18. srpen 2015 - byt sehnán :)

16. září 2015 v 12:01 | Emm |  →My diary
Nemusím jistě zdlouhavě vysvětlovat, jak se věci mají, když sháníte byt.. Ovšem kdyby se tu náhodou našel někdo, kdo si tímhle zdlouhavým procesem ještě neprošel a čeká ho to teprve až bude starší, tak pro Vás mám stručnou radu: I když si myslíte, že v Praze se vždy něco najde a seženete něco klidně hned během prvního týdne hledání, tak opak je pravdou! Paradoxně se byty v Praze shání opravdu špatně a těžce, takže pokud můžu poradit, shánějte vytrvale už pár měsíců předem, protože ačkoliv jsem to samé dělala já, nic nebylo perfektní a vždy se našlo nějaké proti.
Abych Vás uvedla do obrazu a začala hezky od začátku, od nějaké poloviny června jsem začala s hledáním bytu, jelikož mi bylo jasné, že přestože mám maturitu kvůli zdravotním potížím odloženou na září, snad ji udělám a do Prahy půjdu tak jako tak. :) Jenže to teprve začal ten maraton, o kterým jsem se zmiňovala ze začátku... Hledala jsem nějaký pěkný byt u metra, pokud možno v novostavbě, aby rodiče měli trochu klid, že nejsem někde v zastrčené, odlehlé staré zástavbě s nějakými černými uličkami :D, nejlépe v blízkosti metra, abych se mohla dopravit do školy na Václaváku bez potíží. Ukázalo se, že je těžké sehnat něco, kde by byly splněny všechny podmínky, jelikož jednou to byla sice krásná novostavba, ale metro bylo nejblíže tak 1867 m, jinde dokonce 2652 m a jinde zase nebyla dobrá čtvrť nebo už nebyl byt volný.
To hledání bylo neskutečné a naprosto únavné po delší době, abych se přiznala. Původně jsem chtěla spolubydlet, ale s nikým z kamarádů to možné nebylo a když jsem tak koukala na nabídky na netu, zdálo se mi to nějak pofidérní a ty nabídky zrovna moc dobře nevypadaly bohužel, takže jsem se nakonec rozhodla hledat byteček sama pro sebe. A ačkoliv to nebyl původní plán, začala jsem se šíleně těšit, protože - řekněme si to na rovinu - je super, že člověk bude mít svůj klid a nebude muset přemýšlet nad tím, koho ve svém bytě potká, kdyby měl spolubydlící a ti si tam vodili bůhví koho. Takže nakonec jsem byla snad ještě radši a pustila se s novým elánem do hledání.
Původně mě šíleně zaujal Prosek a jakmile jsme byli na prohlídce, chtěla jsem tam, ale poté se našlo ještě něco jiného a to teprve byla láska na první i každý další pohled. :D :)) Tam jsme byli na prohlídce 15. srpna a ihned mě to nadchlo - krásný byt, krásný balkon a ještě dokonalejší výhled, přičemž metro je co by kamenem dohodil, tak se nebudu muset plahočit za každého počasí při nejmenším kilák a budu v metru za chvilku. :))
Smouvu jsem podepsala přesně 18. srpna a musím Vám říct, že už se neskutečně těším, až byteček uvidím hotový (i s podlahami a kuchyňskou linkou) na konci září! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bebika | 17. září 2015 v 19:31 | Reagovat

Je fajn, že sa ti byt podarilo zohnať :-) a držím Ti palce na maturitu. Už aby si to mala za sebou a mohla pridávať zase super kapitoly :-P

2 Benji. | Web | 17. září 2015 v 23:54 | Reagovat

Tak aspoň, že tak. Já taky začinám, jak to říct.. "na novo". Stěhování na koleje za dva dny.

A hodně štěstí s maturitou! Zas tak hrozné to není. I když je pravda, že to si člověk říká, až když to udělá :D
A hlavně.. neuč se dopředu, je to zbytečný. Ten týden "svaťáku (i když si ho uděláš dýl) stačí ;)

3 Ennie | Web | 20. září 2015 v 20:11 | Reagovat

Rozhodně to má své výhody bydlet sama...ale aj nevýhody řekla bych.

Máš byt vybavený nebo sis vybavovala podle sebe? :) Já se fakt těším až budu mít něco úplně svého a budu vybavovat! :) Ale to bude za dlouho...kor když nevím, kde bych chtěla skončit! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama