REPORT: 17. červen 2014 - AERODROME JUNE festival - Praha - Avenged Sevenfold, Limp Bizkit, Rob Zombie, Powerman 5000, Hentai Corporation

20. června 2014 v 13:00 | Emm |  →Reports


Ani jsme se nenadály a konečně jsme se s Ennie dočkaly dnu, kdy do Prahy poprvé (nepočítaje jejich ne tak úspěšné předskokanování Guns 'n Roses před deseti lety) zavítali Avenged Sevenfold, které přímo zbožňuji a rozhodně jsem si je nechtěla nechat ujít, když jsem se konečně dočkala.
Abych pravdu řekla, A7X byla jedna z posledních mých nejoblíbenějších kapel, které jsem naživo ještě neviděla, protože třeba AAčka a BFMV se mi již živě slyšet podařilo, takže jakmile jsem se o pořádání Aerodrome festivalu v čele se Sevenfoldy dozvěděla, bylo jasno a už jsem objednávala lístek. :)
Samozřejmě jsem na něčem takovém nemohla chybět, ani když mi do toho vlezly nějaké potíže, takže se společně pojďme podívat, jak to na Holešovickém výstavišti probíhalo...
(viz celý článek)******

Už od pondělního večera jsem byla nadšená a náležitě jsem se těšila, protože se nestává každý den, aby se tu objevila kapela, na jejíž koncert už nějaký ten rok netrpělivě čekám a která se zastávce u nás úspěšně vyhýbala jako čert kříže již několik let, ačkoliv ji poslouchám už tak strašně dlouho, takže si jistě dovedete představit, jak jsem se na tenhle den těšila! :)
Úterní dopoledne se u mě tedy neslo ve znamení příprav a následné cesty do Prahy, kde jsem měla před Výstavištěm v Holešovicích domluvený sraz s Ennie, se kterou jsme se na Aerodrome společně vydaly. :) Trochu jsem meškala, protože doprava přecpanou Prahou opravdu stojí za to a rozhodně není něčím, co by mi v našem menším městě chybělo, ale podařilo se mi na Výstaviště hezky svižně přihnat něco málo po domluvené hodině, takže jsme se přivítaly a se stejným nadšením následovaly dav fanoušků, směřujíc do areálu. Plno lidí následovalo zase nás a podle zesilující se hudby bylo jasno, že rozhodně jdeme tím správným směrem a už se blížíme...

Jako první po příchodu do areálu nás celkem překvapilo, jak nevelký byl prostor pro držitele vstupenek Golden circle a abych se přiznala, celkově jsem čekala trochu vyšší počet lidí, ale nebylo to na škodu, protože jsme si mohly v mezičasech alespoň bez čekání zajít na pivko, langoše, posedět si na trávě a u toho jen tak kecat, abychom si zkrátily chvíli.
Abych to však vzala od úplného začátku, přišly jsme právě včas, abychom se přidaly k fanouškům, kteří pařili na první kapelu, kterou byla parta Powerman 5000 (ukázka), na kterou už jsme si šly obhlédnout místa v naší sekci u pódia. Tihle mě mile překvapili, protože to byla podle mě muzika vhodná na skvělý rozjezd, což se ukázalo jako správná předtucha a byla jsem s výběrem zatím opravdu spokojená.

To se však nedalo tak úplně povědět i o další partičce, která nastoupila, což byli čeští Hentai Corporation, které už jsme shodou okolností s Ennie viděly na Brněnském Majálesu, kde jsme se raději vzdálily, protože mi tak úplně nesedí chování frontmana. A možná tedy nebude překvapující, že i tentokrát jsme se vypařily z Golden circle zóny a zatím jsme prošly stánky, potkaly čistě náhodou mé kamarádky, koupily si pivo, posadily se stranou a probraly všechno možné. A dokonce nám už chvílemi ani tak moc to kvílení HC nevadilo, protože hudba byla místy celkem fajn, ale nejspíš to bylo tím, že jsme u toho neviděly frontmana. Tedy abych byla přesná, mě osobně to tak moc nevadilo do té doby, než zase začal mluvit, protože to, jakým stylem hovoří s fanoušky a jak je nazývá, to je teda síla už i na mě.. Přeci jen, tochu soudnosti neuškodí, i když už byl třeba někdo zlitý tak, že mu to nevadilo, ale já rozhodně upřednostňuji ty typy frontmanů, kteří mluví slušně, chytře a k věci a nemají potřebu ze sebe dělat blázna a myslet si, že je děsně cool, když ze sebe vypouští takový hovadiny, jako tenhle týpek.

Mezitím, než začala hrát další kapela, jsme si daly langoše a u toho viděly členy Powerman 5000, jak se ochotně fotili s fanoušky, kteří je zastavovali stylem řetězové reakce, což bylo docela vtipné. Ale musí se jim nechat, že byly ochotní a strašně milí, tedy alespoň co jsme vypozorovaly, protože my o fotku zájem neměly. :)) A když už jsme u nich, tak přidám jednu takovou perličku, která se mi stala ve čtvrtek v noci, kdy jsem se v nemocnici nudila a projížděla jsem isntagram, na kterém už byly nějaké fotky z úterka, takže jsem sem tam hodila like, což zapříčinilo, že jsme se nějak dostali k sobě a shodou okolností mě začal sledovat jeden z kytaristů právě z téhle partičky, což je moc milé. V Praze se jim prý líbilo a doufá, že se vrátí příští rok.
To byla jen taková vsuvka, když jsem si na to teď vzpomněla. :D :)

Jako další nastoupili Rob Zombie (ukázka), kteří mě teda neskutečně překvapili a podle mě fakt váleli! Podařilo se jim totiž přivést návštěvníky festivalu do varu a alespoň pro mě postupně vygradovaly atmosféru na tolik, že už jsem byla připravená na nástup A7X, strašně se těšila a celou dobu si to užívala naplno. Taky jsme se pomalu začínaly přemisťovat blíž k pódiu, což se nám postupně dařilo.

Předposlední kapelou, která se jako poslední před hvězdami večera ukázala, byli Limp Bizkit (ukázka), kteří nezklamali a byli podle mě takovou jistotou dobré show před samotnými Sevenfoldy. Před jejich začátkem jsme začaly kecat s nějakými kluky, kteří se strašně těšili právě na LB a Sevenfoldy moc neznali, čímž jsme si ukrátily dobu čekání a poté jsme si všichni společně užívaly jejich vystoupení, během kterého se to tedy řádně rozjelo a hoši kolem začínali slušně vyvádět v nedalekém kotli, kam jsme se naštěstí nenechaly zatáhnout a bez ujmy to přežily. :D
I když teda nevím, jestli úplně tak bez ujmy, protože se za mnou objevil z čista jasna nějaký strašně vysoký kluk, který už byl totálně na hadry, takže se nějak nešikovně rozpřáhl a polovina piva mi skončila za zátylkem a pěkně natužila vlasy, takže jsem pak smrděla, jako kdybych vypila při nejmenším sud dvanáctky. Ale pohoda, pivo ještě není takový humus, jako kdybych smrděla třeba vodkou, to už bych asi nedala.. A navíc fakt dobře natužilo tu mou hřívu, takže pohoda, dalo se to... :D

No a jako poslední a naprosté hvězdy večera, nastoupili na pódium Avenged Sevenfold (ukázka), kteří naprosto zazářili a pro mě byli úplně nejlepší! Rozhodně to byl jeden z nejúžasnějších koncertních zážitků mýho života, protože jsem je chtěla vidět už tak strašně dlouhou dobu. Přitom nezklamali a naopak dokázali, že jsou opravdu úžasní, protože naživo hrají úplně stejně, jako ve studiovkách, což je skvělé a obdivuhodné, protože někdy se stane, že je pak fanoušek docela zděšený, což u A7X rozhodně nenastalo.
Celou dobu jsem zpívala s nimi a užívala si každičkou písničku, protože jsem znala každičké slovo u všeho... Zkrátka už jsem je prostě potřebovala vidět a slyšet takhle na vlastní oči a uši, protože je miluju! A kluci byli taky nadšení a říkali, že máme dobrý vkus, takže to napraví a všechno si naposlouchají. Takže je dosti možné, že se na nich někdy příště uvidíme, když jsou z nich taky tak odvaření. :D :))
Navíc mi kluci přišli strašně milí, Matt se staral o komunikaci s fanoušky a Synyster rozdával úsměvy a mával na všechny strany, což bylo opravdu zlaté. Zkrátka pro ně mám prostě slabost, co víc dodávat.. :))))

******
Jak bych to mohla lépe zakončit, než se začít rozplývat nad tím, jak úžasní byli a jak skvělý den celkově to byl! Nechci mluvit za Ennie, ale myslím, že můžu s klidem napsat, že jsme si to obě moc užily a pokud se naskytne nějaká další příležitost, určitě ji využijeme a zajdeme na ně znovu! :)
Nezbývá nám tedy nic jiného, než doufat, že se jim tu zalíbilo a budou Prahu navštěvovat častěji, jak psali na instagramu a facebooku. Zdá se totiž, že jsme si rozhodně ostudu neudělali a oni se tak sami přesvědčili, jak moc je tu máme rádi..

A nemohu si odpustit nadšení z písničky A Little Piece of Heaven, takové jejich hymny, na kterou jsem čekala, protože ji mám spojenou s tím, že jsem je chtěla strašně moc vidět v původní sestavě, čehož už se bohužel nikdy nedočkám, ale stejně, stále nemá chybu, protože Jimmyho party zůstaly původní alespoň z nahrávky.. R.I.P The Rev 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Boy or Girl?

Girl.. x) 83.6% (92)
Boy.! XD 16.4% (18)

Komentáře

1 Ennie | Web | 20. června 2014 v 13:37 | Reagovat

Juchů, jde se číst :). A jsem ráda, že už jsi doma. No doufám, že mi vyjde ten Sádecký třesk - jinak zatím žádné plány nemám. Zrovna dneska jsem narazila na jednu soutěž o lístky na Metallicu, bylo by super jet tam zadarmo :D.

Úplně se mi teď vybavilo moje pondělní řešení dopravy z festivalu :D. A nakonec to úplně skvěle dopadlo =). Jinak skvěle napsáno, třeba tahle část věty se mi hodně líbila :D "Plno lidí následovalo zase nás". Páni, se musíš cítit jako hvězda! :D Jo kluci z PM5K vypadali sympaticky :), ale celkově tam byly fajn skupiny (až na jednu samozřejmě :D).

Hele, hned bych si to dala znovu :). A až A7X přijedou, tak doufám, že nám to vyjde a vyrazíme opět spolu (a třeba se přidá několik dalších lidí :D). Ale kdybys se tu objevily i ostatní skupiny a ty bys šla, tak neváhej a napiš! :)

2 Emm | Web | 20. června 2014 v 14:30 | Reagovat

[1]: Jéé, tak to by bylo super, taky se jdu asi porozhlédnout po té soutěži, byla by to pecka, kdybychom vyrazily! :D
A jasňačka, určitě bych napsala a doufám, že ty taky, protože bych to určitě ráda zopakovala. Nemělo to chybu! ;) Jsem zvědavá, na co vyrazíme příště. :P
Jinak pokud Ti ten Sádecký třesk vyjde, očekávám report! ;)

3 Ennie | Web | 20. června 2014 v 14:40 | Reagovat

[2]: Taky jsem zvědavá a už se těším! :D
Ok, s reportem budu počítat.

4 Peťula | Web | 20. června 2014 v 16:15 | Reagovat

Já ty tvé reporty prostě miluju! :D Muselo to být opravdu fajn.. :)

5 Emm | 20. června 2014 v 17:01 | Reagovat

[4]: To mě strašně moc moc moc moc těší!! :))) Tak snad jich bude požehnaně i nadále. :D :)
A ano, bylo to opravdu úžasný, takže příště jdeš určitě taky, aby bylo jasno. ;) :D

6 Peťula | Web | 20. června 2014 v 17:36 | Reagovat

Beru tě za slovo! :D

7 Luci Lestrange | E-mail | Web | 21. června 2014 v 16:58 | Reagovat

Taky jsem tam byla, byl to úžasný zážitek. A7x jsou moje úplně nejoblíbenější kapela, takže se mi splnil sen. Ještě teď jsem z toho mimo. :)

8 Emm | 21. června 2014 v 17:13 | Reagovat

[7]: Přesně tak, já jsem z toho byla taky úplně nadšená a pořád jsem, protože A7X je jedna z kapel, kterou jsem chtěla vidět naživo už strašně dlouho. Konečně to vyšlo! :)

Hned bych si to dala ještě jednou. :)) Jinak nechystáš se takhle náhodou třeba i na Metallicu? Já nad tím docela uvažuju.. :)

9 fromyesterday | Web | 27. června 2014 v 20:51 | Reagovat

Jů, další článek o úterku! Přiznám se, že dnes mám vážně štěstí, další fanoušek Sevenfoldů! :)))) Jak tak koukám, ten superskvělý zpěvák od Hentai se nepříčil pouze mě! Přesně jak říkáš, jeho chování bylo prostě - nepochopitelné a nedůstojné. Lidem, co se chodí na fesťák zřídit, nerozumím. Ale není to žádná vzácnost, ono takových týpků je víc, řekla bych - moc. A pak lítá pivo všude a ty nejen, že jsi hotová z davu, ale ještě smrdíš po pivě - výhra. :D

Mě osobně na tom festivalu LB nijak neoslovili. :/ Po tobě lil pivo vysokán z davu, na nám chrstal vodu přímo do xichtu ten chlapík se slaninovýma ponožkama :D ( omlouvám se, ale neznám ho) To jsem mu taky moc děkovala, protože žádné vedro nebylo a docela mě štval))))

ANO! Ten pocit, ten nádherný pocit, kdy jsi v nebi a nemůžeš uvěřit, že je vážně vidíš. Přesně ten znám, a neskutečně prosím a doufám, že se tu brzy opět ukáží! Skvělý článek, opravdu! :)))

10 Emm | 28. června 2014 v 0:51 | Reagovat

[9]: Jé, děkuju moc za chválu! Jsem moc ráda, že se Ti můj report líbí. ;) A samozřejmě jsem také ráda za to, že jsem narazila na dalšího fanouška Sevenfoldů, protože na blogu jsem jich zatím moc nepotkala. :D

A jsem snad ještě radši za to, že nejsem jediná, která nemohla vystát chování toho frontmana Hentai Corporation.. Myslela jsem, že mu zakroutím krkem, jak jsem z jeho projevu byla znechucená! Na pódium už bych ho nikdy nepustila, kdyby záleželo na mě, takže by měl útrum. :D

A po pivě jsem smrděla pěkně, to jo, jsem hned doma vlezla do sprchy a musela jsem si umýt i vlasy, jinak bych byla cítit celý další den jako nějaký ožrala. :D
Jinak co se týče toho ''geniálního'' cákání vody do davu, to jsem opomněla zmínit - radši jsem na to asi zapomněla a vytěsnila to -, protože já byla taky celkem zmáčená. :P A do obličeje jako nic moc, no..

A doufám, že se k nám vrátí, protože to bylo neskutečný! :) Jinak chystáš se na nějaké akce v dohledné době? :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama