REPORT: 7. květen 2014 - Brněnský Majáles

9. května 2014 v 18:32 | Emm |  →Reports

Když mi bylo jasné, že se na letošní ročník Brněnského Majálesu po tom Pražském přeci jen také podívám, začala jsem se neskutečně těšit a prohledávat internet s nabídkami hotelů poblíž Výstaviště, kde se celý festival konal. Už necelý týden předtím jsem si dopředu rezervovala pokoj v hotelu Holiday Inn Brno a doufala, že je to opravdu tak blízko, jak se prezentovalo, protože jsem nechtěla nikde bloudit.
Strašně jsem se těšila, protože jsem navíc byla domluvená s Ennie, se kterou jsme si měly v plánu užít Majáles společně a brát to jako takový předvoj Aerodrome festivalu, který se koná v červnu. Avšak vůbec to neutíkalo, takže jsem si alespoň pouštěla písničky od mých oblíbených kapel, které na festivalu nemohly chybět, abych se pořádně dostala do nálady, což se ostatně vedlo ještě před samotným zjištěním, že se na Majáles dostanu. :)

Pojďme se tedy společně podívat, jak to nakonec dopadlo. :)
(viz Celý článek)******

Když nastal den D, byla jsem natěšená a v dobré náladě ještě ráno před odjezdem z domů překontrolovala kufr, jestli mám zabaleno vše potřebné, a když jsem uznala, že mám všechno, mohla jsem vyrazit. Cestou jsme udělali několik zastávek na benzinkách a já byla celkem ráda za to, že mě tam hodil taťka, který naštěstí stejně musel do Brna pracovně. Jo, to byla skvělá náhoda, které jsem samozřejmě hned využila a na ten Majáles se prostě dostat stůj co stůj musela! :D Cestou to navíc nevypadalo zrovna na ideální počasí a někde za Prahou jsem ztrácela optimismu ohledně toho, že nám přeci jen vyjde pěkné počasí a ty mraky se přeženou, protože lilo jako z konve! Ale přeci jen jsem zarytě prohlašovala, že se to ještě vyvrbí a nakonec hezky bude...
Po příjezdu jsem byla příjemně překvapená luxusním prostředím hotelu a v recepci jsem dokonce zaslechla, že již mají vše připravené pro Rybičky 48, IneKafe, nějakou další slovenskou kapelu a že ''Tomáš Klus a spol už dorazil''... To jsem čučela a říkala jsem si, že jsem asi vybrala fakt dobře! Zdá se, že na to mám čuch a minimálně hotely vybírat umím. :P
Namířila jsem si to tedy rovnou na pokoj, kde jsem si vybalila všechno potřebné, převlékla se a zamířila se do koupelny připravit, což mi trvalo chvilku a já v rekordním čase mohla vyrazit na Výstaviště, které bylo hned u hotelu, jen zbývalo najít správný vchod na Majáles, který byl z druhé strany.

Jakmile jsem si zakoupila náramek (vstupenky byly nahrazeny čipovými náramky v rámci první várky bezhotovostních festivalů u nás) a dostala se tak do areálu BVV, šla jsem hledat Ennie s její kamarádkou Šárkou. Když jsem viděla to množství lidí a davu mířícího stejným směrem, začala jsem si říkat, že bude téměř nemožné se najít, ale povedlo se a u Gambrinus Excelent stage, kde dohrávali UDG, jsme se našly. :)
Naší první zastávkou (14:30 - 15:40) byla ČEZ stage a písničkář Voxel, který příjemně započal námi sestavený program. Během jeho času však začalo trochu poprchávat, takže jsem byla ráda za klobouk, co jsem měla na hlavě a doufala, že to přejde. Bohužel se rozpršelo ještě víc a já při cestě na dalšího interpreta byla nucená vytáhnout deštník, který jsem si díkybohu přibalila do báglu.

Poté jsme navštívily Gambrinus Excelent stage, na které hráli Rybičky 48, kteří to pěkně roztočili a nevynechali ani naší oblíbenou písničku Zamilovaný/Nešťastná... Dokonce nám ani nevadilo, že stále chč*je a chč*je, jak se s pravidelností ujišťoval frontman. :D Při tom započala naše velká umbrella párty, která pokračovala po většinu dne a z pódia to vypadalo všude stejně - nával deštníků vedle sebe.


Poté jsme na volnou chvilku zapluly do haly, abychom se schovaly před deštěm a já se musela osvěžit kofolou, kterou tedy zrovna dvakrát nemiluju, ale volno u terminálu a žádná fronta mluvila za vše. :D Na Rádio Krokodýl stage zrovna vystupovali Skyline, kteří nás ale po zhruba dvaceti minutách přestali bavit, a tak jsme se vydaly obhlídnout terén a ostatní možnosti.
Nakonec jsme s menším předstihem zakotvily před hlavní Majáles stage, kde začali Mandrage a kde se zároveň znovu slušně rozpršelo, takže to pokračovalo ve znamení Majálesové umbrella párty. :)) Zazpívaly jsme si s nimi pár písniček a asi tak v polovině si to namířili do haly F.
Naše kroky směřovaly neomylně směrem na iDnes.cz stage, kam nastoupili Zoči Voči. Vybraly jsme si místo uprostřed asi tak v úrovni druhé/třetí řady u pódia a byly spokojené, že jsme urvaly tak skvělá místa. Hoši začali skvělou skladbou na rozproudění a pokračovali dalšími, když se začínal probouzet kotel poblíž nás a pomalu, ale jistě se rozšiřoval až po první řadu před námi, takže jsme do toho blázince byly zavlečené, ať už dobrovolně nebo nedobrovolně a všemi silami se snažily udržet na nohou a co možná nejlépe na tom samém místě. :D Byl to fakt nářez a při poslední písničce jsem byla splavená jako kdybych si dala sprchu, ale stálo to za to! :) Když pak bubeník při loučení hodil paličku do davu a všichni kolem se po ní sápali, ani jsem se o to nesnažila, protože to je vždycky mela, a tak se mi ještě nikdy v životě žádnou paličku či trsátko chytit nepoštěstilo.. Jenže když jsem v tom mumraji zahlédla paličku u špiček svých bot, sehla jsem se pro ni a nevěřícně si ji zastrčila do batohu. Z toho jsem fakt nemohla a říkala jsem si, že to ani není možné. Jenže bylo a já mám pořádně otlučenou paličku od ZV doma a zrovna na ní koukám, jak mi stále vyčuhuje z báglu. :D
Nemělo to chybu! :))
Potom jsme teda na 20.hodinu přešli znovu ke Gambrinus Excelent stage na IneKafe, kde už naštěstí pro nás nepršelo, a tak se vyhlídky na večer zdály být hned mnohem příjemnější. :) Tahle slovenská banda mě dostala, skvěle jsem se bavila a určitě si je někdy náhodně ráda poslechnu znovu, takže jejich fans se rozrostli minimálně o jednoho nového člověka.
Po nich jsme dostaly hlad, takže naše kroky mířily neomylně ke stánkům s občerstvením, kde byly fronty neskutečné... Ostatně o tom bych určitě nejen já mohla sepsat XX stránkový článek, protože jsme na obyčejný gyros v tortile čekaly s Ennie neskutečnou hodinu a dvacet minut!! Už jsme šilhaly hlady a hlavně jsme byly totálně otrávené z toho, že se ta zatracená fronta za tu dobu nepohla snad ani o píď! Navíc jsme chtěli stihnout Chinaski, na které jsme původně měly čekat právě docela dlouho, ale celý čas jsme zabily ve frontě, takže to má taky svá pozitiva. Haha, samozřejmě žertuju, protože bychom radši čekaly s plnými žaludky. :D Nedovedete si ani představit ten skvělý pocit, když po nějaké hodině a půl konečně přijdete na řadu a odnášíte si to, na co takovou dobu čekáte... Div, že jsme nespustily fanfáry! :D
Další na řadě tedy byli Chinaski na hlavní Majáles stage, během kterých se už začalo pořádně stmívat a show tak byla mnohem efektivnější. Byla to opravdu podívaná, obzvlášť ty efekty a skvělá atmosféra užitého dne způsobily, že jsme byly všechny tři nadšené a všechny písničky si užívaly a prospěvovaly s nimi. :)
Poté jsme se přemístily do pavilonu F zpět do haly k iDnes.cz stage, kde měli hrát TP, ale ještě bylo dost času, a tak jsme chvíli poslouchaly právě hrající Hentai Corporation, ale po chvilce jsme se šly nadýchat čerstvého vzduchu ven a juknout se na chvilku do vedlejší haly na Kensington, které jsem vůbec neznala, ale dalo se to poslouchat.

Před koncem jsme se přemístily zpět do vedlejší haly k iDnes.cz stage, kam měli namířeno The Paranoid, na které jsem se minimálně já strašně moc těšila, protože měli hoši lepší čas, než tomu bylo před týdnem v Praze. :) Obsadily jsme si místa v první řadě uprostřed, možná raději trochu víc napravo, aby se nám vyhla případná mela v kotli (to víte, nemusíme mít podruhé za den ten blázinec během ZV :D) a těšily se, až po zvukovce začnou. Jenže já zrovna měla takovou smůlu, že si to vedle mě napochodoval kluk v opravdu opravdu opravdu!! potroušeném stavu a pořád tam do mě hustil totální kraviny, což už mi bylo celkem nepříjmné a navíc když začínal usínat a sunout se stále blíž ke mně, myslela jsem, že mě odvezou, protože vyhlídka zkaženého večera zrovna během TP se mi ani za mák nelíbila. A to, že se obsah jeho žaludku objeví někde blízko mě, což bylo víc než pravděpodobné, taky nebylo zrovna povzbuzující a byla jsem z toho nesvá. :/ Ostatně jsem nebyla jediná, která si toho usínajícího týpka všimla, protože pár lidí kolem se docela dost bavilo jeho sledováním a upřímně mě na mém místě litovali, čemuž se nedivím. :D Naštěstí pro mě byl za mnou jeden strašně milý kluk a když jsem směrem k němu prohodila, jestli by se náhodou takhle nechtěl nějak vtěstnat ke mně vedle toho kluka, ujal se toho a po chvíli se mu nějakým zázrakem podařilo dostat ho pryč, za což jsem div neskákala do stropu, protože už jsem se nemusela bát toho, že bych za chvilku mohla být vytlačená bůhvíkam a tak celkově se mi ulevilo, protože jsem opravdu nechtěla být svědkem toho, jak ve svém totálně ožralém stavu dopadne. Uff, to se mi ulevilo.. Krize byla zažehnána a mohla jsem si tím pádem užívat koncert společně se všemi kolem, což jsme dělali na jedničku! :))

******

Nevím jak lépe celý tento článek zakončit, protože bych mohla superlativy pokračovat klidně ještě několik odstavců, protože se letošní ročník Brněnského Majálesu vážně vyvedl a já bych si ho nejraději hned zopakovala ještě jednou, ale jistě to není zapotřebí a moje nadšení jste postřehli, pokud vůbec někdo zvládl dočíst až sem, což by si zasloužilo metál, protože jsem se pořádně rozepsala. :D
Bylo to naprosto skvělé, takže už se nemůžu dočkat na příští rok, protože si to mám v plánu zopakovat! Snad to vyjde a příští rok se uvidíme na nějakém z nadcházejících Majálesů. :))
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ennie | Web | 9. května 2014 v 19:14 | Reagovat

Taky jsem si říkala, že se dnes na to vrhnu. Ale už asi mám hodinku zapnutý NTB a ještě jsem se k tomu nedostala :D.

Hej, ty jsi dobrý "vybírač" :D.
Já to dočetla! A říkám si, že radši ani nic psát nebudu :D. Stejně si to pěkně shrnula ty :). A určitě se na nějakém dalším Majálesu musíme potkat! :D A už se těším na A7X!! :)

Jinak ty Chinaski měli vážně úžasné efekty. Takové ještě nikdy neměli! :D Jen v Jihlavě na nás "pouštěli sníh". To taky bylo úžasné, ale s oproti tomuhle to bylo "nic" :D. A ještě k tomu užití Chinasek přispělo nadšení z jídla... :D

2 Ennie | Web | 9. května 2014 v 19:22 | Reagovat

Samozřejmě jsem myslela, že s takovými efekty jsem je nikdy já neviděla. Určitě takový jejich koncert k výročí byl ještě vymakanější (nejspíš :D). A Kensington byli fajn :).

3 Emm | Web | 9. května 2014 v 20:18 | Reagovat

[1]: Jen se na to vrhni, chci report i od tebe! :)) Už na něj čekám na tvém blogu, tak to koukej sepsat ještě dneska! :D

A už se taky strašně moc těším na A7X, které si užijeme úplně stejně!! Tohle bylo skvělé i přesto, že ze začátku pořádně sprchlo.. :)) A ta fronta na jídlo, z toho ještě pořád nemůžu! :D

4 Ennie | Web | 9. května 2014 v 21:36 | Reagovat

[3]: Čekat můžeš... ale asi se nedočkáš, nějak jsem unavená :D.

Myslím, že A7X si užijeme ještě víc :).

5 Peťula | Web | 10. května 2014 v 10:07 | Reagovat

Super report! Úplně jsem se do té atmosféry dokázala vžít! :)

6 Emm | 10. května 2014 v 13:14 | Reagovat

[5]: To jsem moc ráda! :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama