REPORT: 8. červenec 2014 - AERODROME JULY festival - Praha - Metallica, Alice In Chains, Children Of Bodom, Kvelertak

24. července 2014 v 16:37 | Emm |  →Reports
Tak jsem se konečně dokopala k tomu, abych dohnala všechny resty a napsala report z červencového Aerodrome festivalu, jehož největším lákadlem byla Metallica, na které jsem nemohla už jen z principu chybět. :-)

Pokud Vás zajímá, jak to probíhalo, celý report najdete v celém článku.
******

Druhé červencové úterý se neslo ve znamení druhého Aerodrome festivalu, který se u nás v České republice konal a přilákal mnoho lidí z různých zemí, jelikož v červnu přivezl do Prahy hvězdy formátu Avenged Sevenfold a ani v červenci tomu nebylo jinak a skvělým lákadlem byla proslulá Metallica, kterou si mnoho lidí nemohlo nechat ujít vzhledem k tomu, že se u nás moc často neobjevuje.
Ani já nejsem výjimkou a nemohla jsem si tuto akci nechat ujít, takže jsem byla moc ráda za to, že jsme se s kamarádkou jeden večer čistě náhodou shodly na tom, že nemůžeme na Metallice chybět, protože kdo ví, kdy a zda vůbec se tu ještě někdy ukáží a nakonec to tedy vyšlo a jely jsme společně. Normálně byste nevěřili tomu, jak těžké bylo v mém okolí najít někoho, kdo by na ně šel! :D

Cestě na Výstaviště Holešovice, která samotnému festivalovému odpoledni a večeru předcházela, se věnovat nebudu, jelikož si jistě dovedete představit, jak nadšená jsem byla a s kamarádkou jsme si pořád vyměňovaly smsky plné důkazů toho, jak moc se těšíme a navzájem jsme se informovaly, jak moc nám cesta ubíhá a kdy dorazíme na smluvené místo, kde jsme obě byly téměř na čas, jen jsem si tentokrát chvilku počkala já. Společně jsme se vydaly najít vchod B, který jsme naštěstí na vstupence měly obě a bez potíží jsme jej našly. Ale musím Vám říci, že nás čekalo jen dlouhé čekání, kdy bylo neskutečné vedro, takže jsem docela litovala toho, že jsem si nevzala něco kratšího a zvolila jsem černou košili a džíny, jelikož hlásili, že bude pršet, což se nakonec opravdu vyplnilo, ale o tom až později.
Jakmile jsme se konečně dostaly dovnitř, naše první kroky směřovaly ke stánku s pitím, kde jsme si daly ochucené pivko, které jsem nakonec vylila, protože mi to přijde neskutečně hnusný a na normální pivko to rozhodně nemá, tudíž si jej příště už rozhodně nedám. Poté jsme se přemístily do první řady normálního stání úplně napravo od pódia, takže jsme měly celkem pěkný výhled a krátily jsme si chvíli povídáním, kdy jsme probraly všechno možné i nemožné. :-)

Když už se ozvaly první tóny první ze tří předkapel s názvem Kvelertak, zaposlouchaly jsme se a snažily jsme se nevnímat to příšerné vedro, které v přeplněném venkovním areálu panovalo. Abych pravdu řekla, tahle kapela byla při nejmenším zajímavá, rozhodně tedy nástup frontmana, ale když nad tím teď tak zpětně uvažuji, už bych ani jednu z prvních dvou předkapel nemusela slyšet znovu a rozhodně po nich ani nehodlám pátrat, takže bližší názor si na ně udělejte raději sami, protože teď zpětně si to už vůbec nedovolím posuzovat. Ale jedno je jasné, moc mě nezaujaly, jelikož jinak bych o těchto partičkách mohla mluvit i po takové době a nadšení by mě jistě neopustilo.

Druhou předkapelou byla Children of Bodom, kterou teď zpětně také nevítám zrovna s nadšením, ale tam jsem si to samozřejmě užívala. Sice s neutrálností, ale užívala, jelikož když ne nic víc, tak jsme se alespoň přibližovaly k Metallice, což rozhodně stálo za to. :))

O pauze jsem nám šla nakoupit pití, jelikož už se začínalo všechno zaplňovat a poté už bychom se z našeho místa ani nehnuly, jak moc lidí se za námi tlačilo. Co se týče areálu, tak byl narozdíl od prvního Aerodromu v červnu mnohonásobně zvětšen a bohužel také stejně tak naplněn, takže bylo absolutně nemyslitelné vystát frontu u stánku s pitím a ještě si poté v pauze zajít na něco dobrého k snědku, což jsem původně měla v plánu zopakovat z červnové návštěva A7X a zajít na langoše, který mi chutnal.. Bohužel jsem takové štěstí neměla, jelikož jakmile jsem odcházela z fronty s kelímkem 7upu a zásobou flašek obyč vody, začala hrát již poslední předkapela, kterou jsem zrovna chtěla slyšet.

Před Metallicou se jako poslední ukázali Alice In Chains, kteří mě naopak mile překvapili a já si to teprve začala pořádně se vším všudy užívat. Trochu mi svým stylem připomněli dobrou náladu z P500 z června, kteří mě skvěle naladili na hlavní hvězdy večera, což se povedlo i tentokrát v podání Alice In Chains. :-) Rozhodně doporučuji poslechnout si je, i když nevím, jak na Vás budou působit takhle z nahrávky, ale živě rozhodně stáli za to. Dokonce nám ani nevadilo, že začalo trochu poprchávat, ale jelikož stále svítilo sluníčko, dalo se to zvládnout.

To už však nejde říct u toho slejváku, co nás zastihl počas Metallici, které jsme se konečně dočkaly! Nejprve začalo trochu pršet, u čehož už jsme bědovaly, že zrovna na hlavní kapelu musí být nejhůř, ale co přišlo tak v polovině, to nechtějte vědět! Rázem jsem byla ráda za to, že jsem si přeci jen vzala džíny, halenku s 3/4 rukávem a kožené boty, ale ani to mi ke konci už moc nepomáhalo, jak promočené to bylo. Šátek, který jsem si s sebou pro všechny případy vzala, jsem nakonec použila jako pokrývku hlavy a připadala jsem si tak jako nějaká muslimka, obzvlášť jakmile to bylo promočené úplně durch a lepilo se to na mě... Taky jsem přemýšlela, čím ještě bych se mohla zateplit, ale už jsem toho moc neměla. Navlékla jsem na sebe tedy ještě koženou bundu v domnění, že je přeci téměř nepromokavá a pár kapek snese, jenže když začalo pršet tak silně, jako bychom snad stály pod nějakým vodopádem, bylo jasné, že tohle rozhodně nesnese. :D
Metallica sama o sobě byla prostě úžasná! Atmosféra skvělá a celkově to nemělo chybu (tedy až na ten déšť), protože výkon byl kvalitně srovnatelný s nahrávkami, což se mnohdy nestává. Kdybych se měla rozhodovat teď, jestli na ně půjdu
i přes to hrozné počasí, tak bych neváhala. Ostatně ono to mělo něco do sebe, když si vezmu to, že jsem ještě nikdy nic takového nezažila a zároveň doufám, že už takový slejvák ani jen tak nezažiju, jen snad v teple domova u šálku horkého čaje. :D A asi víc lidí nechtělo takový slejvák zažít, protože to hromadně vzdávaly a hodně se jich dávalo na úprk, jakmile ten neúnavný déšť začal ještě zesilovat.

Když jsme s kamarádkou ocházely, byly jsme úplně promočené, ale ve skvělé náladě, protože jsme slyšely Metallicu a byla úplně nejúžasnější! Kámoška spěchala na vlak, který ji bohužel nakonec ujel, ale naštěstí jel co nevidět další, takže jsme byly ještě alespoň na drátu, jelikož jsem čekala na odvoz. Zatím jsem si pod stříškou v bufetu dala párek v rohlíku a snažila se nevnímat fakt, že jsem úplně promočená přes všechny ty vrstvy až na kost. :D Všechno se na mě lepilo, jelikož jsem měla všechno promočené do poslední nitky a z kožené bundy mi voda kapala po stružkách, jak moc byla nacucaná a tím pádem strašně těžká.
Musím říct, že se mi ulevilo, když pro mě dojel odvoz, který jsem měla domluvený a dokonce jsem si ještě rodičům stihla napsat, aby mi dovezli nějaké suché oblečení, takže jsem se hned v autě s úlevou převlékla a pak se na benzince zastavila na horký čaj.

Zpětně se tomu musím smát, protože to bylo něco nezapomenutelného, ale zároveň také doufám v to, že se mi to jen tak znovu nestane, jelikož už by se mi nemuselo povést neodstonat to, jako se to povedlo pár lidem, které jsem tam nakonec znala. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peťula | Web | 25. července 2014 v 15:36 | Reagovat

Jak jsem slyšela, mnoho lidí déšť odradil, ale já bych se nenechala! :D Muselo to být neskutečné! :3 Jsem ráda, že sis to užila :)

2 Ennie | Web | 27. července 2014 v 8:55 | Reagovat

Představ si, že tomu uplne verim, jak těžké bylo někoho sehnat :P...
Jake bylo to pivko(znacka+chuť)? Mně chutna jen pár. Škoda vyhozenych penez, ale priste to aspon budes vedet a nic takového si nedáš :).

jo, s tema lidima, co jsi tam znala...jsi mi připomněla muj prvni velký festival :D. S kámoškou nam bylo jasne, ze vyrazime. Ale byly bychom radi, kdybychom nekoho jeste sehnaly...samozrejme jsme nikoho nenasly. A pak druhy den festivalu jsme narazily na kupu lidi z okoli meho rodneho mestyse-prijeli dodavkou. A nedivila bych se, kdyby tam ještě byl někdo další. Dest na metallicu by nemusel byt nejhorsi, ale skoda, ze se rozprselo az tak. Hlavni je, ze sis to i tak uzila a neonemocnela si z toho :).

3 Ennie | Web | 27. července 2014 v 8:57 | Reagovat

Nechystas se nakonec i na Papa Roach? Jinak jsem si všimla,  ze v horním komentáři mám spatne web ;)...

4 Emm | Web | 30. července 2014 v 14:59 | Reagovat

[1]: Jo, to teda bylo něco.. Ale já bych se odradit nenechala, vždyť to byla Metallica proboha! :D

[2]: + [3]: Pivko to bylo to ovocné Gambrinus (tuším) s příchutí grepu.. Někomu to chutná, ale já jsem to teda vypít nemohla, nechutná mi to. :D
A to je hrozný, co.. Člověk někoho shání a to nikdo nejde, ale pak tam potká plno dalších lidí, kterých se třeba ani neptal... Zákon schválnosti, no. :P
A na Papa Roach se nechystám. Ty jo? :)

5 Ennie | Web | 30. července 2014 v 21:32 | Reagovat

[4]: To teda :D!
A tak zrovna grep je podle mě jedno z těch lepší. Mně třeba chutná pomeranč ze zázvorem (ehm nevzpomenu si, co je to za značku - to je nejlepší :D). Pak mi chutnal BEZ s něčím :D a když jsem ho měla jindy, tak nic moc, takže taky záleží na tom kdy si ho dáš :D. Ale třeba citron mi připomíná jar (nevím, jestli ta chuť fakt sedí, ale... :D). No jo zlatá klasika :). A co mi fakt nechutná je Frisco.
Na Papa Roach nejdu. Ikdyž by mě to taky lákalo :D. Jak jsem se tě ptala, tak jsem je zrovna skoro celý den poslouchala. Je to celkem blbý den a lístky taky už možná nebudou...

6 verimag | Web | 9. září 2016 v 8:43 | Reagovat

konsolidace půjček éra :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama