najväčším hitom. :P

Heh, ale je to skvelé, že sme boli obe v rovnaký deň, na rozličných koncertoch. Predstav si, že sme na vpustenie do klubu čakali dve hodiny v úzkej chodbičke a poniektorí nešťastníci vonku na daždi. :D Ale to čakanie sa neskutočne vyplatilo.
Prví predskokani boli MessengeR, tiež Nemci, ale spievali po anglicky. Musím však uznať, že z ich formácie ma najviac zaujal bubeník. Bol na bicích naozaj skvelý. Spevák bol však prechladnutý, takže neustále si po každom parte kašlal do rukáva na koženom kabáte a počas gitarového sóla si fúkal nos. Plus kapela prišla len s jedným gitaristom, pretože ten druhý bol chorý v nemocnici. Ale nemôžem povedať, že sme sa trošku nezabavili aj pri nich. Na rozbeh boli dobrí, ale takmer nikto ich nepoznal, takže sme veľmi nereagovali na výzvu, aby sme si s nimi zaspievali tiež. No, ale mám aspoň fotku s ich spevákom. :)
Druhými boli švédsky BULLET. Poviem ti, že táto kapela ma ohromila. Nemôžem si pomôcť, ale ich najmladší gitarista stál celú dobu predo mnou. :D Nedalo sa vynadívať a keďže som zopár ich pesničiek počula už predtým, skvelo som sa vyspievala, zaskákala si i ponahadzovala hlavou. Hrajú taký ten klasický Heavy metal a Hard Rock. Naozaj ukážkové. Aspoň pre mňa. No a mám od nich dve gitarové trsátka s podpisom. :P A samozrejme ich setlist podpísaný troma členmi Alexom (to je ten gitarista, čo stál predo mnou), Hampusom (to je druhý gitarista) a Gustavom (to je bubeník). Mám s nimi aj dve fotky. Boli skvelí a strašne zábavní. Nemali problém sa s nami po koncerte fotiť, podpisovať sa, či si len tak pokecať.
No a potom konečne prišli aj hviezdy večera, nemeckí Primal Fear. Je vidieť, že títo chlapci už majú čo to za sebou. Ale boli skvelí. Atmosféru som si užívala. Spievala som tak, že ten chalan, čo stál vedľa mňa ma musel počuť viac, než samotného speváka. A skákala som pol metra od zeme. :D A dostala som trsátko do ruky priamo od Alexa Beyrodta. Ich gitaristu. Milý to pán. S nimi však fotky nemám. Bohužial. Čakali sme tam krátko a oni museli víjsť až po našom odchode, lebo niektorí ľudia sa s nimi fotili. Trošku ma to aj mrzí, ale nevadí. Som rada aspoň za tie tri fotky, ktoré sa mi podarilo ukoristiť. :P

Inak, chystám sa ti písať dlhokánsky list, pretože sa mi už toho nakopilo naozaj veľa, čo ti musím porozprávať. Takže neboj sa. Určite sa tam zmienka o koncerte ešte objaví. :P
Inak mám ti ho písať po česky, alebo radšej v slovenčine?

4 Emm | 24. února 2014 v 0:10 | Reagovat

[3]: To je opravdu super, že jsme si ve stejný den užívaly koncert, protože to nemělo chybu jistě u nás obou :))
Podle toho, co jsem si pouštěla, tak to muselo být skvělé, protože ty kapely jsou fakt dobré, takže jsem ráda, že jsi mi dala tip předtím u toho příběhu. ;)

A na dopis se moc moc těším, jupííí, to si počtu o všech novinkách u Tebe a zase se potěším! :))) Napiš ho jak chceš, klidně v češtině, aby sis ten náš jazyk zase zopakovala, když jinak není možnost. Je to na Tobě, kočko. :)

5 Tris | 7. června 2014 v 22:50 | Reagovat

Neskutečný koncert... Mně dal přítel lístky na něj jako dárek k Valentýnu:) Ffffuuuu....a největší mazec byl dole v kotli! :-D Dala bych si opáčko :3

6 Emm | Web | 9. června 2014 v 14:38 | Reagovat

[5]: To tedy bylo neskutečný, taky bych si to ráda zopákla. :))
A přítel teda umí vybírat dárky k Valentýnu! ;D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama