18. prosinec 2014

22. prosince 2014 v 11:35 | Emm |  →My diary
Plán na čtvrteční večer byl dopředu jasný již pár týdnů, protože jsem zpětně pořídila lístky na nakonec do posledního místečka vyprodaný Vánoční koncert jednoho muzikálového zpěváka, který se konal ve velkém sále v Lucerně. Naplánovala jsem tak pěkný rodinný večer, kdy jsme s rodiči a babičkou vyrazili za kulturou, a já tak po dlouhé době navštívila něco jiného než o tolik rozdílné rockové koncerty v hudebních klubech, kde jsem během roku jako doma. :D A musím Vám říci, že to nemělo chybu!
Abych pravdu řekla, všechno to vlastnězačalo tím, že jsem se naprosto zamilovala do muzikálu Fantom opery, na který jsem ostatně pořídila vstupenky rodině jako vánoční dárky. No a jelikož mě chytila filmová podoba tohoto muzikálu a já si jí stále pouštěla a poslouchala pár hlavních písniček, není nijak překvapující, že jsem hledala nějaké informace ohledně obsazení v českém muzikálu, který je prý naprosto famózní! Doufám, že se o tom sami na vlastní oči přesvědčíme a budeme také tak nadšení, o čemž nepochybuji. A tak jsem se vlastně dostala k jednomu z představitelů českého Fantoma, zvědavě si poslechla pár písniček z jeho tvorby a také záznamy z předešlých koncertů a hned jsem věděla, že ho musím slyšet! Aneb tady názorně vidíte, že i milovníkovi screama se může zalíbit vážná hudba či muzikálové umění. :)) Jaképak převapení tedy bylo, když jsem zjistila, že se chystá jakýsi Vánoční konert, kde vystoupí i s několika muzikálovými hity, kterým v jeho podání nechybí jakási tajemnost, která tomu dodá tu úžasnou atmosféru.

Představení začalo od 19hod, přičemž jsme byli na místě tak patnáct minut předem, takže jsme měli dostatek času zastavit se v šatně a poté si najít místa. Pár minut se ještě dolaďovalo pódium, respektive detailyv podobě zapalování svící na mohutných kruhových svícnech, které ještě umocnily tu slavnostní atmosféru luxusně zařízeného velkého sálu v Lucerně. :) Když se pak objevil konečně onen muzikálový zpěvák, chlap jako hora, a započal celý vánoční koncert mou oblíbenou písní ''Music of the night'' právě z muzikálu Fantom opery, byla jsem tak nadšená, že jsem se vznášela u stropu a samu sebe v duchu vyznamenávala za ten skvělý nápad udělat si čas v předvánočním shonu na nějakou tu kulturní akci ve vánočně vyzdobené Praze.
Po pár úvodních slovech představil živý orchestr, který jej po celou dobu doprovázel, což byl úžasný nápad a nemělo to chybu. Také představil hosta večera, svou muzikálovou partnerku Moniku, která si kromě pár společných duetů zazpívala i několik samotných árií. Samotný koncert už pak probíhal tak, že se různě střídaly písně všemožných jazyků, přičemž ani čeština nebyla opomenuta. Vše bylo naprosto bez chyby, tudíž nebylo divu, že pokaždé zazněl dlouhý potlesk pro účinkující.
V polovině byla krástá pauza, po které následoval další program, do kterého byla zařazena taková komediální vsuvka v podobě písničky Šedá neděle z divadla Semafor, kteru odzpíval v převleku obtloustlého Santy a poté ještě četl Radim povídku, kterou napsal Jiří Suchý v rámci těch, kterými oživoval uvedení svých her. A povím Vám, to nemělo chybu už tuplem, protože to bylo tak pěkně podané a vtipné, že jsme se díky té povídce všichni náležitě pobavili.
Je tedy jasné, že nám tento program skvěle zpříjemnil večer, vánočně nás naladil a trochu nám celkově zpříjemnil ten předvánoční shon a donutil nás na chvilku vypnout a jen si užívat pohody.
Radim Schwab ze zdál být opravdu strašně milý a já společně s celou rodinou, která na to obvykle tedy zrovna moc není, jsme naprosto nadšení a rozhodně nejsme na jeho koncertě naposledy. :))


Poté jsme ještě s taťkou koketovali s navštívením 4DX kina na Smícháči, protože poslední promítání závěrečného dílu Hobbita bylo od 22:50, což se skvěle stíhalo. Nakonec jsme doopravdy vyrazili ve stejné sestavě i s babičkou, což byla docela vtipná kombinace, jelikož při každém prosvištění ''šípu'' kolem hlavy, vyjekla a to samé při ostatních efektech. :D Nemusím Vám jistě popisovat, jak úžasné je navštívit toto 4DX kino, kdy cítíte vůni, která je spjata s momentálním prostředím děje; cítíte díky pohybům sedačky všelijaké skoky a pády; jste rozprašovačem ohozeni vodou, když se někdo objeví ve vodě; cítíte prosvištět šipy díky zapojení vzduchu, 3D pohled.. No zkrátka na filmy z trilogie Hobbit jako dělané! :))
Co se týče pak samotného filmu, který jsem s napětím a uchvácením strávila pojídáním popcornu, byl opět úžasný, minimálně co se efektů týče! Ty byly naprosto úžasné a já jsem se přesvědčila o tom, že zkrátka nadržuji sérii Pána prstenů i Hobbitovi, protože i přes rozporuplné recenze jsem nadšená. Sice jsme se tedy museli rozloučit s několika hlavními postavami, přičemž mi krvácelo srdce, ale z jedné strany to chápu, protože se jednalo o impozantní zakončení celé série velkou bitvou.
A mimochodem, přestože už je na Orlandovi vidět těch pár let navíc, jelikož je to snad jediná postava společně s Gandalfem, která byla i v o deset let mladším Pánu prstenů, nic se nezměnilo na tom, že Legolas je moji TOP postavou! :)))) No řekněte sami, není přímo božské to jeho úžasné střílení šípů takovou šílenou rychlostí, přičemž nasadí výraz jakoby se nic nedělo? :D
Pro mě je prostě tenhle film nezbytným zakončením téhle úžasné fantasy triogie, předcházejíc dějově Pánu prstenů.. Takže pokud jste také fanoušci, rozhodně si to nenechte ujít! :) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama