REPORT: 30. duben 2014 - Pražský Majáles

1. května 2014 v 12:47 | Emm |  →Reports


Víkendové plány mi sice nevyšly, takže jsem se celou sobotu nudila na chalupě, ale zato středeční den jsem si opravdu užila! :) Návštěvu Majálesu jsem tak trochu oťukávala u známých od začátku týdne, ale bohužel se nikomu z těch lenochů nechtělo, takže to růžově nevypadalo. Jenže to bych nebyla já, takový nadšenec pro koncerty oblíbených kapel, kterých se tu dobře pro mě sešlo poměrně dost, abych nad tím přesto neuvažovala a snažila se to nějak vykoumat. Do poslední chvíle, úterního večera, jsem to neměla jisté, ale nakonec jsem si sehnala odvoz a bylo mi tedy jasné, že se nadcházející dopoledne mohlo vyjet.******

Cesta byla zajímavá, protože jsem ukecala mamku, která cestu do Prahy na místě řidiče absolvovala poprvé, ale musím říct, že za pomoci navigace to šlo samo a trefily jsme. Horší to bylo když jsem se měla z Letňan, kde mamka zatím chodila po obchodech, přesunout na Výstaviště Letňany, kam bych tedy rozhodně sama s pěší navigací na iPhonu netrefila, jak jsem si původně plánovala. Proto jsem se zeptala jedné moc milé slečny a ta mě navedla na autobusovou zastávku s tím, že je to odtud jen dvě zastávky. V duchu jsem nad tím zajásala. Úspěšně jsem to našla a zrovna ve chvíli, kdy jsem pročítala jízdní řády, šla slečna směrem na zastávku. To bylo příjemné zjištění, vzhledem k tomu, že jsem třeba vůbec nevěděla, že je zrovna zastávka na Výstavišti na znamení. *červenám se* Určitě si musela říkat, co jsem to za exota, že mám problém vyznat se v Praze a dokonce i s ježděním busem, ale jelikož jsem z malého města, kde navíc všude jezdím autem (zatím na místě spolujezdce), nejsem v tomhle vůbec zběhlá. No, muselo to být opravdu vtipné zjištění pro slečnu a já se naopak cítila jako naprostý idiot, ale to se vsákne, až se přestěhuju do Prahy na vysokou.. Určitě! :D

Jakmile jsem vystoupila na Výstavišti a krize byla zažehnána, jelikož už jsem neomylně věděla kudy, namířila jsem si to pro vstupenku, jelikož jsem byla jedna z těch opozdilců, kteří ji ještě neměli. U mě to tedy bylo tím, že jsem do poslední chvíle netušila, zda mi to vyjde, protože to byla taková neplánovaná hurá akce. :)
Letošní ročník se nesl v duchu prvního bezhotovostního festivalu, takže jsem místo klasické tištěné vstupenky byla opatřena náramkem s čipem, který se za celou tu dobu pěkně zaškrtil. Lituji ty, kteří si jej až moc utáhli hned při vstupu, protože s tím muselo být celý den k nevydržení. Ale všechno se dá vydržet, když to za to stojí. :) Náramek jsem si nabila hned při vstupu a za celý den jej už alespoň nemusela dobíjet, ale problém by to nebyl, jelikož všude byly speciální stánky.

Pro mě Majáles začal na Fajn Rádio stagei v hale, kde ve 14:40 začínali The Paranoid, kteří byli příjemným překvapením, protože byli ohlášeni snad teprve den či dva před samotným festivalem. Jejich poslední album se skvěle poslouchá a já se už teď těším na koncert, který v rámci aktuálního turné odehrají v Praze. Zkrátka bych je mohla poslouchat pořád a klidně těch jejich koncertů navštívit víc, protože ty písničky jsou opravdu úžasné. Klobouk dolů před Igorem, který za všemi texty stojí! :)) Navíc jsem zde potkala kamarádky, takže jsme si to užívaly společně.

Další zastávkou měli být Pipes and Pints, na které jsem se šíleně těšila, ale bohužel se překrývali s TP a bylo nemožné se tam přes téměř celý areál dostat včas, takže jsem si místo nich na chvilku venku poslechla Jara Smejkala při občerstvování a v rámci přecházení také Skyline.
Pak jsem zakotvila na venkovní Majáles stage na Mandrage, kteří mi skvěle vyplnili pauzu mezi čekáním na jednu z kapel, kvůli kterým jsem se vlastně na Majáles vydala a měla štěstí na kluky z Paranoidů, které jsem zahlédla v šíleném davu, jenž se očividně také rozhodl právě pro tuhle kapelu. Ono totiž zrovna v tu dobu ani nic lepšího nehrálo, takže to svedeme na to, že šli hoši na co nejmenší zlo. (Mandrage totiž překvapili a fakt jim to na živo šlo dobře!) A nebo samozřejmě mají také tak dobrý hudební vkus, protože jsme na sebe poté měli celkem kliku a já si připadala až hloupě, protože jsme se potkali i u nadcházející kapely. :P Snad to nevypadalo, že se vždycky přimotám tam, kde jsou oni, ale vážně to byla náhoda, co bych z toho měla, že.. :D Ostatně program už jsem měla dopředu nalajnovaný, na plánování já jsem totiž expert. :))
Zoči Voči hráli od nějakých 19:10 v hale na Fajn Rádio stage, kde předtím byli i TP, takže jsem si to po další várce občerstvení mířila zpět do klimatizované haly, která byla v tom vedru nejlepší možnou volbou, zašla si koupit pivko a jelikož hoši už začali, zamířila jsem si to mezi dav k pódiu. Započali to mou oblíbenou písní ''Poď! Poď! Poď!'', která mě hned vtáhla a já si ani nevšimla, že jsme se s kamarádkami zase potkaly. Když pro mě jedna z nich přišla, tak jsem se přidala k nim a roztáčely jsme to společně.
Kluci ze ZV to pořádně rozjeli a hráli samé super písničky, které od nich mám ráda a tak jsem si je prozpěvovala s nimi a skvěle se bavila. U toho jsem zahlédla kromě jednoho kamaráda ze začínající kapely i kluky z TP, protože jak jsou vážně vysocí, nejde je jen tak přehlédnout. Obzvlášť když všude kolem bylo hodně malých holčich, takže přímo vyčuhovali z davu. :D
Trochu mě mrzelo, že ZV, alespoň co já vím, nikde neměli merch, kde bych si mohla pořídit CDčko, protože mi doma hrají také celkem často a album by se hodilo. Vždycky mě totiž přivedou do nálady, takže jsem si lepší zakončení nemohla přát. :)
S holkama jsme si to užívaly a jistě bychom společně zašly na něco dalšího, ale to už jsem se bohužel musela v tom nejlepším, kdy jsem chytla slinu, odtrhnout a vydat se zpět do Letňan, abychom se s mamkou vrátily domů.

******

Letošní Majáles byl mým prvním a zároveň byl také premiérou co se festivalů celkově týče, takže si náramek nechám na památku a doufám, že ho někam nezašantročím, abyc mi včerejšek stále připomínal. :) Říkala jsem si, že příští rok určitě vyrazím také, pokud tedy nebude zbytí učinit nějak jinak, protože to bylo super!
Do budoucna jen vím, že příště budu muset vydržet déle a počítat s tím, že nebudu chtít odcházet v nejlepším, protože později je to mnohem lepší, než třeba při prvních kapelách, kdy člověk v tom příšerném vedru nemá moc náladu poskakovat a tak jen poslouchá a prozpěvuje si s kapelou.
Počasí se nám skvěle vyvedlo a abych pravdu řekla, tak jsem nečekala, že bude takové příšerné vedro. Dokonce ani nezapršelo, což bylo skvělé a každý jsme si mohli užívat do sytosti, aniž bychom zmokli! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peťula | Web | 1. května 2014 v 14:48 | Reagovat

Tak to muselo být skvělé! :) Už se těším, až i já někam vyrazím.. :)

2 Ennie | Web | 1. května 2014 v 16:55 | Reagovat

Až budeš na VŠ v Praze, tak to budeš mít super :). Tedy, předpokládám, že nebudeš do školy dojížděť...ale budeš "bydlet" v Praze ;). Super koncerty atd. Já na Majáles "letím" do Brna :).

U těch "stánků na dobíjení", všimla sis, byly tam velký fronty? :) Jé, to ti přeji, že si tam potkala kamarádky :). Fajnová náhoda (nebo domluvená?)... A The Paranoid trošičku závidím...kdyby dorazili do Brna, tak bych měla možnost je konečně "poznat" :D. Na ty Pipes and Pints snad zajdu, pokud nebude  něco zrovna jiného, co poslouchám. Pořád slyším, že jsou dobří ;). A Zoči Voči :D, tak na ty se nehorázně těším :).

3 Emm | Web | 2. května 2014 v 13:04 | Reagovat

[1]: Jojo, bylo to super, jenom bych trochu přeházela pořadí kapel, abych stihla i Pipes and Pints. :D
A určitě někam vyrazíš a bude to super, protože jinak to ani nejde. :)))

[2]: Mám v plánu bydlet v Praze během studií, ale uvidím, jestli se mi tam takhle náhodou nezalíbí až moc a nebudu tam chtít zůstat. Stát se může všechno, že.. :D :D
Jinak moc si užij Majáles v Brně, hned bych zašla i tam, kdyby se mi to poštěstilo, protože bych konečně stihla všechny kapely (včetně PaP), protože je to tam pro mě mnohem lépe uspořádané. :D

A mám pro tebe překvápko, The Paranoid by měli být i tam, takže si užiješ i je, pokud tam teda máš v plánu zůstat po půlnoci. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama