REPORT: 22. květen 2014 - Futurum - The Paranoid & We On The Moon & Exots

25. května 2014 v 15:02 | Emm |  →Reports


Jelikož jsem byla během minulého roku na dvou předešlých pražských koncertech mých oblíbených TP v Rock Café, nemohla jsem si nechat ujít ani jejich letošní zastávku u nás v Praze, kam jsem se už začátkem týdne společně s kamarádkami náležitě těšila.
Pojďme se tedy podívat na report ze čtvrtečního dne a večera celkově z mého pohledu. :)
(viz Celý článek)

******Ani jsme se nenadáli a už jsme se rozkoukávali ve čtvrtečním slunečném dni, kdy jsme se konečně dočkali naplánované akce. Jelikož se v Bontonlandu na Václaváku odpoledne konala autogramiáda, vyjela jsem od nás někdy kolem druhé až půl třetí, abych se do Prahy dostala včas. Nakonec jsem to stihla a dorazila jsem tak čtvrt hodinku po začátku, což bylo fajne. Musím však konstatovat, že jsem se docela divila, protože tam byla jen opravdu nepatrná hrstka lidí, takže jsem přišla a hned jako druhá či třetí přišla na řadu, což znamená, že mi hoši podepsali kartičku i s plakátem. Když jsem pak zahlédla holky, se kterými jsme se znaly z předešlého koncertu, jak postávají stranou, přešla jsem k nim a hned jsme se začaly bavit. To víte, musely jsme dohnat těch pár měsíců, co jsme se neviděly. :)) Poté přišlo na řadu focení, protože už nikdo nový nepřišel, takže se kluci z TP zvedli a ochotně se vyfotili se všemi, kdo měl zájem. Kámošky mě s nimi také vyfotily, protože jak se říká - když už, tak už. :P
Chvíli jsme se rovnou ještě s kluky bavili o tom, že zítra hrají v Plzni už podruhé ve stejném klubu, takže říkali, že to tam bude super a navíc to není moc daleko od města, ve kterém bydlím, takže mi nasadili brouka do hlavy a já nad tím začala uvažovat. :D Po chvilce jsme s holkama odešly, protože jsme si šly sednou do kavárny, abychom viděly hokej. Zrovna ve čtvrčtek jsme totiž hráli s USA o postup do semifinále a poslední dvě minuty byly neskutečně napínavé, protože náš velký náskok pěkně stáhli v poslední minutě. Naštěstí to dopadlo dobře a my si uhájili alespoň náskok o jeden gól.
Při té příležitosti jsme u kávy a ledového čaje pořádně pokecaly a probraly všechno možné včetně toho, co se událo a jak se těšíme na show večer.
Když jsme se poté rozdělily s tím, že se uvidíme v klubu, který nejprve musíme najít, protože jsme shodou okolností ještě žádná nebyla v pražském Futuru, bylo už nějakých šest, což mělo být akorát, protože se mělo začít pouštět. Nakonec se ukázalo, že se to všechno nějak protáhlo a předkapely ještě zvučí, takže jsme se s holkama ještě prošly a posadily se na lavičku v parčíku přes ulici. Počasí bylo krásné, sluníčko svítilo a konečně to po tom zamračeném a propršeném týdnu vypadalo, že léto je opravdu za dveřmi.

V půl sedmé jsme už zavítali znovu do klubu, kde jsem potkala další kamarádky, se kterými jsem byla na večer domluvená a zatím jsme ještě pár minut postávaly před šatnou a povídaly si, přičemž se už začal utvářet pěkný hlouček, který byl po chvilce konečně vpuštěn. Jakmile jsme se dostali dovnitř, zaskočily jsme si k baru pro první várku pití a odebraly se najít si místo. S druhou várkou kamarádek jsme se posadily stranou jako plno dalších natěšených návštěvníků a krátily si chvilku novinkami, které se u nás udály.
Po chvilce už však nastoupili Exots (ukázka), kteří byli první předkapelou, takže jsme se odebraly za ostatními a přidaly se mezi lidi, shromažďující se dál u pódia. Jedná se o kapelu, která jako jedna z mála zpívá v dnešní době česky, takže za to mají takové malé bezvýznamné plus, ale zároveň se nejedná o kapelu, kterou bych nutně potřebovala vidět znovu. Ale byli fajn, takový pozvolna se rozjíždějícíc začátek. :))
Po nich už přišel na řadu nástup We on the Moon (ukázka), kteří jsou sice také želískem na naší malinko se rozrůstající hudební scéně, ale narozdíl od prvních zmíněných zpívají vše v angličtině. Na tuhle partu jsem se těšila o něco víc, než na první předkapelu a musím říct, že mě ani náhodou nezklamali. Písničky jsou chytlavé a melodické, takže jsem si je užívala z první řady, kam jsme s holkama na popud zpěváka z Exots postoupily, protože chtěl zaplnit velkou mezeru před pódiem, a tak nařídil všem udělat jeden veeelký krok. :D V jedné chvíli jsem měla na mále a myslela jsem, že skončím někde na zemi pod zpěvákem, protože si to rázně nakráčel přede mě a já nevěděla, co má v plánu, takže jsem instinktivně udělala krůček dozadu. Naštěstí jsme to všichni přečkali bez úhony a kamarádka se chechtala ohledně toho, co to mělo být. To víte, k radosti jí v tu chvíli stačilo málo, protože byla odvařená z Exotů. :D

Pak jsme si zaskočili pro další pití, protože bylo třeba se osvěžit před nástupem Paranoidů a načerpat další várku tekutin, protože jsme se připravovaly na to, že budeme pořádně pařit, což se nakonec opravdu vyplnilo, ale k tomu se ještě dostaneme.
Když tedy nastoupili již očekávaní kluci z The Paranoid, začala pořádná pařba, protože to skvěle rozjeli hned od první písničky. Nemusím se určitě obsáhle zmiňovat o tom, jak skvěle to hoši odehráli a jak pořádnou show předvedli, protože odvedli opravdu skvělou práci - jak co se světel a efektů týče, tak i koncert celkově byl fakt super. Nechyběla samozřejmě ani komunikace s fanoušky, což Igor zvládá na jedničku. ;) Dokonce nastala i chvilka pro Wall of death a Circle pit, takže si to určitě neužívali jen fanoušci, ale i hoši na pódiu, protože publikum bylo, troufám si tvrdit, vážně dobré! :)) Miloš všem, kteří o jeho pozici v kapele pochybovali (a že tací podle komentářů na internetu opravdu byli), dokázal, že na bicí opravdu válí, protože malou pauzu vyplnil skvělým sólem. Opravdu klobouk dolů, skvěle se k nim po odchodu Paľa hodí, alespoň tedy podle mě. :) Poté po vyžádání přídavku nastoupili s dalšími dvěma písničkami, přičemž vše zakončili peckou Nikdy nezabudnem, která se neobešla bez konfekt, které nikdo nečekal, takže to mělo skvělý efekt a všechno naráz jakoby vygradovalo...

******

Abych pravdu řekla, všichni jsme byli nadšení a troufám si mluvit za všechny ohledně toho, že bychom si to klidně zopakovali ještě ten večer. :D :)) Měla jsem v plánu ještě posedět, ale nakonec z toho nic nebylo, takže jsme s holkama pouze ještě chvilku kecaly a pak jsme se vydaly ven.
Opět se tedy jednalo o skvělý koncert, který si ráda co nevidět zopakuji... Ostatně sice jsem si ho zopakovala hned druhý den - což mi připomíná, že můžete očekávat druhý report -, ale takových akcí není nikdy dost! :-))

Pokud jste ve čtvrtek ve Futuru nechyběli, tak jak jste si to užili vy? Pokud víte o nějakém dalším reportu, hoďte do komentářů odkaz, ráda si počtu o koncertu z pohledu někoho jiného. :) A samozřejmě se nemůžu nezeptat, na jaké koncerty či festivaly se v dohledné době chystáte vy? Nějaké tipy? :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Boy or Girl?

Girl.. x) 83.6% (92)
Boy.! XD 16.4% (18)

Komentáře

1 Annie | 25. května 2014 v 17:32 | Reagovat

Na autogramiade jsem sice nebyla, ale jinak se vsim souhlasim teda az na ty Exots! :D Docela me jejich hudba zaujala a hlavne zpevakuv hlas :D takze bych sla na ne klidne i znova.Milos - na to ze mu je 16 tak hraje vyborne! Jinak me se strasne libila ta svetelna show coz maji kluci u me za jedna. Akorat me prislo ze zahraly jen par pisnicek nebo to tak rychle uteklo? :D No a celkove ten vecer byl dokonaly. vyborna hudba, dobre vybrane predkapely, ehm dala bych si to znova :D^^

2 Emm | Web | 25. května 2014 v 17:35 | Reagovat

[1]: Jo, Miloš fakt válí! :)) A řekla bych, že to rychle uteklo, protože písniček bylo tentokrát docela dost. :D Ale to nemění nic na tom, že by si to určitě víc lidí rádo zopakovalo. :P

3 Peťula | Web | 25. května 2014 v 17:39 | Reagovat

Supeer! :D Už asi ani nemusím říkat, jak moc mám tvé reporty z koncertů ráda.. Už se moc těším na letní festivaly, které asi začnu brzy plánovat! :D

4 Emm | Web | 25. května 2014 v 18:05 | Reagovat

[3]: To jsem moc ráda, že čteš moje reporty ráda! ;) A super, léto si koukám užiješ. ;) Na jaké festivaly se chystáš? :))

5 Peťula | Web | 25. května 2014 v 18:48 | Reagovat

[4]:Jak říkám, léto většinou nechávám opravdu na náhodě a čekám, co přijde :D Ale chtěla bych si zajet na Kupkofest do Nivnice, kde hrají ZV a TP.. :)Mám to jen nějakých 60 km, takže proč tam nezajet :D  A také jsem chtěla na Vizovické Trnkobraní, ale zaujali mě jen Iné Kafe a Desmod..a opravdu mi přijde zbytečné dát ten den 350 Kč za lístky :D
Asi počkám, až kapely zveřejní, kde budou hrát a podle toho se přizpůsobím..

6 Ennie | Web | 25. května 2014 v 19:37 | Reagovat

Tenhle plakát mě provázel na každém kroku v Nitře :D. Aj Zoči Voči tam byli :), ale větší a za sklem :D. Zrovna když jsme kolem nich procházeli, tak kolem projel na kole týpek s mikinou A7X :). Nejradši bych se za ním rozeběhla a sebrala mu ji :D.

Mám pro tebe jeden typ! :D Zoči Voči budou poblíž mého rodného městečka...myslím, že se tam podívám ikdybych měla jít sama a PĚŠKY! (vůbec netuším, jak se tam dostanu, ale doufám, že půjde alespoň i Šárka, protože tam vystupuje ještě Imodium...fajn partička :) alespoň jejich vystoupení na dalších pár festivalech jsem si dost užila, ale teď mají novou desku, tak nevím :D...) A ani netuším, jak by ses tam dostala ty a zpátky...ale jak tak tuším, ty bys něco vymyslela :D. Je to 4. července (tuším :D). Cena v předprodeji je 120kč na místě asi 180kč. Což za ZV je fajn :). Je to "Sádecký třesk".

Jinak 22. květen byl jednoznačně pro tebe skvělý den :). Už více méně od začátku :D. Exots mě teda moc nezaujali, ale jako předkapela mohli být fajn ;).

7 Emm | Web | 26. května 2014 v 11:36 | Reagovat

[5]: Jo, ten Kupkofest vypadá fakt dobře.. Škoda, že to mám tak strašně daleko, protože to musí být fajn. :D :))  A Desmod s IneKafe by za to určitě stály, ale chápu, že na festival je to docela málo kapel, které bys chtěla vidět. :/

[6]: Ty jsi byla v Nitře? :)) Jéé, tak to jsi měla pěkně při sobě: plakát TP, ZV a mikina A7X.. Se ti připomínají - už 17.6. to roztočíme!! :)))
Teda, Imodium bych si poslechla, protože jsou fajn. :) Kéž by to vyšlo, nějak nad tím popřemýšlím. :P

8 Ennie | Web | 26. května 2014 v 13:00 | Reagovat

[7]: jo, udělala jsem si malý výlet :). Bylo to tam skvělý :).
Hej, teď jsem se dívala na Kupkofest a vypadá fakt dobře - ZV, TP a jako bonus Voxel :D. Ale i pro mě se to zdá trochu z ruky...ale bylo by to fajn tam zajet :D.

No kdyby si přijela na to Imodium, tak by to taky bylo fajn :). No uvidíme, zatím je čas :D...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama