14. únor 2015 - Fantom opery

4. dubna 2015 v 18:37 | Emm |  →My diary
Právě na svatého Valentýna tohoto roku jsem se dočkala dlouhoočekávané návštěvy jednoho z nejznámějších muzikálů, který se koncem minulého roku dostal konečně už i k nám a já na něj chtěla sehnat lístky co nejdříve, přestože bylo naprosto vyprodáno již na půl roku dopředu. Tím naprostým lákadlem byl právě Fantom opery, který mě samotnou neskutečně zaujal již ve své filmové podobě. Pojďme se tedy společně podívat, jak co celé začalo a shrňme si, jak jsem nakonec byla nadšená. :))

***

Všechno to začalo někdy před Vánoci, kdy jsem své plány dávala do pohybu a hledala nějaké nejbližší volné termíny, které by mi vyhovovaly. Jelikož jsem chtěla dát vstupenky rodině pod stromeček, a tím z větší části vyřešit dárky, nemohla jsem čekat na to, až se zjistí, jaká sestava bude zrovna alternovat v únorových termínech, přestože kdyby to bývalo šlo zjistit, neváhala bych a zjišťovala to, protože jsem mermomocí chtěla vidět jako Fantoma nejvyššího muzikálového zpěváka u nás, kterým není nikdo jiný, než úžasně přátelský Radim Schwab, na jehož adventním koncertě v Lucerně jsme před Vánoci 18. 12. 2014 s rodiči a babičkou byli. :) Ani si neumíte představit, jak moc nadšená jsem tím pádem byla ve chvíli, kdy se někdy začátkem února objevil seznam termínů, ve kterých alternoval hlavní mužskou roli právě Radim a mezi nimi se objevilo i večerní valentýnské představení, na které už jsem měla vstupenky připravené už hezky pěkně doma na stole. :)
Do Fantoma opery, jako muzikálu celkově, tedy se všemi písněmi, jsem se naprosto zamilovala, což se mi moc často nestává, jelikož jsem v tomhle trošku vybíravá, takže si taky dokážete živě představit, jak moc jsem se těšila a poslední týdny jsem se nemohla dočkat, až nastane den D, já se hezky upravím, obléknu koktejlky a vyrazím s rodinou do společnosti. O to horší bylo to, že jsem se shodou nějakých dosud zde nevyřčených zdravotních obtíží dostala den předtím do fakultní nemocnice Motol, kde jsem byla velice krátce hospitalizovaná. Abych pravdu řekla, byla jsem z toho pěkně naštvaná a v duchu jsem se modlila za to, abych měla víc štěstí než rozumu, jak se říká, a pustili mě! Dokonce mě napadlo, že co bych dala za nějaké vycházky, abych si mohla odběhnout za Fantomem, když už jsem v té Praze! :D :D A přestože jsem tomu moc nevěřila, protože o víkendu to tam moc nefrčelo a já jen ležela, aniž by mi udělali sebemenší vyšetření, protože podle všeho byla prý sobota a muselo se počkat do pondělí, kdy přijde specialista - aneb to je přístup našeho zdravotnictí, viďte - chtěli se mě očividně zbavit, páč nevěděli, co by tam se mnou dělali, když všude byla malá děcka (aneb do 19 let Vás pošlou na dětské, kde si ale nevědí rady), raději mě pustili s tím, že přes týden se vše potřebné udělá.
HA! I když je to naprosto směšné a možná také trochu k pláči, co někdy naše zdravotnictví předvádí, tak ani nevíte, jak strašně ráda jsem v tu chvíli byla! :D Aneb ještěže jsem mamku nabádala, aby mi radši do auta vše potřebné vzala, včetně nažehleného oblečení, psaníčka, doplňků atd.

Takže jsme si pěkně odbili začátek, který je teď s odstupem času docela k pobavení i pro mě, jelikož je to něco takového toho stylu "stávají se nečekané věci, svět Vám hází klacky pod nohy, ale i tak se dostanete tam, kam Vaše cesta směřuje", což jsem zrovna u návštěvy muzikálu nečekala. :D :)
Teď se ted dostáváme k tomu nejzábavnějšímu, aneb navštívení obchodního centra, abychom se naobědvali, já navštívila kadeřnictví - to víte, z nemocnice neodcházíte s čistě umytýmy a nadělanými vlasy - a i když nás strašně tlačil čas, převlékačka na dámských toaletách v kabince to jistila! A trocha úpravy před zrcadlem pak také.. Můžu Vám říct, že z těch záchodů vyšel úplně jiný člověk, což mi potvrdili i pohledy lidí postávajících kolem. :D Ono totiž abych to uvedla na pravou míru, tak jsem vcházela jako obyč turista v zimním kabátu a vycházela ve společenských koktejlkách, vlasy nadělané, namalovaná, s podpatky... No zkrátka úplně jiný člověk. :) Rodiče se mezitím také převlékli a mohlo se vyrazit na Výstaviště, kde se GoJa Music Hall ukrývá. :))
Netuším, jak je možné, že jsme to i přes časový pres tak skvěle stihli, ale přišli jsme, dali si kabáty do šatny, kde ještě bylo plno lidí, koupili si program, našli své místo, usadili se a ještě jsme se měli čas rozkoukat, přičemž už se začalo stmívat a muzikál začal. Místa jsem vybrala nádherná a musím říci, že GoJa mě v tomhle příjemně překvapila a místa (alespoň ta horní) jsou naprosto skvěle řešena, takže člověk vidí úplně vše!

Páni. Něco tak dokonalého jsem ještě nikdy neviděla a musíím říci, že se jedná o absolutně dokonalý muzikál! Jak dějově, tak jsme měli zrovna štěstí na dokonalé obsazení - Michaela Gemrotová, Radim Schwab, Tomáš Vaněk (pro mě naprosto nejlepší volba třech hlavních postav), tak i ze stránky kulis to je naprostá nádhera! Aneb rozhodně jsem na Fantomovi nebyla naposledy, jelikož jsem nesmírně nadšená jak z českého provedení textů, tak z kostýmů, o obsazení ani nemluvě... :))
Po celé té dokonalé nádheře, která byla složena ze dvou dějství, přičemž během přestávky jsme se šli občerstvit dolů na bar, jsme opět zavítali k baru. Poté dokonce přišli představitelé dvou hlavních mužských rolí, takže jsem si nemohla odpustit se s nimi též vyfotit. Však kdo by nechtěl fotku s Fantomem v té jeho ikonické masce, že.. :)))

***

Byli jste na nějakém muzikálu nebo se chystáte? Co byste chtěli vidět? :) A znáte Fantoma opery? :) Jinak se omlouvám za trochu odlišný styl ''reportu'', překlepy atd., ale 1) mám nehty takže psaní není moc lehké :D a za 2) jsem nemocná, takže mi je bídně. :(
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Linka | 6. dubna 2015 v 0:56 | Reagovat

Ahoj,
Fantom..toho jsem viděla nejprve v originále v Londýně a až poté nedávno tady v Praze. A musím říct, že jsem byla pražským provedením příjemně překvapená :) Je to celkově moc moc pěkný muzikál.
Snad se brzo uzdravíš a bude Ti lépe. Také máš před sebou náročnou dobu, tak ať jsi v pohodě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama