18. srpen 2015 - přijímací zkoušky na VŠ

24. listopadu 2015 v 19:12 | Emm
Ani jsem se nestačila rozkoukat a už byl onen osudný den, kdy jsem měla přijímačky na vysokou školu.. Vydala jsem se tedy v doprovodu rodičů do Prahy na Václavské náměstí, kde se tato škola nachází a značně nervózní jsem se vydala do příslušného patra, kde se zkouška konala.. Jednalo se jak o písemnou část, tak o následující ústní pohovor na vylosované téma kritického čtení. Abych Vám pravdu řekla, byla jsem fakt nervózní, protože jsem se vůbec na nic nepodívala, takže jsem už cestou v autě začínala panikařit, protože jsem si přečetla o tom kritickém čtení a co vše tento pohovor zahrnuje..
Abych však nepřeskakovala, začnu tím, jak to šlo vlastně po sobě. Jakio první byla písemná část, v rámci které jsme psali testy z anglického jazyka, včetně dvou manažerských esejí (ano, bussiness angličtina hnedka od začátku a bez varování!) a následně námi vybranou oblast kritického čtení. Já si vybrala ekonomii, i když tedy všichni sázeli spíše na marketing nebo lidské zdroje, ale tak s ekonomií jsem problémy neměla na gymplu, tak jsem vsadikla na nejmenší zlo a největší 'jistotu' :D :)) Moje nervozita se ještě zvětšila, když nějaká slečna prohlásila k paní, co to organizovala, zda musí psát znovu ten přijímací test, když minulý rok jej zkoušela, ale neudělala to.. To mě prostě rozsekalo! :D
Ale abych se tu zbytečně nevykecávala, tak jsem se do toho tehdy pustila a světe div se, to kritické čteni mě dokonce i bavilo! :)) Bylo to z nějaké odborné publikace, přičemž jsme měli odpovědět na ně několik otázek dle vlastního uvážení, názorů, vědomostí a pohledu na věc po přečtení onoho textu. Já tam měla mimo jiné například důchodový efekt, substituční efekt apod., takže jsem v tu chvíli byla ráda z toto téma a děkovala jsem gymplu za to, že jsem si tehdy vybrala na poslední rok seminář z ekonomie a samozřejmě že mě ekonomie tak baví. :)
Po dokončení této písemné části jsem zamířila k manažerovi/profesorovi, který měl na starost ústní pohovor. Byla jsem opět pěkně nervózní, i když tedy na internetu vesměs psali, že to budou jen samé otázky typu "Jakou máte motivaci ke studiu na naší škole?" a tak, jenže to bylo úplně jinak a kromě takovéhle ojedinělé otázky na začátek, jsme rovnou najeli na pokračování toho kritického čtení na téma, co jsem měla. Abych pravdu řekla, tady už se nervozita vypařila a já jela a odpovídala jsem fakt pěkně, toho jsem si sama vědoma. Aneb snad to nezní moc narcisticky, ale fakt to tentokrát musím uznat, protože mě to samotnou potěšilo! :D
Po tomto ústním pohovoru jsem od něj získala zpětnou vazbu, která mě neskutečně potěšila a byla mi odměnou za to, co jsem tam odvedla za kus práce. :) Přímo mi řekl, že mě může jedině doporučit, chválil můj projev a souhlasil s tím, co jsem říkala a uváděla za příklady, dokonce mi narovinu řekl, že doufá, že se uvidíme od října na přednáškách, což bylo vážně neskutečné a byla jsem šíleně šťastná, protože ta škola mě nadchla! :)

A dokonce jsem obdržela vyjádření o přijetí již druhý den, přestože lhůta byla do 14 dní, takže jsem byla vážně moc ráda a už jsem se těšila, až nastoupím.. nejprve však bylo třeba ještě udělat maturitu, ale na to jsem v tuhle dobu ještě moc nemyslela :D Však já se k shrnutí maturity asi také pomalu dostanu v nějakém z dalších článků. :))


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Benji. | Web | 26. listopadu 2015 v 23:40 | Reagovat

Ještě jednou musím gratulovat! ;)
Když si vzpomenu na svoje přijímačky a jak mi spadl kámen, ze srdce, když jsem se dozvěděl, že mě přijali a že jsem byl 13. cca. ze 200 :D ( I když teď mi to je k ničemu. Zatím mám za sebou 4 testy. Dva dopadli dobře. Dva jsem solidně podělal.)

2 Janelle | Web | 3. prosince 2015 v 8:18 | Reagovat

Gratulujem :D Ako sa ti na škole páči teraz? Spoojná s výberom?

3 Ennie | Web | 3. prosince 2015 v 10:22 | Reagovat

Páni, tak to jsi měla skvělé přijímačky :D. Jinak ještě jednou gratuluji ;) a snad Ti nadšení vydrží až do konce! :D

4 Emm | 17. prosince 2015 v 16:21 | Reagovat

[1]: No to mi povídej, přijímačky byly nervy.. A ty zápočty jsou hrozný, ale o to víc se obávám zkoušek! :D

[2]: Neskutečně spokojená, super lidi, takže skvělý kolektiv a atmosféra, profesoři jedni z nejlepších z praxe a vše mě to moc baví :))

[3]: No to doufám taky! :D A děkuji :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama